יוטיוב משיקה את YouTube Shorts – המתחרה של החברה לטיקטוק

YouTube Shorts (מקור יוטיוב)

חברת גוגל (Google) משיקה רשמית את שירות ה-YouTube Shorts, השירות המתחרה של החברה לאפליקציית הטיקטוק (TikTok) הפופולרית שישולב באפליקציית היוטיוב הרגילה של החברה ויאפשר למשתמשים ליצור סרטונים קצרים בני 15 שניות עם מוסיקה ואפקטים שונים, בדומה לטיקטוק. השקת השירות החדש מוגדרת כבטא, שתהיה זמינה בשלב הראשון בהודו בלבד.

ההשקה החדשה מאשרת למעשה את המידע המוקדם על ה-Shorts שקיבלנו עוד בחודש אפריל האחרון, כאשר שירות ה-YouTube Shorts מצטרף לשירות ה-Instagram Reels של פייסבוק שהושק בחודש אוגוסט. שני שירותי יצירת קטעי הוידאו הקצרים ינסו להתחרות באפליקציית הטיקטוק הפופולרית, אפליקציה שנמצאת באמצע משבר חמור בארה”ב, ממנו היא ועשויה להיחלץ דרך הסכם טכנולוגי עם חברת אורקל.

בדומה לטיקטוק, ה-YouTube Shorts יאפשר למשתמשים ליצור סרטונים קצרים באורך 15 שניות עם אפשרות לחיבור בין קטעי וידאו נפרדים מרובים, הוספת מוזיקה ממאגר החברה ושליטה על מהירות הסרטון עצמו. צפוי שהחברה תשלב בהמשך אפשרויות עריכה נוספות בדומה לשירותים האחרים.

שירות ה-YouTube Shorts החדש יהיה זמין כבטא בשלב הראשוני למשתמשים בהודו, עם צפי לא ידוע להשקה גלובאלית.

בעוד שבמצב רגיל אפשר היה לנחש כי ה-YouTube Shorts לא יצליח לזכות להצלחה גדולה במיוחד, בדומה ל-Instagram Reels שהושק אף קודם לכן, בהשוואה לפופולריות האדירה של טיקטוק ברחבי העולם. עם זאת, התזמון הבעייתי מבחינת טיקטוק יכול להוות הזדמנות טובה במיוחד בעבור גוגל ויוטיוב בזכות 2 מיליארד המשתמשים החודשיים שלה שיקבלו גישה לשירות ה-Shorts החדש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים