חברת NVidia בוחנת רכישה של ARM, אפל כבר לא בתמונה

לוגו Nvidia

חברת ARM, מפתחת ארכיטקטורות המעבדים שנמצאים כמעט בכל מכשיר מובייל בעשור האחרון, נמצאת על המדף, ולאחר דיווחים ראשוניים על כוונתה של החברה לצאת להנפקה, עושה כעת רושם כי מספר חברות כבר הספיקו לבחון את רכישתה, כאשר האחרונות בהן היא אנווידיה (NVidia), אשר מוכרת בעיקר מעבודתה בפיתוח שבבים גרפיים.

על פי דיווח של אתר בלומברג, NVidia פנתה ל-ARM על מנת לגשש בנוגע לרכישה אפשרית בשבועות האחרונים, אולם בשלב זה לא מסרו החברות אישור רשמי בנושא. חברת ARM נרכשה על ידי תאגיד סופטבנק (Softbank) לפני 4 שנים בלבד, ביולי 2016, תמורת סכום שנאמד ב-32 מיליארד דולר, כאשר על פי דיווח שהגיע מוקדם יותר החודש, בוחנת סופטבנק אפשרות לממש רווחים שנבעו מהשקעה זו דרך הנפקתה של ARM בבורסה בשלב מוקדם מהצפי שעמד על שנת 2023.

עסקת רכישה של ARM תאפשר ל-NVidia לחזק את מעמדה בתחום השבבים בדיוק כאשר ARM עושה את דרכה בכניסה משמעותית יותר לשוק המחשוב. לאחרונה השיקה ARM את מעבדי ה-Cortex X, אלו מאפשרים לחברות ליצור גרסאות מותאמות של ליבות ARM באופן ספציפי בעבור המכשירים שלהם בסיוע החברה. חברת אפל כבר הספיקה להצהיר באופן פומבי כי היא מתכננת להשתמש בפלטפורמה החדשה של ARM לצורך פיתוח מעבדים עבור מחשבי המק שלה תוך שנים בודדות.

בחינת הנתונים של חברת NVidia דרך דוחותיה הכספיים מעידה על בסיס המזומנים שעומד נכון לסוף הרבעון השני של השנה על כ-16 מיליארד דולר, זאת לאחר קפיצה משמעותית עם פרסום הדוחות האחרונים של החברה. שווי השוק של NVidia עומד כיום על כ-256 מיליארד דולר.

לצד הדיווח הטרי אודות בחינת רכישתה של ARM על ידי NVidia, מגיע דיווח נוסף שמעיד על שיחות שהתקיימו בין ARM לאפל בנוגע לרכישה. הדיווח של בלומברג בנוגע לרכישה אפשרית על ידי אפל מציין באופן חד משמעי כי אפשרות זו ירדה מהפרק, לאחר שבאפל ויתרו על הרכישה מתוך חשש להתמודד עם מתחרותיה בשוק המובייל, גם הן נסמכות על ARM בפיתוח השבבים שלהן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים