“וונדר וומן 1984” יופץ בו זמנית בבתי הקולנוע ולצפייה ביתית ב-HBO Max

גל גדות מתוך "וונדר וומן 1984" מתוך “וונדר וומן 1984” באדיבות Entertainment Tulip

אחרי חודשים של התלבטות, אולפני האחים וורנר החליטו על תוכנית הפעולה שלהם להפצת הסרט “וונדר וומן 1984” (Wonder Woman 1984) בכיכובה של גל גדות. הסרט ישוחרר בו זמנית בבתי הקולנוע המאפשרים זאת ולצפייה ביתית בפלטפורמת הסטרימינג HBO Max, הזמינה כעת רק בארה”ב. זה יקרה ב-25 בדצמבר, בדיוק בחג המולד.

ברחבי העולם, הסרט ישוחרר לבתי הקולנוע יותר משבוע לפני, ב-16 בדצמבר. זאת לפחות בארצות בהן בתי הקולנוע פתוחים. בארה”ב, מנויי HBO Max יהנו מהסרט ללא תשלום נוסף למשך חודש אחד בלבד.

החדשות על השחרור לצפייה ביתית בהחלט מפתיעות, שכן “וונדר וומן 1984” הוא סרט שובר קופות פוטנציאלי, שהכנסותיו הוערכו לעבור את סף מיליארד הדולר. אולפני וורנר נמנעו תחילה לוותר על ההפצה הקולנועית, והסרט נדחה שלוש פעמים בתקווה שמשבר הקורונה יחלוף. אך עם מספרי השיא שנראים בארה”ב בשבועיים האחרונים – מעל ל-100 אלף נדבקים בכל יום, נראה שאבדה התקווה להפצה מסחרית רגילה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

במאית הסרט, פטי ג’נקינס, הייתה עד כה תומכת נלהבת של ההמתנה לבתי הקולנוע, שכן בעיניה הסרט הוא מחזה קולנועי שראוי לצפות בו על מסך גדול. אך כעת ג’נקינס צייצה לעוקביה כי הגיע הזמן לחלוק את הסרט עם הקהל המחכה לו, בתקווה שיביא קצת אושר לתקופת החגים הקשה. ג’נקינס עודדה את הקהל לצפות בסרט בבתי הקולנוע המאפשרים זאת בצורה בטוחה בלבד, ואם זו לא אפשרית – המליצה על על צפייה ביתית ב-HBO Max.

גם כוכבת הסרט, גל גדות, צייצה על התלהבותה מהשחרור הצפוי וציינה כי ההחלטה הגיעה בזמן הנכון, שכן הסרט רלוונטי בימים אלו יותר מתמיד.

החדשות הטובות באמת הן לפלטפורמת הסטרימינג של האחים וורנר, HBO Max, שהינה היקרה ביותר מבין הפלטפורמות הזמינות בארה”ב. עם מחיר מנוי חודשי של 15 דולר, השירות עדיין מתקשה להתחרות בשירותים הזולים יותר כמו דיסני פלוס ו-אפל טיוי, או הוותיקים יותר כמו נטפליקס ואמזון פריים וידאו. הפצת סרט בסדר הגודל של “וונדר וומן 1984” ודאי תדחוף את מספר המנויים של שירות הסטרימינג מעלה.

עם ההכרזה, שאר האולפנים המחזיקים בשוברי הקופות המצופים ביותר של השנה ודאי יאלצו לחשוב מחדש על הדחייה לשחרור קולנועי בשנה הבאה. סרטים כמו “האלמנה השחורה” של מארוול, “אין זמן למות”, ו-“מהיר ועצבני 9” כולם עוד עלולים למצוא עצמם בהפצה שונה משתוכנן, וייתכן כי יגיעו אף הם לאחד משירותי הסטרימינג.

בהיעדר גרסה מקומית ל-HBO Max, ישראל תיאלץ להמתין לחדשות לגבי פתיחת בתי הקולנוע. באם ייפתחו, הסרט ינחת כאן ב-16 בדצמבר, אך סביר שנאלץ לחכות זמן רב יותר לפני שנוכל לצפות במעלליה החדשים של האמאזונה הלוחמת.

השוואת מפרטים