רשמי: קוואלקום קיבלה אישור למכור שבבי 4G לוואווי

שלט קוואלקום צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

בשבוע שעבר החלו להגיע דיווחים מסין לפיהם קיבלה חברת קוואלקום אישור לעבודה מחודשת מול וואווי מהממשל בארה”ב, וכעת מתקבל האישור הרשמי לכך מצידה של קוואלקום. מדבריה של קוואלקום בנושא, נדמה כי האישור אינו בר משמעות גדולה עבור המשך פעילותה הסדירה של היצרנית הסינית בשל היותו רלוונטי רק עבור שבבים הכוללים מודם 4G, ולא את מודמי ה-5G החדשים אותם מציעה קוואלקום ליתר לקוחותיה.

וואווי אמנם לא נשענה על שבבי העיבוד Snapdragon של קוואלקום רבות במכשיריה בעבר, שכן יש בבעלותה פיתוח נפרד לשבבי העיבוד תחת חברת HiSilicon, המפתחת את שבבי ה-Kirin אותם ניתן למצוא במכשירי הדגל שלה וברבים אחרים מבית החברה.

המגבלות שהוטלו על וואווי מצד הממשל האמריקאי עוד מאז מאי 2019 הוחמרו לאחרונה, מה שמונע מהחברה להמשיך ולייצר את שבבי ה-Kirin באופן תקין, וכאן הייתה יכולה להיכנס קוואלקום לתמונה. עם זאת, בדיווח של רויטרס מציינת דוברת של קוואלקום כי האישור שקיבלה מהממשל האמריקאי נוגע רק לשבבים הכוללים מודמי 4G, ולדבריה – “קיבלנו רישיון למספר מוצרים, שכוללים כמה מוצרי 4G“.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שבבי 5G הולכים והופכים פופולריים בשוק הסמארטפונים כיום, כשרבים ממכשירי הדגל של יצרניות הטלפונים כבר כוללים פלטפורמות עיבוד עם מודמי 5G מובנים, וגם מכשירי שוק הביניים מתחילים לצבור תאוצה בתחום זה, מה שצפוי להתגבר בשנת 2021. על כן, קבלת אישור העבודה של קוואלקום מול וואווי עבור שבבי 4G ככל הנראה לא ישפיע יתר על המידה על עסקיה, כאשר שבבי דגל כמו ה-Snapdragon 865 כבר מגיעים באופן מובנה עם שבבי 5G, ולכן לא יוכלו להימכר לוואווי עבור מכשירי הדגל הבאים או הקיימים שלה.

קוואלקום כמובן כבר הגישה בקשה ספציפית גם למכירת שבבי 5G לוואווי, אך נכון לרגע זה לא התקבל כל דיווח רשמי על כך שקיבלה את האישור לבקשה זו. בינתיים התקבלו מספר דיווחים על כך שבוואווי מתכננים למכור את חטיבת מכשירי ה-Honor לקבוצת חברות תמורת סכום הנאמד בכ-15 מיליארד דולר, ובתקווה כי הבעלים החדשים של החברה יוכלו להמשיך ולייצר טלפונים בעבודה מול שותפות אמריקאיות כמו קוואלקום, מיקרון, גוגל ואחרות, ולשווק טלפונים גם מחוץ לסין.

השוואת מפרטים