גאדג’טי מסקר: Realme Watch S – שעון חכם בעיצוב “קלאסי” ומחיר נמוך

שעון ה-Realme Watch S (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אחרי שבדקנו את שעון ה-Realme Watch, הגיע הזמן לבדוק גם את דור ההמשך שלו, ה-Realme Watch S, שעון חכם המגיע בעיצוב עגול הדומה יותר לשעון רגיל עם מסך 1.3 אינץ’, מציע מעקב אחר 16 סוגי פעילות כושר ומבטיח זמן סוללה של עד 15 יום.

בעוד שרילמי היא שחקנית חדשה יחסית בשוק הסלולר הישראלי, שעון ה-Realme Watch S הוא השעון החכם השני של החברה, שהגיע לארץ בחודש פברואר האחרון, כאשר הוא מצטרף לשעון ה-Realme Watch אותו הספקנו כבר לסקור באתר. עם זאת, לחברה קיים כבר שעון חכם שלישי, ה-Realme Watch S Pro, שהוכרז בסוף 2020 ועדיין לא הספיק להגיע לישראל.

בניגוד ל-Realme Watch המרובע, דגם ה-Realme Watch S מגיע בעיצוב עגול וגדול יותר, למרות שמדובר במסך בגודל 1.3 אינץ’, לעומת 1.4 אינץ’ בדגם הרגיל, דבר שנובע בעיקר מעיצוב חדש ועגול, הדומה הרבה יותר לשעון רגיל שלדעתי הופך אותו להרבה יותר רלוונטי עבור משתמשים המעוניינים בשעון חכם אך מעדיפים את עיצוב שעוני היד הרגילים והסטנדרטיים יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שעון ה-Realme Watch S (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Realme Watch S

שעון ה-Realme Watch S החדש מגיע בעיצוב עגול, הדומה יותר לזה של שעון רגיל, עם גוף אלומיניום ומסך LCD צבעוני בגודל 1.3 אינץ’ בחלקו הקדמי. ובעוד שמדובר במסך קטן יותר מהדור הקודם, הוא מגיע ברזולוציה משופרת של 360×360 פיקסלים. על המסך עצמו מגנה זכוכית גורילה גלאס מסוג לא ידוע, כאשר היא מגיעה עם גימור “חד” ולא מעוגל, המזכיר הרבה יותר שעון יד רגיל. בנוסף, ניתן לראות סימוני “שעות” סביב מסגרת השעון התורמים למראה הקלאסי שלו.

מסך ה-Realme Watch S (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

בדומה לדור הקודם, השעון משתמש בתצוגת LCD, שאולי נחשבת פחות טובה בהשוואה ל-AMOLED, אך עדיין מצליחה לתת מענה לתפעול השעון וקריאה של ההודעות השונות ממנו גם ביום שמשי. גוף השעון משודרג מאוד לעומת הדור הקודם, כאשר הוא עשוי אלומיניום בגימור כסוף-כהה עם משקל של 48 גרם, כאשר השעון עצמו מגיע עם עמידות למים ובאבק בתקן IP68.

בצד הימני של השעון ניתן למצוא זוג כפתורים פיזיים בסימוני ה-20 ו-40 דקות, המשמשים לתפעול השעון יחד עם מחוות המגע הרגילות. = בחלק האחורי של השעון ניתן למצוא בליטה עגולה שטוחה יחסית, המכילה את חיישן הדופק ורווית החמצן בדם של השעון, יחד עם 2 פינים המיועדים לטעינה בשימוש עם המטען המגנטי המצורף בערכה.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – 1.3 אינץ’ עגול ברזולוציית 360×360 עם ציפוי Gorilla Glass.
 • רצועה – 22 מ”מ סטנדרטית עם חיבור מהיר.
 • חיישנים – מדידת דופק, סטורציית חמצן בדם SpO2, שינה, צעדים.
 • מעקב ספורט – ריצה בחוץ, הליכה, ריצה על הליכון, רכיבה על אופניים בחוץ, סיבולת אירובית, אימון כוח, כדורגל, כדורסל, טניס שולחן, כדור נוצה, רכיבה על אופני כושר, מכשיר אליפטי, יוגה, קריקט, מכונת חתירה ואופניים מסתובבים (?).
 • סוללה – 390mAh המספיקה לעד 15 ימים במצב רגיל, לפי החברה.
 • עמידות – אבק ומים בתקן IP68.
 • גודל – 47x47x12 מ”מ.
 • משקל – 48 גרם.

ה-Realme Watch S נראה הרבה יותר כמו שעון לעומת ה-Realme Watch, כאשר השימוש בגוף אלומיניום נותן לו תחושה “יוקרתית” יותר לעומת גוף הפלסטיק של השעון הקודם. בעוד שהיה עדיף לראות אותו עם שולי מסך קטנים בהרבה, העיצוב כולו אינו גדול מדי ולא צפוי להפריע למשתמש הממוצע המחפש אחר שעון חכם בתקציב נמוך.

שעון ה-Realme Watch S לעומת ה-Realme Watch (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק – Realme Watch S

חברת רילמי שינתה מעט את ממשק השעון לעומת הדור הקודם, כאשר רובו נסמך על מחוות מגע – הסטה לצד ימין או שמאל מתצוגת השעון הראשית מעבירה אותנו על הווידג’טים השונים, הכוללים הפעם את מסך ההגדרות המהירות, תצוגת דופק, שינה, מזג אוויר ופעילות יומית. הסטה מטה מהתצוגה הראשית פותחת את תצוגת ההתראות מהמהכשיר הסלולרי, ואילו הסטה מעלה מהתצוגה הראשית פותחת את תפריט השעון, המגיע בתצוגה אייקונים של 3×3 לעומת הרשימה בדור הקודם, סידור נוח יותר לדעתי האישית.

בנוסף למחוות זמינים גם צמד הכפתורים בחלקו הימני של השעון, כאשר הכפתור העליון משמש ככפתור החזור ופתיחת התפריט הראשי של השעון, ואילו הכפתור התחתון משמש לפתיחת רשימת פעילויות הספורט השונות אחריהן השעון יכול לעקוב.

בעוד שעון ה-Realme Watch S לא מגיע עם שבב GPS מובנה למעקב אחר פעילות הכושר, במידה והמכשיר הסלולרי נמצא בקרבת המכשיר השעון יוכל לקבל את מידע ה-GPS ממנו למעקב מדויק יותר. צריך לציין גם שני “באגים” בממשק השעון:

 • הכפתור התחתון פותח את רשימת פעילויות הספורט רק כאשר השעון נמצא על תצוגת השעון הראשי ולא בכל מסך אחר, מה שמחייב ללחוץ קודם על הכפתור העליון לחזרה למסך הראשי ורק לאחריו על הכפתור התחתון לפתיחת רשימת פעילויות הספורט.
 • במידה ובמכשיר הסלולרי מופעל קובץ וידאו או אודיו ברקע, גם אם הוא לא פעיל, תצוגת השעון שתיפתח באופן קבוע עם הרמת היד תהיה מסך המוזיקה של השעון המאפשר לשלוט על הקובץ המופעל, דבר אותו לא ניתן לשנות אלא אם מבטלים את היכולת לשלוט על מדיה מהשעון, בדומה לבאג שהיה קיים בדגם הקודם.

טעינה וחיי סוללה – Realme Watch S

נושא חשוב בכל מוצר לביש הוא אורך חיי הסוללה שלו, ובמקרה של ה-Realme Watch S השעון מצליח להפתיע ולטובה. בעוד החברה מבטיחה עד 15 ימי שימוש במצב רגיל עם סוללת ה-390mAh המובנית שלו, במהלך הביקורת השעון הצליח להגיע ל-53% סוללה אחרי 10 ימים, מה שמתורגם לכ~20 יום או בערך 3 שבועות במקום קצת יותר משבועיים עליהם מצהירה החברה – זמן סוללה ארוך וטוב במיוחד לכל מוצר לביש.

חיי סוללה Realme Watch S

מי שרוצה למשוך את זמן הסוללה יותר מכך יכול להשתמש במצב החיסכון של השעון, ההופך אותו משעון “חכם” לשעון בסיסי המציג את השעה בלבד, עם טקסט גדול בעברית על איך לצאת ממצב החיסכון בסוללה. החברה לא טרחה לציין זמן סוללה משוער במצב החיסכון, אך אפשר להניח כי בעוד במצב רגיל מדובר על כ~15 ימים. מצב חיסכון יוכל להציג אורך חיי סוללה ארוך יותר של 45~60 יום לאור השימוש הנמוך בסוללה במצב זה.

מצב חיסכון בסוללה Realme Watch S (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית Realme Link

ה-Realme Watch S משתמש באפליקציית ה-Realme Link (אנדרואיד\iOS) של רילמי. האפליקציה מגיעה בשפה עברית מלאה ועם ממשק נוח לשימוש. מאחר ועברנו על האפליקציה בסקירת ה-Realme Watch הקודמת, נעבור עליה בזריזות בלבד.

אפליקציית ה-Realme Link נועדה לשלוט על כלל מוצרי החברה, ועל כן עם פתיחתה יש לבחור בשעון ה-Realme Watch S. לאחר מכן יופיע מסך המידע הראשי של השעון המציג מידע מרוכז על מצב הסוללה, צעדים, שינה, דופק, רווית חמצן ופעילות, עם אפשרות לקבלת תצוגת מידע מורחבת על כל אחד מהם.

אפליקציית Realme Link

תצוגות שעון – Realme Watch S

אחד מהפיצ’רים החשובים בכל שעון/רצועה חכמה היא היכולת להתאים את תצוגת השעון הראשית לטעם המשתמש. במקרה של ה-Realme Watch S הוא מגיע עם 5 תצוגות שעון מובנות ולמעלה מ-100 תצוגות שעון נוספות אותן ניתן לבחור באמצעות אפליקציית ה-Realme Link. ניתן לעבור בין תצוגות השעון המובנות באמצעות לחיצה ארוכה על המסך הראשי, או דרך הגדרות השעון.

בעוד שמבחר תצוגות השעון קטן יחסית על השעון עצמו, דרך האפליקציה אנו מקבלים כמות גדולה מאוד שלהם. לפי החברה מדובר על כ~100 תצוגות שעון שונות. בנוסף, דרך האפליקציה ניתן ליצור תצוגת שעון אישית על ידי בחירה של תמונה והוספת תצוגת זמן ותאריך עליה, פיצ’ר שאפשר היה לקוות שיהיה זמין ביותר שעונים חכמים.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Realme Watch S

שעון ה-Realme Watch S מגיע בתור עדכון מעניין למדי ל-Realme Watch הקודם. בעוד שמבחינת היכולות אין הבדלים גדולים ביניהם, השעון החדש מקבל שדרוג משמעותי בעיצוב שלו עד לרמה שקשה להבין מדוע מישהו יקנה את שעון ה-Realme Watch הקודם, כאשר ההבדל במחיר בין הדגמים עומד על 70 שקלים בלבד.

בעבור המשתמש הממוצע המחפש שעון חכם לא יקר שיאפשר לעקוב אחר פעילויות הספורט השונות ולקבל התראות מהסלולר, ה-Realme Watch S הוא פתרון מעולה בזכות הממשק העברי המלא שלו, כאשר משתמשים שמעדיפים שעון סטנדרטי יותר ישמחו על העיצוב שלו והשימוש באלומיניום במקום פלסטיק בו השתמשה החברה בדור הקודם.

בעוד שיש לשעון מספר באגים שסביר להניח יקבלו מענה בעדכוני תוכנה עתידיים, מדובר בשעון משתלם במיוחד עבור המשתמש הישראלי. קיימים שעונים טובים יותר בשוק, אך הם מגיעים עם תג מחיר גבוה בהרבה ממנו, כאשר הוא מיועד בעיקר להתחרות מול שעוני ה-Amazfit Bip U Pro ו-Xiaomi Mi Watch Lite המגיעים בתקציב דומה, אם כי בעיצוב מרובע.

שעון ה-Realme Watch S זמין למכירה במחיר של 369 ש”ח (אחריות לשנה, באג).

מה אהבנו?

 • עברית מלאה בממשק ואפליקציה.
 • עיצוב “שעון” קלאסי עם גוף אלומיניום.
 • תצוגה טובה בשמש.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עמידות למים ואבק IP68.
 • רצועת 22 מ”מ סטנדרטית ונוחה.
 • מגוון תצוגות שעון, עם אפשרות לתצוגת שעון מותאמת אישית.
 • מחיר.

ומה לא?

 • באגים (קטנים יחסית) בממשק.
 • ללא GPS מובנה.
 • אין תמיכה ב-iOS.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים