נתב HUAWEI WiFi AX3 (Quad-core) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

גאדג’טי מסקר: HUAWEI WiFi AX3 – נתב WiFi 6 טוב ולא יקר

עם העליה במהירות האינטרנט הביתי, עולה הצורך להשתמש בנתבים מתאימים על מנת לאפשר לנו לנצל את מלוא המהירות, כאשר הפעם יצא לנו לבדוק את נתב ה-HUAWEI WiFi AX3 (Quad-core) תומך ה-WiFi 6 של וואווי (Huawei).

על אף ש-וואווי מוכרת למשתמשים הישראליים בעיקר מתחום הסלולר, אחד העיסוקים העיקריים שלה הוא בתחום פתרונות הרשת, כאשר נתב ה-AX3 של החברה הצליח לצבור פופולריות בישראל עוד בטרם הושק רשמית בזכות התמיכה שלו ב-WiFi 6, הביצועים והמחיר הנמוך שלו, דברים אותם נוכל לבדוק לעומק במהלך הסקירה.

דגם ה-AX3 זמין ב-2 גרסאות, כפולת ליבה (Dual-core) או מרובעת ליבות (Quad-core) מדגם WS7200 אותה אנו בודקים בסקירה זו, כאשר הם מיועדים לשוק הבינלאומי. בו בזמן, הם הנתבים זמינים בשוק הסיני תחת השמות AX3 ו-AX3 Pro, דבר שיכול לבלבל מעט.

נתב HUAWEI WiFi AX3 (Quad-core) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – HUAWEI WiFi AX3

נתב ה-AX3 מגיע עם גוף פלסטיק לבן דק המקנה לו מראה נקי ומאוד אסתטי לדעתי. בחלק בחלק העליון ניתן למצוא כפתור בודד עם לוגו ה-AI Life דמוי האות H של וואווי, המשמש ככפתור WPS לחיבור מהיר של התקנים וגם ככפתור אתחול מהיר בלחיצה ארוכה, בנוסף לשם של וואווי המוטמע בתוך הגוף מתחת לכפתור.

בצד הקדמי אפשר למצוא נורת לד הדולקת בירוק כאשר הכל תקין ובאדום במידה ויש בעיה (ניתן לכבות את הלד בהגדרות), כאשר בצד הימני התחתון ניתן למצוא מדבקה (הניתנת להסרה) המסמנת את מקום שבב ה-NFC המובנה, פיצ’ר די מעניין המאפשר חיבור מהיר של מכשירים תומכי NFC לרשת ה-WiFi באופן אוטומטי בנגיעה בלבד באזור המדבקה.

ארבע האנטנות של ה-AX3 מגיעות במבנה מלבני מוארך עם אפשרות לקיפול שלהן, כאשר בצד האחורי של הנתב אפשר למצוא את חיבור שנאי החשמל שלו יחד עם 4 יציאות רשת Gigabit התומכות במהירות של עד 1000Mbps, מתוכן השמאלית ביותר מוגדרת כחיבור WAN ושלוש האחרות כחיבורי LAN. בנוסף, אפשר למצוא גם כפתור כיבוי פיזי לניתוק הנתב מהחשמל ללא הצורך לנתק את השנאי בפועל.

דבר אחד אליו חלק מהאנשים ישימו לב הוא מיתוג ה-WiFi 6 Plus על האנטנה הימנית ביותר של ה-AX3. למרות שבמחשבה ראשונה אפשר להתייחס לזה בתור “מיתוג” בלבד, למעשה מדובר על תקן ייעודי של וואווי הקיים במכשירי החברה ומשדרג את תקן ה-WiFi 6 הרגיל עם עוצמת שידור משופרת ב-6dB, המאפשרת לפי וואווי לאות “לחדור קיר נוסף בבית”.

אפשרות זו זמינה בנוסף לתמיכה בשימוש בתדר נמוך במיוחד של 2MHz, בהשוואה ל-20MHz בתקן הרגיל. שני הנתונים מציעים שיפור בביצועי ה-WiFi, אך רק בחיבור מכשירי וואווי או הונור התומכים בתקן הייחודי של החברה.

נתב AX3 – סימון WiFi 6 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

התקנה ושימוש – HUAWEI WiFi AX3

ההגדרה והשליטה על נתב ה-AX3 פשוטים במיוחד במקרה של המשתמש הישראלי, מאחר ובאופן די חריג לתחום גם ממשק הנתב המקוון וגם אפליקציית הבקרה שלו מגיעים בשפה עברית מלאה. ההגדרה עצמה די קצרה ופשוטה בין אם משתמשים בממשק הרשת הנפתח אוטומטית בפעם הראשונה שמתחברים אל הנתב או דרך אפליקציית ה-HUAWEI AI Life (אנדרואיד/iOS) הייעודית.

ההגדרה מהמחשב כוללת למעשה 4 מסכים בלבד, בהם מסך “ברוך הבא” ראשון, מסך הגדרת WiFi וסיסמת משתמש ל-AX3, מסך הפעלה ל-IPv6 במידה והאינטרנט תומך וזהו. קל ופשוט למדי גם למשתמש לא הכי מנוסה מאחר וכל התהליך מתבצע בעברית, כאשר בסיום מקבלים התראה על הגדרה סופית שתיקח כדקה והמלצה להוריד את אפליקציית ה-AI Life של החברה.

ממשק הרשת ממשיך ממשיך את עיצוב מסכי ההגדרה הראשוניים עם חלוקה ל-5 תצוגות עיקריות:

 • דף הבית – העמוד הראשי המציג מידע על חיבור האינטרנט בנתב כולל מהירות, זמן שימוש, כתובת IP ומכשירים מחוברים.
 • התחבר לאינטרנט – דף הגדרות לחיבור האינטרנט עצמו דרך הנתב.
 • ה-WiFi שלי – דף הגדרות ה-WiFi של הנתב.
 • נהל את ההתקן – דף המציג את כלל ההתקנים המחוברים ל-AX 3 עם חלוקה לפי סוגי החיבור ואפשרות להגביל באופן ידני את המהירות של כל אחד מהם.
 • עוד פונקציות – דף ההגדרות המתקדמות של ה-AX 3 עם אפשרויות הגדרה ופונקציות נוספות כמו בקרת הורים, המאפשרת לשלוט על זמני החיבור של הילדים ולהגביל גישה לאתרים מסויימים, הגדרת ה-AX 3 כמגדיל טווח ועוד.

בסופו של דבר מדובר על ממשק בסיסי, אך מאוד פשוט ונוח לשימוש גם על ידי משתמשים שאינם בעלי ניסיון, במיוחד עם חלונות המידע הזמינים במרבית האפשרויות, כאשר כולם כאמור בשפה העברית.

 

השימוש באפליקציית ה-AI Life פשוט גם כן, ומזכיר מאוד את ממשק הווב של ה-AX 3 עצמו. במסך הראשי ניתן לראות את מצב החיבור של הנתב בנוסף למהירות ההורדה והעלאה שלו, עם אפשרות לראות את כלל ההתקנים המחוברים, הפעלת בקרת הורים, אבחון מהיר של הנתב במידה ויש בעיות ועוד.

הדבר העיקרי שאני יכול לומר אחרי לא מעט התעסקות עם הנתב, הוא שאפליקציית ה-AI Life של וואווי מבצעת את העבודה שלה בהצלחה ומאפשרת למשתמש להגדיר ולשלוט בנתב ה-AX 3 ללא הרבה התעסקות או ממשקים מסובכים.

מפרט טכני ובדיקות ביצועים – HUAWEI WiFi AX3

מפרט טכני:

 • מעבד – Gigahome מדגם Hi5651T, מרובע ליבות בתדר 1.4GHz.
 • זיכרון – 256MB.
 • תקני WiFi – תומך ב-Wi-Fi 6 ובתקני ה-WiFi הקודמים לו בתדר 2.4GHz ו-5GHz, עם רוחב פס של 160MHz.
 • מהירות – עד 2402Mbps ב-5GHz ועד 574Mbps ב-2.4GHz.
 • אנטנות – 4 חיצוניות.
 • הצפנה – WPA3.
 • חיבורים – חיבור WAN בודד + 3 חיבורי LAN, כולם Gigabit.
 • מידות –225×159.2×39.7 מ”מ.
 • משקל – כ~403 גרם.

נתב ה-AX3 נבדק באמצעות מכשיר הגלקסי S21 אולטרה בתור המכשיר היחיד התומך ב-WiFi 6 שברשותי, כאשר כל בדיקה בוצעה למעשה פעמיים – פעם אחת לבדיקת מהירות LAN פנימית בהעברת מידע למחשב באמצעות תוכנת ה-iPerf3 ואפליקציית ה-he.net בסלולר, ובפעם השניה בדיקה מהירות אינטרנט באמצעות אפליקציית SpeedTest של Ookla.

נתב ה-AX3 נבדק מול נתב/מודם ה-Hotbox 4 של חברת הוט התומך ב-WiFi N ומול נתב ה-AX1800 של שיאומי התומך ב-WiFi 6 גם כן, כאשר מהירות האינטרנט הביתית עומדת על 500/10Mbps.

איכות אות ה-WiFi נבדקה באמצעות אפליקציית ה-Wifi Analyzer, כאשר איכות האות מוגדרת כ:

 • אות WiFi מעולה – פחות מ-50dBm.
 • אות WiFi טוב – בין 50dBm ל-60dBm.
 • אות WiFi סביר – בין 60dBm ל-70dBm.
 • אות WiFi חלש – יותר מ-70dBm.

הבדיקה עצמה בוצעה רק בתקן ה-WiFi 6 על תדר ה-5GHz לבדיקת קצב העברת הנתונים המקסימלי של AX3, כאשר אות ה-5GHz מעביר יותר מידע אך לטווח יותר קצר מה שמדגיש את עוצמת אות ה-WiFi בבית.

המהירות ועוצמת האות נבדקה בחדרים הבאים:

 • חדר הנתב – בדיקת טווח 0 לא קירות מפריעים, חדר קיצוני בבית.
 • סלון – מרחק של כ~10 מטר עם קיר חוצץ אחד, מיקום מרכזי בבית.
 • חדר 1 – מרחק של כ~12 מטר עם 2 קירות חוצצים.
 • חדר 2 – מרחק של כ~15 מטר עם 3 קירות חוצצים.

תוצאות הבדיקות:

 בדיקהחדר נתבסלוןחדר 1חדר 2
נתב HotBox 4
WiFi 5 5GHz
Speed test508Mbps226Mbps11Mbps-
iPref3

502Mbps217Mbps25Mbps-
עוצמה48dBm-74dBm-82dBm-אין קליטה
נתב Xiaomi AX1800
WiFi 6 5GHz
Speed test507Mbps299Mbps38Mbps-
iPref3
616Mbps162Mbps10Mbps-
עוצמה37dBm-67dBm-72dBm-אין קליטה
נתב HUAWEI WiFi AX3
(Quad-Core)
WiFi 6 5GHz
Speed test497Mbps325Mbps28Mbps-
iPref3
679Mbps190Mbps22Mbps-
עוצמה43dBm-54dBm-74dBm-אין קליטה

תוצאות הבדיקה די פשוטות להבנה, ומלבד הפרש זניח יחסית בבדיקת המהירות בחדר הנתב ב-Speed Test, ה-AX3 מצליח להציג ביצועים העדיפים בהרבה על נתב ההוטבוקס 4 של הוט וביצועים שקולים ואף טובים יותר בחלק מהמקרים מה-AX1800 של שיאומי.

המידע מראה לנו בצורה די ברורה את יתרונות נתבי ה-WiFi 6 על פני נתבי WiFi 5 “מהדור הקודם”, כאשר בכל המקרים “חדר 2” היה חסר קליטה כלל בתדר 5GHz, דבר אותו ניתן לפתור על ידי מעבר ל-2.4GHz או לחילופין ליצור במערכת MESH תומכת WiFi 6 בשימוש במספר נתבי AX3.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-HUAWEI WiFi AX3

נתב ה-Huawei WiFi AX3 Pro (Quad-Core) של וואווי מגיע על מנת לפתור בעיה די פשוטה, לספק מהירות אינטרנט גבוהה על גבי הרשת האלחוטית הביתית על ידי שימוש בטכנולוגיית ה-WiFi 6 העדכנית, ובצורה הכי פשוטה – הוא מצליח לעשות זאת די בקלות וללא בעיות מיוחדות בשימוש.

בדומה לנתב ה-AX1800 של שיאומי, ה-AX3 מגיע עם “רק” שלושה חיבורי LAN, אך קשה להגיד שמדובר בחיסרון קריטי. העובדה כי ממשק הווב והאפליקציה תומכים בעברית, הופכת את ה-AX3 לפתרון מעולה למשתמשים הישראליים, במיוחד לאלו שחוששים לסתבך עם ממשק בשפה זרה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אם יש לכם אינטרנט ביתי מהיר ואתם רוצים גם לקבל תוצאות טובות יותר על גבי הרשת הביתית שלכם, ה-Huawei WiFi AX3 Pro (Quad-Core) של וואווי מספק תמורה מעולה למחיר בהשוואה לנתבי WiFi 6 אחרים בשוק המקומי.

נתב ה-Huawei WiFi AX3 Pro (Quad-Core) יהיה זמין למכירה בישראל במהלך חודש מאי, ובמחיר מומלץ של 339 ש”ח.

מה אהבנו?

 • עיצוב מינימליסטי וסולידי.
 • ממשק עברי מלא!
 • קל מאוד להגדרה.
 • ביצועים טובים עם תמיכה ב-WiFi 6 ו-WPA 3.
 • NFC לחיבור מהיר של מכשירים תומכים לרשת.
 • מחיר.

מה לא?

 • 3 חיבורי LAN.
 • ממשק בסיסי.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים