אמזון תתחרה ב-AirTags של אפל דרך שיתוף פעולה עם Tile

אמזון (Amazon), ענקית הסחר המקוונת הידועה, הכריזה הרחבת השימוש בטכנולוגיית ה-Amazon Sidewalk היעודית שלה לתחום האינטרנט של הדברים (IoT) באמצעות שיתופי פעולה חדשים עם יצרנית תגי איתור החפצים Tile, יצרנית המנעולים החכמים Level ו-CareBand, יצרנית פתרונות איתור יעודיים לגיל השלישי.

טכנולוגיית ה-Amazon Sidewalk הוצגה לראשונה על ידי אמזון עוד ב-2019 כרשת שנועדה לחבר את מוצרי האינטרנט של הדברים (IoT) באמצעות טכנולוגיית ה-BLE (ר”ת Bluetooth Low Energy) בתדר 900MHz החופשי (בארה”ב), עם צריכה חשמלית נמוכה וטווח גדול יותר מה-WiFi הרגיל. הטכנולוגיה מנצלת את מוצריה הרבים של אמזון כתחנות בסיס ליצירת רשת אזורית עצמאית המבוססת על מוצרי החברה, כאשר מוצרי ה-Echo התומכים של אמזון יתחברו ל-Sidewalk החל מה-8 ביוני בארה”ב.

שיתוף הפעולה החדש עם Tile, Level ו-CareBand נועד לספק למשתמשים של אמזון יכולות משופרות לשליטה קולית באמצעות Alexa, עם יכולת כמו מציאת מפתחות עם התקן Tile תומך באמצעות פקודה כמו “אלקסה איפה המפתחות שלי?” או שילוב יכולות מצלמות הדלת של Ring, חברת הבת של אמזון, עם המנעולים החכמים של Level, לעבודה חלקה יותר של השניים. שיתוף הפעולה עם CareBand יאפשר ניטור ומעקב טוב יותר אחרי מבוגרים הזקוקים להשגחה ונמצאים בסביבה ביתית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מצלמת הדלת Ring של אמזון ומנועלי הדלת החכמים של Level (מקור Level)

אמזון ו-Tile מספקות תחרות ל-Apple AirTags

שיתוף הפעולה המעניין ביותר מבין השלושה הוא זה של אמזון עם Tile, אשר מגיע לאור השקת ה-AirTags של אפל ופתיחת רשת ה-Find My לפתרונות צד ג’, בהם אולי תשתמש גם Tile בהמשך, על אף הביקורת של החברה כנגד השליטה של אפל ביצרני פתרונות החומרה השונים.

שיתוף הפעולה החדש של Tile עם אמזון אף תורם יותר ל-Tile עצמה ומשתמשיה, מאחר והוא מגדיל באופן משמעותי את רשת ה-Find With Tile המבוססת על המוצרים הקיימים של החברה ומכשירי הסלולר המשתמשים בהם, ויאפשר איתור גם דרך רשת ה-Sidewalk של אמזון.

תגי איתור החפצים של Tile (מקור Tile)

בעוד שטכנולוגיית ה-Amazon Sidewalk היא פתרון מעניין לתחום מוצרי האינטרנט של הדברים, יש לשים דגש כי מדובר בפתרון היעודי לארה”ב בלבד בשלב זה, עם השימוש בספקטרום ה-900Hz שחופשי בשוק האמריקאי, אך לא בהכרח במדינות אחרות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים