פייסבוק תהפוך את Facebook Gaming לשירות הזרמת משחקים מהענן, בערך

שירות המשחקים Facebook Gaming (מקור פייסבוק)

פייסבוק (Facebook) הכריזה על שדרוג שירות ה-Facebook Gaming משירות שנועד בעיקר לסטרימינג של משחקים לשירות משחקים בענן, בערך. בניגוד לשירותי הזרמת משחקים מתחרים, יכולת הרצת המשחקים החדשה של השירות מוגבלת, והיא תהיה זמינה בחינם למשתמשים עם יכולות מתקדמות למשחק בין פלטפורמות ובין משתמשים.

הכניסה של פייסבוק לתחום הזרמת המשחקים מהענן הייתה צפויה בשנה האחרונה, אחרי רכישת PlayGiga הספרדית ב-2019, כאשר שירות ה-Facebook Gaming הושק מוקדם יותר השנה כשירות שנועד בעיקר כפתרון סטרימינג לגיימרים המתחרה ב-Twitch ו-YouTube Gaming Live. עכשיו פייסבוק מתחילה לשנות את היעוד של השירות כמתחרה לשירותי הזרמת המשחקים Stadia של גוגל, xCloud של מיקרוסופט ואף Luna החדש של אמזון.

בשלב הנוכחי פייסבוק לא מייעדת את השירות החדש כמתחרה לשירותי הזרמת המשחקים הקיימים, אלא כשדרוג לפלטפורמת המשחקים המקוונים הקיימת בפייסבוק, הנמצאת בשימוש על ידי למעלה מ-380 מיליון משתמשים מדי חודש, כאשר היא מדגישה כי נכון לעכשיו היא לא מתכננת להפוך את Facebook Gaming לשירות הזרמת משחקים נפרד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השירות החדש, שזמין בכתובת fb.gg/play, משלב כרגע משחקים חינמיים ומשחקי פרימיום (Freemium) כמו Asphalt 9: Legends by Gameloft, Mobile Legends: Adventure, WWE SuperCard ועוד, כאשר הדגש הגדול הוא על יכולת המשחק המשותפת דרך פייסבוק ואף שימוש במשחקים במספר פלטפורמות במקביל (Cross-Play).

שירות המשחקים Facebook Gaming (מקור פייסבוק)

שירות המשחקים המשודרג Facebook Gaming זמין כבר היום למשתמשים דרך הדפדפן או במכשירי אנדרואיד (הורדה), כאשר אין צפי השקה למכשירי iOS.

בעוד שהיה צפוי כי פייסבוק תשיק שירות הזרמת משחקים בשלב כלשהו, הגישה אותה החברה מאמצת כרגע היא של השקה איטית וזהירה, כפי שהיא בעצמה מתארת בבלוג הרשמי שלה. במקום לקפוץ למים העמוקים ולהבטיח הבטחות גדולות למשתמשים, החברה תשדרג את היכולות הקיימות שלה לפני שתשיק שירות מתחרה “באמת” לשירותי המשחקים בענן האחרים, שלב בו החברה צפויה גם לעבור ממודל חינמי לשירות בתשלום בדומה למתחרים.

השוואת מפרטים