אוקטובר האדום (מקור AMD)

ליבות העיבוד וכרטיסי המסך מהדור הבא של AMD יוצגו באוקטובר

| יום חמישי, 10 בספטמבר 2020, 16:04 | חומרה, מחשבים

צמד ציוצים חדש של חברת AMD חושף כי החברה תציג את הדור הבא של כרטיסי המסך והמעבדים של החברה במהלך חודש אוקטובר הקרוב, במה שהיא מכנה "אוקטובר אדום". החברה צפויה להציג את מעבדי ה-Rzyen הבאים שלה, שיתבססו על ליבות ה-Zen 3 ב-8 באוקטובר ואת כרטיסי ה-Radeon הבאים שיתבססו על ה-RDNA2 ב-28 באוקטובר.

הציוץ הראשון מגיע מד"ר ליסה סו (Lisa Su), מנכ"לית AMD, המאשר למעשה את לוחות הזמנים הקודמים של החברה, כשהוא מציג את הדור הבא של ליבות המעבד מחברת AMD, ה-Zen 3, שצפוי להגיע בייצור 7nm. בעוד שהציוץ לא מכיל מידע נוסף מלבד תאריך ההכרזה הצפוי, יש עדיין מספר פרטים הידועים לנו בטרם ההכרזה עצמה.

לפי המידע הקיים, מעבדי ה-Zen 3 הבאים של AMD צפויים לספק שיפור ביצועים משמעותי במיוחד לעומת מעבדי ה-Zen 2 הקיימים, כאשר הם יהיו מיוצרים בייצור 7nm משופר של TSMC מסוג N7P או +N7, לעומת ה-N7 של הדור הנוכחי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף לציוץ על ה-Zen 3, החברה הציגה גם את כרטיסי המסך Radeon RX 6000 הבאים שלה, שהיו ידועים יותר תחת שם הקוד Big Navi. כרטיסי המסך מבוססים על ליבות ה-RDNA 2 ואמורים להציג שיפור של עד 50% בביצועים תחת צריכה חשמלית דומה בהשוואה לכרטיסי ה-RDNA הקודמים של החברה.

הכרטיסים צפויים לתת לראשונה מענה לכרטיסי השוק הגבוה של Nvidia המתחרה, שהכריזה רק לאחרונה על משפחת כרטיסי ה-GeForce RTX 3000 מבוססי ליבת ה-Ampere.

בעוד שאנו לא יודעים הרבה פרטים חדשים על המעבדים וכרטיסי המסך הבאים של AMD, אין ספק כי חודש אוקטובר הולך להיות מעניין במיוחד בתחום המחשוב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות