שמועה: שיאומי תציג טלפון עם מצלמת 200 מגה-פיקסל

שיאומי (Xiaomi) צפויה להכריז בקרוב על מכשיר סלולרי שיגיע עם מצלמת 200 מגה-פיקסל, כך לפי דיווחים חדשים ברשת. בעוד שידוע לנו כי סמסונג (Samsung) מפתחת כבר חיישן צילום כזה, אפשר להניח כי בדומה לחיישן ה-108 מגה-פיקסל הראשון של סמסונג, הוא יגיע קודם כל למשתמשי שיאומי בטרם נראה אותו על מכשירי הגלקסי שלה.

שיתוף הפעולה בין שיאומי לסמסונג בתחום הצילום הוא לא דבר חדש, כאשר חיישן ה-108 מגה-פיקסל הראשון של סמסונג, ה-ISOCELL Bright HMX הגיע קודם כל למכשיר ה-Mi Note 10/Mi CC9 Pro של שיאומי, ורק דור ההמשך שלו, ה-ISOCELL Bright HM1, הגיע למכשיריה של סמסונג, בהם ה-Galaxy S20 Ultra.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שאין מידע רב על החיישן החדש והמכשיר בו הוא ישולב, סביר להניח כי הוא ישתמש בטכנולוגיית ה-ISOCELL 2.0 העדכנית של סמסונג. כאשר בנוסף הוא צפוי להגיע עם פיקסלים בגודל של 0.64μm, זאת בהשוואה לפיקסלים בגודל 1.4μm אותם ניתן למצוא בחיישן ה-ISOCELL GN2 האחרון של סמסונג, שאולי הגיע כחיישן 50 מגה-פיקסל "בלבד" אך סיפק איכות תמונה גבוהה בזכות השימוש בפיקסלים גדולים יותר, בנוסף ליכולת לצלם תמונות 100 מגה-פיקסל על ידי שילוב מספר צילומים.

תחום המצלמות בסלולר הפך למירוץ החימוש החדש בין החברות, כאשר המטרה להציג חיישן גדול יותר ויותר על אף שבפועל הצילום עצמו מייצר תמונות בגודל קטן יותר על ידי שילוב מספר פיקסלים יחדיו. כל מה שנותר לנו כעת זה לחכות ולראות מתי סמסונג תכריז על חיישן ה-200 מגה-פיקסל שלה ובאיזה מכשיר של שיאומי הוא יופיע.

השוואת מפרטים