גאדג’טי מסקר: רצועת הכושר Mi Band 6 – הלהיט התורן של שיאומי ל-2021

רצועת Mi Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

סדרת רצועות הכושר החכמות של שיאומי (Xiaomi), ה-Mi Band, קיבלה מוקדם יותר השנה את התוספת האחרונה לסדרה, רצועת ה-Mi Band 6 אותה בדקנו הפעם כדי שנוכל לענות על השאלה החשובה ביותר – האם שיאומי יצרה להיט תורן חדש בתחום?

רצועת ה-Mi Band 6 החדשה של שיאומי הוכרזה בחודש מרץ האחרון והגיעה לארץ מוקדם יותר החודש, כאשר היא מחליפה את רצועת ה-Mi Band 5 הפופולרית הקודמת של החברה, שהחליפה בתורה את רצועות ה-Mi Band 4 ו-Mi Band 3, אותן יצא לנו לסקור באתר. ההבדל הויזואלי הגדול ביותר בדגם החדש הוא המעבר למסך 1.56 אינץ’ גדול יותר, צעד המשפר את אחת מסדרות המוצרים הלבישים הפופולריים בעולם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

רצועת Mi Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Mi Band 6

במבט ראשון רצועת ה-Mi Band 6 החדשה נראת זהה בעיצובה ל-Mi Band 5, אך ההבדל הופך לבולט ברגע שהמסך נדלק ומגלים מסך AMOLED גדול יותר בגודל של 1.56 אינץ’, ברזולוציה של 152×486 פיקסלים ובהירות של 450 ניט.

המסך החדש תופס את מרבית השטח הקדמי ברצועה עם “סנטר” מעט גדול יותר בחלק התחתון, כאשר בניגוד לדורות הקודמים אין בדגם החדש כפתור מגע יעודי ואפשר “להדליק” את הרצועה על ידי נגיעה בכל חלק במסך. לגבי התצוגה עצמה, המסך בהיר מספיק בשביל להיות קריא יחסית גם בשמש ישירה, על אף שפחות רואים זאת בצילום. עם זאת, התצוגה טובה הרבה יותר עם קצת צל.

בעוד ששיאומי שדרגה את מסך ה-Mi Band 6, המבנה שלו נותר זהה יחסית לזה בו השתמשה החברה בדור הקודם, כאשר בצד האחורי ניתן לראות את חיישן ה-PPG האופטי שתופס כשליש מגוף הרצועה, יחד עם שני מגעים בחלקה התחתון המשמשים לחיבור כבל הטעינה המגנטי היעודי של שיאומי.

את גוף הרצועה ניתן להסיר בקלות על מנת להחליף את הרצועה במידה צורך, כאשר ברירת המחדל היא רצועה שחורה מסיליקון הנוחה מאוד לשימוש לדעתי, אותה ניתן להשיג בגרסה רשמית בצבעים נוספים, או רצועות חלופיות ממגוון אתרי רשת דוגמת אליאקספרס.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – AMOLED עגול בגודל 1.56 אינץ’ ורזולוציית 152×486.
 • רצועה – יעודית.
 • חיישנים – חיישן PPG למדידת דופק ורווית חמצן בדם, שינה, צעדים.
 • מיקום – ללא.
 • מעקב ספורט – מעקב אחרי 30 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • סוללה – 390mAh לעד 18 ימי שימוש במצב רגיל ועד 40 שעות במצב GPS.
 • עמידות – עמידות למים 5ATM (עומק 50 מטר).
 • גודל – 47.4×18.6×12.7 מ”מ.
 • משקל – 12.8 גרם.
 • עברית – אפליקציה – יש / ממשק – אין / התראות – אין.

עדכון (1/6/21) – שיאומי עדכנה את רצועת ה-Mi Band 6 לגרסת קושחה 1.0.1.36 התומכת בהצגת עברית תקינה בהתראות עם יישור לצד שמאל. ממשק הרצועה עדיין בשפה אנגלית, כאשר שיאומי צפויה לשחרר עדכון תוכנה עתידי שיוסיף ממשק עברי מלא בדומה לעדכון שבוצע ברצועת ה-Mi Band 5.

רצועת ה-Mi Band 6 לעומת Mi Band 5

קשה לדבר על רצועת ה-Mi Band 6 החדשה מבלי להתייחס לרצועת ה-Mi Band 5 הקודמת, כאשר אפשר לראות באופן פשוט עד כמה הדגמים זהים אחד לשני, עם הבדל ויזואלי ניכר בדמות המסך המוגדל והבדל בחיישן ה-PPG אותו ניתן לראות בחלק האחורי. מבחינת גודל ומשקל, הדגם החדש גדול וכבד מעט יותר, ומגיע במימדים של 47.4×18.6×12.7 מ”מ ומשקל של 12.8 גרם ,לעומת ה-46.95×18.15×12.45 מ”מ ו-11.9 גרם של ה-Mi Band 5, אך מדובר בהפרש זניח למדי.

ממשק – Mi Band 6

ממשק ה-Mi Band 6 נשאר דומה למדי ל-Mi Band 5, כאשר השינוי המשמעותי ביותר בו נובע מגודל המסך החדש, המאפשר להציג יותר פרטים בו זמנית, עם תצוגה של יותר אפשרויות בתפריטים. בדומה לכלל הרצועות והשעונים החכמים, אפשר למצוא בתפריט מגוון אפשרויות כמו מדד הפעילות PAI של חברת Huami, מד דופק, מד רווית חמצן בדם, מזג אוויד ועוד.

השימוש בממשק נשאר זהה גם כן, כאשר הסטה מטה או מעלה מעבירה אותנו בין האפשרויות השונות ברצועת ה-Mi Band 6. הסטה ימינה משמשת כפעולת “חזור” למסך הקודם ואילו הסטה ימינה או שמאלה מהמסך הראשי מעבירה אותנו בין “קיצורי הדרך” השונים, המשמשים כווידג’טים לגישה מהירה לאפשרויות השונות ברצועה.

בעוד שמדובר על רשימה גדולה מאוד של אפשרויות, בשיאומי מספקים יכולת התאמת ממשק גבוהה מאוד בכל התפריטים דרך אפליקציית ה-Mi Fit. החל מהתפריט הראשי בו אפשר לסדר ולשנות את הפריטים שיופיעו עם הסרה של פריטים שאין לנו צורך בהם, או העברה של פריטים לתפריט “אפשרויות הנוספות” (More), וידג’טים ורשימת פעילויות הספורט. ישנו מצב המאפשר לכל משתמש להתאים לגמרי את ממשק רצועת ה-Mi Band 6 לצרכים שלו.

טעינה וחיי סוללה – Mi Band 6

בדומה ל-Mi Band 5, גם רצועת ה-Mi Band 6 החדשה משתמשת בכבל טעינה מגנטי המאפשר טעינה פשוטה ונוחה יותר של הרצועה בהשוואה לדורות ישנים יותר. לפי שיאומי, סוללת ה-125mAh של הרצועה אמורה להספיק לעד 14 ימים בשימוש רגיל. בפועל הגעתי לזמן סוללה הקרוב יותר ל-8~9 ימי שימוש, פחות מהזמן הרשמי, אך באופן אישי אני מחשיב כל פריט לביש בעל זמן סוללה של יותר משבוע כבעל זמן סוללה טוב במיוחד.

סביר להניח כי בשינוי הגדרות התאורה, ניטור השינה וניטור הדופק, אפשר להאריך את חיי הסוללה עוד יותר, במידה ומעוניינים להתקרב למספר הרשמי של שיאומי.

מצב סוללה Mi Fit

שינוי קטן נוסף ששיאומי הכניסה לרצועה החדשה הוא מסך טעינה חדש, המציג את השעה ואת מצב הטעינה “לרוחב” הרצועה כפס ירוק המקיף את כולה ומראה כמה את אחוז הטעינה בצורה ויזואלית בנוסף לתצוגת האחוזים.

Mi Band 6 – מסך טעינה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית Mi Fit

בעוד שניתן לשלוט ברצועת ה-Mi Band 6 דרך אפליקציית ה-Xiaomi Wear החדשה יותר של שיאומי, באופן אישי אני ממליץ להשתמש באפליקציית ה-Mi Fit (אנדרואיד/iOS) של שיאומי בדומה לדגמים הקודים, כאשר היא מגיעה בעברית מלאה.

גרסה ה-Mi Fit האחרונה (5.0.2) שומרת על העיצוב הכללי שלה ולכן נעבור על המסכים העיקריים בקצרה בלבד:

 • מסך אימון – המסך הראשי של האפליקציה המאפשר לראות את כמות הצעדים היומית, שינה ודופק, כאשר ממנו ניתן להגיע למידע מורחב על פעילויות הספורט שינה ועוד.
 • מסך חברים – מסך המאפשר להציג פרטי פעילות ושינה של חברים ו\או בני משפחה.
 • מסך פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר.
 • הגדרות רצועה – מסך ההגדרות של רצועת ה-Mi Band 6 עצמה.

בעוד שרצועת ה-Mi Band 6 עצמה לא תומכת כרגע בעברית, זה לא מפריע לנו לקבל הסבר קצר באפליקציה על הרצועה עצמה עם תצוגה של ממשק הרצועה בעברית, דבר שיגיע בעדכון תוכנה בהמשך.

תצוגות שעון – Mi Band 6

אחד מהפיצ’רים הידועים יותר של סדרת רצועות ה-Mi Band של שיאומי הוא מגוון תצוגות השעון הגדול שניתן להשתמש בו על מנת להתאים את הרצועה להעדפות המשתמש, פיצ’ר חשוב בכל שעון/רצועה חכמה. בעוד שבתור ברירת מחדל רצועת ה-Mi Band 6 מגיעה עם 3 תצוגות שעון בלבד, אותן גם ניתן להתאים לתצוגת מידע שונה, המגוון הגדול מגיע למעשה דרך אפליקציית ה-Mi Fit.

באפליקציית ה-Mi Fit ניתן לבחור באחת מתצוגות השעון הרשמיות הקיימות ב”חנות תצוגות השעון” בהגדרות האפליקציה, בנוסף לאפשרות ליצור תצוגת שעון מותאמת אישית עם אחת מ-5 תצוגות שונות אותן ניתן “להלביש” על תמונה אותה בוחר המשתמש. בנוסף, הרצועה תומכת בשימוש בתצוגות שעון צד ג’, אותן ניתן להוריד בקלות דרך אפליקציה דוגמת AmazFaces (אנדרואיד/iOS) מהמגוון הגדול שיש באתר האפליקציה.

עברית – Mi Band 6

עדכון (1.6.21) – בעוד שרצועת ה-Mi Band 6 הגיעה ללא תמיכה בעברית בגרסה 1.0.0.34 איתה היא הגיעה לסקירה, עדכון חדש לגרסה 1.0.1.36 הוסיף תמיכה בהצגת התראות בשפה העברית בצורה תקינה אך עם יישור לצד שמאל.

עברית בעדכון הגרסה ל-Mi Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
עברית בעדכון הגרסה ל-Mi Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Mi Band 6

בתור משתמש ותיק מאוד של כל סדרת ה-Mi Band מאז הדגם המקורי ועד היום, רצועת ה-Mi Band 6 מצליחה להמשיך ולשפר את הדור הקודם עם תצוגה גדולה יותר התופסת את מרבית החלק הקדמי, בנוסף לאוסף פיצ’רים גדול יותר, דבר שצפוי להפוך את אותה ללהיט התורן של החברה, הנחשבת מזה שנים לאחת מרצועות הכושר החכמות הפופולריות בעולם, כשהיא מציעה זמן סוללה ארוך ומגוון גדול של תצוגות שעון שונות.

בעוד שבהשקה הראשונית החיסרון הגדול ביותר של ה-Mi Band 6 בעבור המשתמשים בישראל היה חוסר התמיכה בעברית, הדבר כבר נפתר דרך עדכון, כפי שקרה גם בגרסאות קודמות של רצועת הכושר.

ניתן לרכוש את רצועת ה-Mi Band 6 החדש במחיר של 212 ש”ח מ-KSP

מה אהבנו?

 • מסך AMOLED גדול עוד יותר.
 • מעקב אחרי 30 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • משקל נמוך.
 • זמן סוללה ארוך.
 • מגוון פי’צרים: מדד PAI, שליטה במוזיקה, מד סטרס ועוד…
 • מגוון גדול של תצוגות שעון.
 • מחיר זול.

ומה לא?

 • חוסר תמיכה רשמי בעברית כרגע. (נוספה תמיכה בעברית בעדכון האחרון לשעון)

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים