“ליגת הצדק” הופכת אפלה יותר בטריילר לגרסת הבמאי של זאק סניידר

ליגת הצדק (תמונה: Warner Media)

אחרי שנים של תחנונים ממעריצים, זאק סניידר שחרר טריילר ראשון לגרסת הבמאי שלו ל“ליגת הצדק” (Justice League). מדובר בגרסא אלטרנטיבית לסרט מ-2017 שהחל סניידר לביים, אך פרש לאחר מותה הטראגי של בתו. במקומו, את הסרט סיים הבמאי ג’וס ווידון (“הנוקמים”).

אחרי שחרור הסרט, מעריצים מאוכזבים מהגרסה הסופית של ווידון החלו לקרוא לדי.סי לשחרר את החזון המקורי, המכונה “הקאט של סניידר”, שהיה דרמטי יותר, ארוך יותר והתמקד בעלילה שונה. לבסוף, בחודש מאי השנה הוכרז רשמית כי הקאט של סניידר יעלה לשידור בשירות הזרמת הוידאו HBO Max. כעת, ניתן לצפות בהצצה ראשונה למה שנוכל לצפות בגרסה החדשה/ישנה.

הטריילר, המתנגן לצלילי השיר “הללויה” של לאונרד כהן, עוקב אחר דמויות השונות בסרט המתאגדות לאט עד לאיחוד היוצר את ליגת הצדק, המורכבת מסופרמן (הנרי קאוויל), באטמן (בן אפלק), וונדר וומן (גל גדות), אקוומן (ג’ייסון מומואה), הפלאש (עזרא מילר) וסייבורג (ריי פישר). ניתן לראות כי המראה הויזאולי בסרט שונה ואפל יותר מהגרסה של ווידון, כולל הצצה לחליפה השחורה של סופרמן. בנוסף, ישנה התמקדות ארוכה יותר בדארקסייד, הנבל שסניידר תיכנן לבנות סביבו את הפרנצ’ייז כולו, בדומה למה שת’אנוס היה בסדרת “הנוקמים” של מארוול.

בפאנל שערך כחלק מהאירוע הוירטואלי DC Fandome, ניסה להסביר סניידר כיצד הגרסה שלו שונה מזו שראינו לפני כ-3 שנים. על פי סניידר, דמותו של סייבורג היא הלב של הגרסה שלו והוא זה שמחזיק את הצוות יחד. סייבורג הוא דווקא אחד הבודדים שלא קיבל סרט משלו. דבר אחד שיהיה מעניין לראות בגרסה זו הוא היחס שלנו הצופים לדמויות שפחות הכרנו כשיצא הסרט במקור. דמותם של וונדר וומן ואקוומן קיבלו מאז סרטים עצמאיים, וכעת אנו מכירים אותם ואת סיפור הרקע שלהם יותר לעומק – מה שיכול להעניק חיבור טוב יותר עמם מאשר היה כאשר היו יותר אנונימיים. לעומת זאת, באטמן של בן אפלק כבר הספיק להישכח, בעיקר עם עליית הטריילר לגרסתו החדשה של רוברט פטינסון.

הסרט “ליגת הצדק של זאק סניידר”, באורך 4 שעות, יפוצל לארבעה חלקים בני שעה כל אחד, שיעלו לשירות HBO Max מתישהו ב-2021. בשלב זה לא ידוע על מועד הפצה בישראל.

השוואת מפרטים