שלט Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

וואווי מגיבה לסנקציות החדשות כנגדה מצד הממשל בארה"ב

| יום שני, 18 במאי 2020, 15:03 | כלכלי, סלולר
תגיות: Huawei, SMIC, TSMC, וואווי

וואווי (Huawei) ובכיריה מגיבים לראשונה על הרחבת הסנקציות מטעם הממשל האמריקני כנגד החברה בסוף השבוע האחרון. בוואווי מגנים את הטלת הסנקציות וקוראים להן "מפלות", כשברקע נאלצות חברות העובדות עימה לקטוע את קשרי העבודה, תוך שבוואווי מחפשים חלופות אפשריות.

בסוף השבוע האחרון הרחיב הממשל האמריקני את הסנקציות אותן הטיל על חברת וואווי הסינית לפני כשנה, כאשר במסגרת הסנקציות החדשות עומד כעת סעיף שמונע מחברות צד שלישי המשתמשות בטכנולוגיה, ציוד או תוכנה המפותחים על ידי חברות אמריקניות לקיים עסקים שוטפים עם וואווי לשם ייצור המוצרים שלה. התוספת החדשה לחוק מונעת מיצרניות שונות לייצר מוצרים עבור וואווי, בהן גם חברת TSMC, האמונה על הייצור בפועל של המערכות על שבב מסדרת Kirin, אותן משלבת וואווי ברבים ממכשיריה.

בציוץ דרך חשבון הטוויטר הרשמי שלה, מספקת וואווי התייחסות רשמית ראשונה לנושא, וקטע וידאו מתוך כנס האנליסטים שערכה היום, הכולל את התייחסותה לסנקציות החדשות:

התוספת החדשה של משרד הסחר האמריקני מכוונת באופן ספציפי לוואווי ובכך מונעת צמיחה של התעשייה ונזק להכנסתם של מיליארדי אנשים. אנו עומדים יחד עם הלקוחות והשותפים שלנו כדי להתגבר על החוק המפלה הזה.

בריאיון לרשת בלומברג התייחס מנכ"ל חטיבת המוצרים הצרכנית של וואווי, ריצ'ארד יו (Richard Yu) לסנקציות גם כן, וטען כי בממשל האמריקני מחפשים תירוצים להחלת הסנקציות כדי לשמור על כוחם בתחום הטכנולוגי. לדבריו: "הצגת הסיבות של תחום אבטחת הסייבר היא רק תירוץ […] המפתח הוא הסכנה להגמוניה הטכנולוגית ממנה נהנית כיום ארה"ב."

וואווי מחפשת חלופות

הצגת השינויים בחוק בסוף השבוע האחרון הובילה לתגובות גם מצד חברות שעובדות עם וואווי. יצרנית השבבים הטיוואנית TSMC, המייצרת את שבבי ה-Kirin עבורה, הודיעה כי תפסיק לקבל הזמנות חדשות מהחברה בעקבות השינוי בחוק.

וואווי תלויה כמעט לחלוטין ביכולות הייצור של TSMC לשם ייצור שבבי העיבוד Kirin, המשולבים במרבית מכשיריה כיום, כאשר על פי הערכות חברת המחקר Counterpoint, אחראית היצרנית הטיוואנית על ייצור של כ-98% מסך שבבי העיבוד של וואווי.

בוואווי ככל הנראה ינסו למצוא חלופות לייצור של TSMC, כשסמסונג הדרום קוריאנית ותאגיד SMIC (ר"ת Semiconductor Manufacturing International Corporation) הסיני הן אופציות אפשריות לכך. התאגיד הסיני SMIC, אשר מייצר אף הוא שבבים, אינו גדול, וגם טכנולוגיות הייצור שלו לא מספקות תחרות אמיתית ליצרניות מובילות כמו TSMC. התאגיד מייצר בשלב זה שבבים בטכנולוגיית 14nm, זאת כאשר ב-TSMC מייצרים כבר מזה זמן מה בטכנולוגיית 7nm מתקדמת יותר וכבר מתכוננים להקטנת יכולות טכנולוגיות ייצור השבבים עבור מכשירים שיגיעו בהמשך הדרך אל השוק.

ואולם SMIC נהנית בשלב זה מרוח גבית מצד הממשל הסיני, אשר הודיע על קרן השקעה בגודל 2.2 מיליארד דולר שתעזור לדחוף את יצרנית השבבים הסינית קדימה, על מנת שזו תוכל לקדם תחרות מול חברות אחרות בתחומה עבור ייצור שבבים בתהליך 14nm. המשמעות עבור וואווי היא חלופה אפשרית לייצור מערכות שבבים כמו ה-Kirin 710, המיוצרת על ידי TSMC בתהליך 12nm, את זו יכולה החברה להחליף ב-Kirin 710A, המיוצרת על ידי SMIC בתהליך 14nm.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות