שלט לוגו סלקום (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סלקום מתייעלת עם פיטורי עובדים, צמצום השקעות וגיוס כספים

| יום שלישי, 24 בספטמבר 2019, 09:35 | כלכלי, מפעילות סלולר

קבוצת סלקום חשפה אמש (ב', 23.9) את תכנית ההתייעלות של החברה במטרה לצאת מההפסדים שצברה בתקופה האחרונה. בהודעה לבורסה בישרה על שורת צעדי התייעלות הכוללים צמצום הוצאות בהיקף של 150 מיליון שקלים, בו גם פיטורי עובדים המוערכים בכמה מאות, צמצום היקפי ההשקעה של החברה בכ-150-200 מיליון שקלים לרמה של בין 450-500 מיליון שקלים בשנה וגיוס הון של כ-400 מיליון שקלים לפני תום 2019.

"אנו מאמינים שתכנית ההבראה של החברה בצדדים התפעוליים והפיננסיים יחד עם הפחתת יחס החוב ל-EBITDA יאפשרו לחברה להשתתף במיזוגים, רכישות והזדמנויות נוספות שיציגו עצמן בזירת התקשורת בשנים הקרובות", כך ציין עמי אראל, יו"ר סלקום.

בתוך כך, מתכננת סלקום קיצוץ נרחב שגובהו כשליש מהשקעותיה כיום, זה יתבטא בצמצום של בין 150-200 מיליון שקלים בהשקעות שמבצעת החברה ברמה השנתית. לצד זאת, החברה צפויה לנסות ולמכור חלק מהחובות של הספקים שלה למוסדות פיננסים וכן לצמצם הוצאות בהיקף של 150 מיליון שקלים, אשר כוללים גם פיטורי עובדים. על פי ההערכות בשוק, סלקום עשויה לפטר כ-500 עובדים, המהווים לכ-20% ממצבת כח האדם של החברה, אך על פי דיווחים מספר זה עשוי גם לתפוח עד ל-800 עובדים.

בעקבות חשיפתה של תכנית ההבראה וההתייעלות בקבוצת סלקום, פירסם מנכ"ל החברה, ניר שטרן, מכתב פומבי בו הוא קורא ליו"ר ועד עובדי החברה ולשאר חברי הוועד לשבת עם הנהלת החברה על מנת להגיע להסכמות שיאפשרו את ביצוע תכנית ההתייעלות:

לסלקום מבנה ארגוני עתיר כח אדם בהשוואה למתחרים דבר הפוגע ביכולת התחרותית שלנו. על מנת להתאים את סלקום לתנאי השוק יהיה לצערי צורך בצמצום משמעותי בכח האדם בחברה. לאחר המהלך הכואב רובכם תזכו לעבוד במקום עבודה שיעניק לכם שכר הוגן וביטחון תעסוקתי. אף אחד לא אוהב לפטר עובדים. בוודאי שאני לא אוהב זאת. אך לעיתים אין ברירה והרגע הזה הגיע.

עם כ-2.7 מיליון מנויים נכון לתום הרבעון השני של השנה, סלקום היא חברת הסלולר הגדולה בישראל, אולם בדוחותיה האחרונים דיווחה על הפסד נקי של 35 מיליון שקלים.

סלקום אינה החברה היחידה בשוק שמציגה מספרים נמוכים בצד הרווחיות, ואף הפסדים, כאשר פלאפון מקבוצת בזק וקבוצת פרטנר מציגות מזה זמן מה מגמת היחלשות דומה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות