לשבור את הקרח 2 שובר את קופות בתי הקולנוע עם פתיחה של 350 מיליון דולר

לשבור את הקרח 2 (באדיבות דיסני) לשבור את הקרח 2 (באדיבות דיסני)

הנסיכות של דיסני מוכיחות את עצמן זו פעם נוספת, כשההכנסות ממכירות כרטיסים בסוף השבוע הראשון להקרנתו של הסרט “לשבור את הקרח 2” (Frozen 2) מזנקות בקלות מעל רף 100 מיליון הדולר בשוק המקומי בארה”ב ורושמות הכנסות גלובליות של 350 מיליון בסך הכל.

אולפני דיסני, העומדים מאחורי דמויותיהן של אלזה ואנה לא יכולים לטעון שצעדו אל הלא נודע בכל הנוגע להצלחה הגדולה לפתיחה הקופתית של הסרט השני בסדרה, כאשר המכירות המוקדמות שברו שיאים הרבה לפני שהסרט הגיע לבתי הקולנוע.

עם הכנסות של 127 מיליון דולר בארה”ב, מדובר באחת מהפתיחות החזקות של סרטי חודש נובמבר בכל הזמנים, כאשר הוא עוקף על הדרך את “הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 1” משנת 2010 ואת “ת’ור: ראגנארוק” שהכניסו 125 ו-122 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלהם, בהתאמה.

מול “לשבור את הקרח 2” קיימת עדיין כברת דרך ארוכה לפני שיגיע להכנסות המרשימות של הסרט הראשון מ-2013, זה סיכם את הכנסותיו בקולנוע עם קרוב ל-1.3 מיליארד דולר (1.274 מיליארד, ליתר דיוק), אך הפתיחה המרשימה של 350 מיליון דולר ברחבי העולם, עשויה לעזור לו להגיע לשם.

ההכנסות מחוץ לארה”ב, שנאמדו בכ-223 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון, התחלקו בין כמה שווקים מובילים, בהם סין (53 מיליון), הונג-קונג (31.5 מיליון), יפן (18.2 מיליון), גרמניה (14.9 מיליון), צרפת (13.4 מיליון), מקסיקו (9.3 מיליון), אינדונזיה (6.2 מיליון), הפיליפינים (6.1 מיליון) וספרד (5.8 מיליון). הנתונים לגבי השוק הישראלי טרם הגיעו, אך אם ימשיכו המפיצות בנוהג בו פתחו לאחרונה, אנו צפויים לשמוע לפחות כמה כרטיסים נמכרו לסרט בסוף השבוע הראשון בארץ, גם אם לא נקבל את הנתונים הכספיים.

במידה וייכנס “לשבור את הקרח 2” למועדון המיליארד עד סוף השנה הנוכחית, יהיה זה הסרט השישי של דיסני שעושה זאת השנה. נזכיר כי מאז הרשימה שערכנו ביולי האחרון, בה הופיעו שלושה מסרטי החברה כמי שעברו את רף ההכנסות של מיליארד דולר (“אלאדין”, “קפטן מארוול” ו”הנוקמים: מלחמת האינסוף”), הספיקו להצטרף עוד שני סרטים – “מלך האריות” עם 1.65 מיליארד דולר והסרט “צעצוע של סיפור 4” עם 1.07 מיליארד.

היד עוד נטויה והסרט הגדול הבא של החברה, “מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר“, עדיין עשוי להיכנס לרשימה כסרט השביעי ב-2019 שהכנסותיו יעלו על מיליארד דולר. כדי לעשות זאת, יהיה על דיסני לשחזר את ההצלחה של “מלחמת האינסוף” ולצבור את מיליארד הדולר תוך פחות משבועיים, שכן הסרט מגיע לבתי הקולנוע רגע לפני סוף השנה, ב-19 בדצמבר (בישראל).

השוואת מפרטים