לוגו אינטל DG1

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

אינטל רומזת כי מידע חדש על כרטיסי ה-Xe ומעבדי ה-Rocket Lake ייחשף באוגוסט

אינטל (intel) פרסמה ציוץ לא שגרתי מחשבון ה-IntelGraphics שלה, בו החברה חושפת כי תציג מידע חדש על סדרת כרטיס המסך Xe של החברה בעוד 20 יום, ב-14 לאוגוסט. הציוץ המקורי של אינטל נמחק מהחשבון בינתיים, אך ציוץ נוסף מהמדליף המוכר Rogame חושף פרטים ראשונים על ביצועי מעבדי ה-Rocket Lake של אינטל הצפויים להציג שיפור IPC (ר"ת instructions per cycle) של כ~10%.

בעוד שחברת אינטל צפויה לערוך אירוע רשמי ב-2 לספטמבר, ההדלפה החדשה מקדימה את לוח הזמנים הידוע של החברה בכשבועיים, ל-14 באוגוסט. למרות שאנו לא יודעים בדיוק איזה מידע אינטל תציג על מעבדי ה-Xe הגרפיים של החברה, מדובר בפועל על אחד מהשינויים הגדולים ביותר לשוק המחשבים בשנים האחרונות, כזה שיסמן את כניסת אינטל לשוק כרטיסי המסך באופן רשמי כמתחרה ל-AMD ו-nVidia.

אינטל הספיקה להציג את כרטיס ה-Intel DG1 מבוסס ה-Xe עוד במהלך תערוכת תערוכת CES 2020 מוקדם יותר השנה, וראג'ה קודורי (Raja Koduri), הארכיטקט הראשי של אינטל, סיפק הצצה ראשונה למעבדי ה-Xe HP הגרפיים של החברה המיועדים לשרתים. אך עם זאת, רב עדיין הנסתר על הגלוי לגבי היכולות הגרפיות של ליבת ה-Xe הגרפית של אינטל, דבר שצפוי אולי להתברר ב-14 באוגוסט לפי הציוץ שהוסר או ב-2 בספטמבר באירוע הרשמי של אינטל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ציוץ ה-Xe המחוק של IntelGraphics (מקור videocardz)

הציוץ הנוסף מגיע מהמדליף המוכר rogame, שמספק כמה פרטים מעניינים על הדור הבא של המעבדים השולחניים של אינטל, שצפויים לצאת ב-2021 נכון לעדכון האחרון מהחברה, כאשר גילינו מהדלפה קודמת חלק מהפרטים על מעבד ה-14nm הבא של החברה.

לפי המידע החדש, מעבדי ה-Rocket Lake ישתמשו בליבות Cypress cove, גרסת 14nm של ליבות ה-Willow Cove שנועדו לייצור 10nm ויגיעו במעבדי ה-Tiger Lake הקרובים של החברה. בעוד שליבות ה-Willow Cove היו צפויות לספק שיפור ביצועי IPC של עד 25% לעומת Skylake, ההדלפה החדשה מציינת כי שיפור ה-IPC של ליבות ה-14nm החדשות יהיו רק כ~10%. עם זאת, המעבדים יגיעו בתדר גבוה במיוחד של 5GHz ויותר, מה שגם יביא לצריכה חשמלית (TDP) גבוהה.

ציוץ Rocket Lake (מקור rogame)

שני הציוצים החדשים של אינטל ו-Rogame חושפים חלק מהפרטים על התוכניות העתידיות של אינטל. בעוד שאין מידע חדש בציוץ ה-Xe של אינטל מלבד התאריך הצפוי לחשיפת מידע נוסף על ידי החברה, ציוץ ה-Rocket Lake חושף פרטים מעניינים הרבה יותר לגבי הדור הבא של מעבדי ה-14nm של אינטל.

מקורות
videocardz
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות