בית היציקה SMIC הסיני (מקור SMIC)

וואווי מסיטה את ייצור שבבי ה-14nm לחברת SMIC הסינית

| יום ראשון, 19 באפריל 2020, 14:11 | כלכלי, סלולר

חברת וואווי (Huawei) החליטה להעביר את ייצור שבבי ה-14nm של HiSilicon, חטיבת השבבים שלה, לייצור סיני מקומי בחברת SMIC (ר"ת Semiconductor Manufacturing International), כך עולה מדיווח של אתר DigiTimes, זאת במקום הייצור הנוכחי בחברת TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) הטיוואנית.

מדובר על צעד משמעותי למדי בתחום ייצור השבבים העולמי, בעוד TSMC וסמסונג נחשבות עדיין לבתי היציקה הגדולים והחשובים בעולם בזכות יכולות ייצור ה-7nm, כאשר שתי החברות פועלות למעבר לייצור 5nm ו-3nm. בייצור 14nm קיימים בתי יציקה נוספים, בהם SMIC, שעבר לייצור 14nm FinFET בסוף 2019.

הסיבה העיקרית למעבר החדש מ-TSMC ל-SMIC נובעת ממלחמת הסחר שנמשכת עדיין בין סין לארה"ב. כשברקע מגפת הקורונה (COVID-19) העולמית, קיים חשש ממשי כי ארה"ב עשויה להטיל סנקציות על TSMC ולמנוע מכירת שבבים לוואווי. כחלק מהמעבר לייצור על ידי SMIC, וואווי צפויה "לשנמך" את ייצור חלק משבבי החברה, כאשר צפויה לצאת גרסת 14nm לשבב ה-Kirin 710 שיוצר במקור בייצור 12nm.

בית היציקה SMIC (מקור SMIC)

5nm

לצד המעבר לייצור 14nm של SMIC, חברת וואווי איננה זונחת את TSMC לגמרי, כאשר המידע הקיים מצביע על כך כי שבב ה-Kirin 1020 הבא של החברה יגיע בייצור 5nm מתקדם ויתבסס על ליבת ה-Cortex-A77 או אפילו Cortex-A78 של ARM, עם צפי שיפור ביצועים של עד 50% לעומת הדור הנוכחי. המכשיר הראשון שיגיע עם השבב החדש צפוי להיות ה-Mate 40 שיושק בחציון השני של 2020.

בעוד SMIC מוגבלת עדיין בייצור 14nm חדש יחסית בעבור החברה אך "ישן" לעומת TSMC וסמסונג, הצורך הגובר בייצור מתקדם הוביל לכך כי החברה צפויה לדלג על ייצור ה-10nm היישר לייצור 7nm לשם קיום תחרות טובה יותר מולן. עם זאת, המעבר של וואווי ל-SMIC לא אומר כי החברה מוותרת על היכולות המתקדמות של TSMC, ואת זה נוכל לראות עם שבב ה-Kirin 1020 הבא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות