אינטל רומזת כי מידע חדש על כרטיסי ה-Xe ומעבדי ה-Rocket Lake ייחשף באוגוסט

לוגו אינטל DG1 צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

אינטל (intel) פרסמה ציוץ לא שגרתי מחשבון ה-IntelGraphics שלה, בו החברה חושפת כי תציג מידע חדש על סדרת כרטיס המסך Xe של החברה בעוד 20 יום, ב-14 לאוגוסט. הציוץ המקורי של אינטל נמחק מהחשבון בינתיים, אך ציוץ נוסף מהמדליף המוכר Rogame חושף פרטים ראשונים על ביצועי מעבדי ה-Rocket Lake של אינטל הצפויים להציג שיפור IPC (ר”ת instructions per cycle) של כ~10%.

בעוד שחברת אינטל צפויה לערוך אירוע רשמי ב-2 לספטמבר, ההדלפה החדשה מקדימה את לוח הזמנים הידוע של החברה בכשבועיים, ל-14 באוגוסט. למרות שאנו לא יודעים בדיוק איזה מידע אינטל תציג על מעבדי ה-Xe הגרפיים של החברה, מדובר בפועל על אחד מהשינויים הגדולים ביותר לשוק המחשבים בשנים האחרונות, כזה שיסמן את כניסת אינטל לשוק כרטיסי המסך באופן רשמי כמתחרה ל-AMD ו-nVidia.

אינטל הספיקה להציג את כרטיס ה-Intel DG1 מבוסס ה-Xe עוד במהלך תערוכת תערוכת CES 2020 מוקדם יותר השנה, וראג’ה קודורי (Raja Koduri), הארכיטקט הראשי של אינטל, סיפק הצצה ראשונה למעבדי ה-Xe HP הגרפיים של החברה המיועדים לשרתים. אך עם זאת, רב עדיין הנסתר על הגלוי לגבי היכולות הגרפיות של ליבת ה-Xe הגרפית של אינטל, דבר שצפוי אולי להתברר ב-14 באוגוסט לפי הציוץ שהוסר או ב-2 בספטמבר באירוע הרשמי של אינטל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ציוץ ה-Xe המחוק של IntelGraphics (מקור videocardz)

הציוץ הנוסף מגיע מהמדליף המוכר rogame, שמספק כמה פרטים מעניינים על הדור הבא של המעבדים השולחניים של אינטל, שצפויים לצאת ב-2021 נכון לעדכון האחרון מהחברה, כאשר גילינו מהדלפה קודמת חלק מהפרטים על מעבד ה-14nm הבא של החברה.

לפי המידע החדש, מעבדי ה-Rocket Lake ישתמשו בליבות Cypress cove, גרסת 14nm של ליבות ה-Willow Cove שנועדו לייצור 10nm ויגיעו במעבדי ה-Tiger Lake הקרובים של החברה. בעוד שליבות ה-Willow Cove היו צפויות לספק שיפור ביצועי IPC של עד 25% לעומת Skylake, ההדלפה החדשה מציינת כי שיפור ה-IPC של ליבות ה-14nm החדשות יהיו רק כ~10%. עם זאת, המעבדים יגיעו בתדר גבוה במיוחד של 5GHz ויותר, מה שגם יביא לצריכה חשמלית (TDP) גבוהה.

ציוץ Rocket Lake (מקור rogame)

שני הציוצים החדשים של אינטל ו-Rogame חושפים חלק מהפרטים על התוכניות העתידיות של אינטל. בעוד שאין מידע חדש בציוץ ה-Xe של אינטל מלבד התאריך הצפוי לחשיפת מידע נוסף על ידי החברה, ציוץ ה-Rocket Lake חושף פרטים מעניינים הרבה יותר לגבי הדור הבא של מעבדי ה-14nm של אינטל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים