דיווח: וואווי תחשוף את סדרת הדגל P50 ומערכת הפעלה חדשה לקראת סוף אפריל

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חילופי הממשל בארה”ב לא תרמו למצבה של וואווי בכל הנוגע לסנקציות שהוטלו עליה עוד במאי 2019, והחברה עדיין מוגבלת מקיום עסקים תקינים עם חברות אמריקניות, מה שמונע ממנה להפיץ טלפונים עם הגרסה המלאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד ולרכוש רכיבים מחברות שונות על מנת שתוכל להרכיב את מכשיריה. בחברה המתינו עד כה לביידן, שאולי יושיע מהמצב הקיים, אך מאחר ופתרון לא נמצא באופק, נראה כעת כי וואווי מתכננת להשיק את סדרת הדגל הבאה שלה, יחד עם מערכת ההפעלה העצמאית HarmonyOS כתחליף לאנדרואיד של גוגל, כבר בחודש הבא.

אתר ITHome הסיני מצטט עובד בחברת וואווי אשר מזכיר שני אירועים גדולים אותם מתכננת החברה בין התאריכים 22-28 באפריל, ובהם יוצגו סדרת הדגל Huawei P50 ומערכת ההפעלה HarmonyOS 2.0, בגרסה שתבקש להחליף לראשונה באופן מלא את אנדרואיד על גבי מכשירי החברה.

הגרסה האחרונה של HarmonyOS נחשפה בספטמבר 2020, אז גם הציגה וואווי תכנית עבודה להפצתה, לפיה תוכל להשיק אותה על כל המכשירים באוקטובר 2021. עוד לפני כן, על פי הצהרתה של וואווי, הוצבה נקודה בחודש אפריל 2021, בה תיכננה החברה לספק תמיכה ב-HarmonyOS 2.0 עבור מכשירים עם זיכרון עבודה של עד 4 גיגה-בייט. שלב זה הגיע כעת, וייתכן כי לשם כך מתכננת וואווי אירוע באפריל, ולאור ההשקה הקרובה של סדרת ה-P50, החברה עשויה להקדים גם את הסרת המגבלות בתחום הזיכרון על מערכת ההפעלה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מועדי ההכרזה המופיעים בדיווח קרובים למדי גם לכנס המפתחים הבא של וואווי, שייערך בין ה-24-26 באפריל, אולם מדובר בכנס המכוון למפתחים בשוק הענן ולא עבור מערכות ההפעלה והמוצרים השונים של החברה המיועדים לצרכנים.

Huawei P50 Pro (תמונה: Voice / OnLeaks)
Huawei P50 Pro (תמונה: Voice / OnLeaks)

מוקדם יותר החודש חשפה הדלפה את עיצובו של מכשיר הדגל Huawei P50 Pro, ומזו למדנו כי הוא יגיע עם מערך צילום גדול ממדים, אשר תופס חלק ניכר מגבו, מה שעשוי להעיד על קפיצה נוספת בתחום הצילום אותה מתכננת החברה להציג בקרוב.

ההדלפה דיברה גם על מסך בגודל 6.6 אינץ’ עם חור קטן בראשו המיועד לשילוב מצלמת הסלפי ועל מערך רמקולים סטריאופוני, אך לקבלת הפרטים המלאים ניאלץ להמתין עד מועד חשיפתה הרשמית של סדרת ה-Huawei P50.

השוואת מפרטים