מערכת ה-Harmony OS 2.0 של וואווי: חלופה אמיתית לאנדרואיד או רק שם חדש?

| יום ראשון, 27 בדצמבר 2020, 09:30 | סלולר

בדיקה חדשה שבוצעה לבטא של מערכת ההפעלה Harmony OS 2.0 מבית וואווי (Huawei) חושפת כי מדובר למעשה על פיצול ממערכת האנדרואיד של חברת גוגל (Google) ולא במערכת הפעלה חדשה לגמרי, כך עולה מבדיקה של מספר מפתחים שגילו כי אותן הודעות השגיאה צצות במערכת ה-Harmony ואנדרואיד עם הבדל רק בשם המערכת שמופיע בשגיאה עצמה.

כחלק מהמגבלות שהוטלו עליה מצד הממשל האמריקני, חברת וואווי נאלצה ליצור אלטרנטיבות לשירותים השונים של גוגל והציגה ה-Huawei Mobile Services, שנועדה להחליף את חבילת יישומי ה-GMS (ר"ת Google Mobile Services) של גוגל. עם זאת, השינוי הגדול ביותר הגיע בדמות מערכת ה-Harnony OS, שהוכרזה במקור ב-2019 כמערכת הפעלה חלופית לאנדרואיד, כאשר מוקדם יותר השנה החברה אף חשפה את גרסת ה-Harmony OS 2.0 החדשה יותר שמתגלה כרגע כ"אותה הגברת בשנוי אדרת".

מפתח סיני שיצר אפליקציית "שלום עולם" (Hello World), אחד מהדברים הראשונים אותם לומדים לעשות בפיתוח יישומים, גילה כי הוא מקבל שגיאת הרצה דומה בערכת הפיתוח DevEco Studio 2.0 של וואווי ובערכת הפיתוח Android Studio 4.1.1 של גוגל, כאשר ההבדל היחיד בהודעת השגיאה הוא החלפת השם "Android" ב-"Harmony OS", מה שמאשר למעשה כי מערכת ה-Harmony OS 2.0 מבוססת לפחות בחלקה על פרויקט הקוד הפתוח AOSP (ר"ת Android Open Source Project) עליו מתבססת גם מערכת האנדרואיד הרגילה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הודעת שגיאה זהה ב-Harmony OS 2.0 ואנדרואיד (מקור XDA)

בניגוד לרעיון של וואווי על מערכת הפעלה אלטרנטיבית לאנדרואיד, אפשר לראות כי Harmony OS 2.0 החדשה משתמשת בקוד ה-AOSP הפתוח, כך שהשאלה המתבקשת היא האם המערכת נועדה להיות מראש גרסה יעודית של אנדרואיד למכשירי וואווי ללא התבססות על שירותי גוגל או האם מדובר על שלב מעבר בין אנדרואיד, בה השתמשה וואווי במכשיריה עד היום, למערכת נקיה משל עצמה. רק הזמן יוכל לענות על השאלה הזו.

מקורות
XDA
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות