גאדג’טי מסקר: Amazfit Neo – שעון “רטרו” דיגיטלי חכם

שעון Amazfit Neo (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אחד השעונים המסקרנים ביותר שהוציא חברת הואמי (Huami) השנה הוא ה-Amazfit Neo, שעון דיגיטלי “חכם” המגיע בעיצוב רטרו, שהוכרז בחודש אוגוסט האחרון, המגיע כפתרון שונה מהשעונים ורצועות הכושר החכמות הקיימים כיום בשוק, כשהוא מכוון למשתמשים המעוניינים לקבל חלק מהיתרונות שלהם אך ללא עומס נתונים ועם עיצוב נוסטלגי.

בעוד שלא מעט משעוני ה-Amazfit של הואמי אותם סקרנו בעבר, דוגמת ה-BIP, BIP S ו-GTS, לקחו “השראה” משעוני ה-Apple Watch המרובעים של אפל, שעון ה-Neo החדש נוקט באותו כיוון עיצובי כמו ה-T-REX, עם “השראה” משעוניה של חברת קאסיו (Casio). למרות שלא מדובר בהעתקה של דגם קיים, העיצוב הכללי והתחושה של ה-Neo תזכיר בעבור רובנו את שעוני הקאסיו הישנים, מה שגרם לחברה למתג את ה-Neo כשעון “רטרו”.

השעון עצמו מגיע עם אטימות למים בתקן 5ATM, כאשר גוף הפלסטיק מגיע במשקל של 32 גרם וזמין ב-3 צבעים: שחור, ירוק וכתום. מסגרת השעון נשארת שחורה ורק הגוף והרצועה תואמים לצבע הרלוונטי. רצועת ה-Neo מגיעה בגודל 20 מ”מ סטנדרטי וניתנת להחלפה, כאשר היא עשויה מפוליאורתן PUR (ר”ת Polyurethane) שמעט פחות נוח לשימוש בהשוואה לדגמים האחרים של החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שעון Amazfit Neo (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Amazfit Neo

שעון ה-Amazfit Neo מגיע בעיצוב מרובע פשוט המזכיר את שעוני הקאסיו הישנים והקלאסיים, כאשר בחלק הקדמי שלו ניתן למצוא את מסך ה-STN LCD (ר”ת super-twisted nematic) בשחור-לבן בגודל 1.2 אינץ’, המתחלק ל-3 אזורים עיקריים: תצוגת השעה התופסת את החלק התחתון של המסך וזוג מטריצות תצוגה בחלק העליון, מלבנית בחלק הימני המציגה את המידע הרלוונטי ועגולה בחלקו השמאלי המגיעה בתוך מסגרת ומציגה את איקון המידע המוצג.

לו היינו מדברים על שעון חכם “רגיל”, ניתן היה להגדיר את התצוגה כמיושנת ובסיסית, אך ה-Neo נוצר מראש כשעון דיגיטלי “חכם” בעבור מי שרוצה שעון בסיסי, אך עדיין מעוניין לקבל גם חלק מהפונקציות הקיימות בשעון או רצועת כושר חכמים. המסך נוח לשימוש, ובדומה לשעונים הדיגיטליים הרגילים מגיע עם תצוגה הפועלת תמיד, כאשר הוא מציע גם תאורת רקע, המחזקת את תחושת הרטרו, ואותה ניתן להפעיל באופן אוטומטי או ידני.

שעון Neo (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

הצבע היחיד במסגרת השעון מגיע בצורת סימונים אדומים במיקום השעה 12, 3, 6 ו-9, כאשר מתחת לתצוגה ניתן לראות את לוגו ה-Amazfit של שהשעון. מאחר והשעון לא מגיע עם מסך מגע, התפעול מתבצע באמצעות 4 הכפתורים במסגרת, 2 בכל צד, המגיעים בדומה לשעוני הקאסיו עם כיתוב פעולת הכפתור:

 • מעלה (UP) – מחליף בין מצבי התצוגה “למעלה”.
 • מטה (DOWN) – מחליף בין מצבי התצוגה “למטה”.
 • בחירה (SELECT) – בחירה של פריט או הפעלה וכיבוי השעון בלחיצה ארוכה של מספר שניות.
 • אחורה (BACK) – חזרה אחורה או הפעלה של התאורה בלחיצה של מספר שניות.

בנוסף לפונקציות הרגילות ניתן לבצע פעולות נוספות על ידי שילוב מקשים כמו BACK+UP למס’ שניות, מה שמפעיל את פונקציית איתור המכשיר הסלולרי. כאשר במצב ספורט (עליו נרחיב בהמשך), כפתור ה-SELECT משמש להשהיה ויציאה מהשהייה של האימון וכפתור ה-BACK לסיום האימון עצמו.

שעון Neo – תאורה אחורית (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

בחלק האחורי של השעון אפשר למצוא את חיישן ה-BioTracker PPG של הואמי, המאפשר לשעון לבצע מעקב אחרי הדופק של המשתמש וגם אחר שינה, עם תמיכה במעקב אחרי שנת REM (שנת חלום) וגם ניטור שנות צהריים (Nap monitoring), פיצ’רים אותם אנו רגילים למצוא במרבית השעונים והרצועות החכמות של היום.

חדי העין ישימו לב לחור בצד הימני של חיישן הדופק המשמש כפתח לרמקול הזעיר בשעון. בניגוד לשעונים חכמים ורצועות כושר שמשתמשות ברטט על מנת להתריע בפני המשתמש התראות שונות או מידע אחר, ה-Neo ממשיך את קו הרטרו שלו עם רמקול מצפצף שתורם לתחושה, אך יכול להימאס בקלות במידה ומקבלים הרבה התראות בסלולר, במיוחד כשלא ניתן לקרוא אותן ב-Neo עצמו. את הדבר אפשר לפתור בקלות עם הורדת כמות האפליקציות עליהן יתריע השעון בהגדרות האפליקציה בטלפון.

שעון Neo – חיישן דופק (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

בעוד שה-Neo לא מגיע עם מסך גדול או צבעוני, השעון עדיין מסוגל לספק כמות גדולה יחסית של מידע על התצוגה העליונה שלו, עליה ניתן לעבור עם מקשי ה-UP ו-DOWN. התצוגה שבחרנו תהיה גם התצוגה שתישאר על המסך עד שנשנה
אותה.

ברשימת התצוגות ניתן למצוא:

 • מד צעדים.
 • מרחק – חישוב מרחק לפי כמות הצעדים.
 • מד דופק.
 • מד קלוריות.
 • תצוגת PAI – מדד הכושר PAI (ר”ת Personal Activity Intelligence)
 • סטופר – ניתן להפעלה דרך השעון עצמו.
 • מזג אוויר – טמפ’ מקסימלית ומינימלית, כאשר סמל מזג האוויר משתנה לפי מזג האוויר הנוכחי.
 • שעון מעורר – ללא אפשרות כיבוי או הדלקה.
 • מצב לא להפריע – בחירה בין פעיל, כבוי או אוטומטי.
 • מצב סוללה.

קיימות שלוש תצוגות נוספות ב-Neo: התראה על שיחה נכנסת (עליה נרחיב בנפרד), התראות מהמכשיר הסלולרי המגיעות בדמות אייקון יחד עם כיתוב המציג את מספר ההתראות וללא פירוט. המצב האחרון הוא “מצב ספורט” למעקב אחר פעילויות כושר. בעוד שלא מדובר על מעקב פעילות ספורט כמו שניתן למצוא בשעונים חכמים אחרים, אנו מקבלים תצוגה ממוזערת המציגה את זמן הפעילות, מרחק ומצב הדופק הנוכחי. לא מידע רב במיוחד, אך עדיין שימושי.

החיסרון הגדול הוא שאי אפשר להפעיל את המצב הזה מהשעון עצמו, אלא רק דרך אפליקציית ה-Zepp של הואמי המשתמשת ב-GPS של הסלולר על מנת לעקוב אחר פעילות המשתמש, כאשר שעון ה-Neo מודד את הדופק ומציג את המידע על הפעילות.

בסופו של דבר, בעבור שעון דיגיטלי “בסיסי”, ה-Neo מצליח להציג לא מעט מידע, כאשר חלק מהמשתמשים אף ישמחו כי כמות המידע מוגבלת יחסית ולא גורמת להתעסקות גבוהה בשעון עצמו.

חיי סוללה – Amazfit Neo

בדומה לסדרת שעוני ה-BIP ורצועות ה-Mi Band של החברה, שעון ה-Neo מגיע עם הבטחה לזמן סוללה ארוך של עד 28 ימי שימוש במצב רגיל עם סוללת ה-160mAh המובנית שלו, כאשר לפי החברה ניתן להגדיל את אורך חיי הסוללה לעד 37 יום במצב חיסכון.

בפועל, מבדיקה של מספר ימים, ה-Neo מאבד בערך כ~3.5%~4% סוללה ביום בשימוש רגיל עם מדידת דופק ושינה רצופים, מה שמתורגם בפועל לשימוש של כחודש שלם בטעינה בודדת. דבר מעניין למדי מגיע בדמות “מצב החיסכון” אותו מציינת החברה, אך לא קיים בפועל בשעון. אפשר לנחש כי מדובר על פעולה של ה-Neo כשעון בלבד ללא חיבור למכשיר הסלולר. עם זאת, זמן סוללה של חודש ימים הוא די והותר בין טעינה לטעינה.

שעון Neo (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית Zepp

שינוי קטן נוסף מגיע בדמות אפליקציית השליטה של שעון ה-Neo החדשה של הואמי, ה-Zepp (אנדרואיד/iOS) המגיעה בעברית מלאה והיא למעשה מיתוג מחדש של אפליקציית ה-Amazfit הקודמת, המקבילה גם לאפליקציית ה-Mi Fit של שיאומי עצמה. לאור זאת נעבור עליה בקצרה בלבד.

 • דף הבית – המסך הראשי מציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד, עמידה ביעדים ומדד PAI, כאשר ניתן לפתוח עמוד משנה לכל אחד מהמדדים לפירוט טוב יותר ומידע מימים קודמים.
 • תהנה (Enjoy) – הגדרות שעון מהירות דוגמת שעון מעורר, תזכורות, מצא את המכשיר ועוד.
 • פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר, בהם שעון ה-Neo עצמו.

עברית

אחת ההפתעות הגדולות ביותר שהגיעו עם שעון ה-Neo הוא ספר ההדרכה המצורף אליו, ספר שמגיע למרבה התדהמה (כן… תדהמה) עם הסבר בעברית על הפעלת השעון. בעוד שבפועל אין הרבה צורך בשפה העברית בשעון בסיסי כמו ה-Neo, החברה הצליחה לשלב תמיכה בעברית בשעון, תמיכה שמסתכמת בהצגת ההתראה “ש’ נכנסת” במידה וממשק המכשיר בעברית, או באופן מוזר למדי הצגה של שם המתקשר בעברית הפוכה כאשר הממשק באנגלית.

סביר להניח כי בעיית הצגת השם בעברית תקינה או אי ההצגה שלו כלל כאשר הממשק בעברית, הוא באג שהחברה תוכל לתקן בעדכון עתידי, אך עם זאת, השימוש בעברית לא תורם בדיוק לשימוש בשעון, מה שלא הופך את הסוגיה לקריטית במיוחד.

השורה התחתונה

שעון ה-Amazfit Neo של הואמי מגיע בתור חידוש מרענן בשוק השעונים והרצועות החכמות של היום, מהסיבה הפשוטה ביותר – הוא לא מתיימר להחליף אותם, אלא מגיע כשעון דיגיטלי משודרג. מדובר על מוצר שנועד מראש לנישה מסויימת של אנשים שלא רצו שעון חכם יעודי, אלא העדיפו להשתמש בשעון בסיסי בשביל לדעת מה השעה, אנשים שסירבו לחבר את החיים הדיגיטליים שלהם לפרק כף היד ולראות התראות על בסיס קבוע.

ה-Neo נועד בראש ובראשונה להציג את השעה בצורה פשוטה וברורה למשתמש, כאשר בנוסף לכך הוא מסוגל לספור צעדים, קלוריות, מרחק, PAI, דופק, שינה ועוד, תכונות “חכמות” שמסתתרות בשעון הדיגיטלי הפשוט שמגיע בעיצוב רטרו דמוי קאסיו כמו השעונים שרובנו (ילדי שנות ה-90 ומטה) השתמשנו בהם, ולמגזר הזה הואמי מנסה ומצליחה ליצור שעון חכם, המשלב זמן סוללה ארוך במיוחד ושימוש נוח וקל גם לאנשים שאינם מסתדרים עם מוצרים חכמים רגילים.

החיסרון הגדול ביותר ב-Neo נעוץ לטעמי בעובדה כי אין בו רטט מובנה והוא מסתמך על הצפצוף שלו על מנת להודיע שקיימות התראות, דבר שנשמע זניח למדי, אך משמעותי במקרה שלי בהשוואה לשעונים ורצועות החכמות להם התרגלתי.

שעון ה-Amazfit Neo זמין למכירה ב-Aliexpress במחיר של 40 דולר.

מה אהבנו?

 • עיצוב רטרו (קאסיו).
 • זמן סוללה ארוך.
 • מעקב אחרי דופק ושינה.
 • אטימות מים 5ATM.
 • תצוגה טובה בשמש.
 • רצועת 20 מ”מ סטנדרטית ונוחה.
 • מחיר.

ומה לא?

 • שעון בסיסי בלבד.
 • אין רטט.
 • מצפצף (זה יכול לעצבן).
 • מציג מידע בסיסי בלבד.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים