שירות התמונות Google Photos הופך לחכם הרבה יותר

שיפורים לגוגל תמונות (מקור גוגל)

גוגל (Google) הציגה אוסף שיפורים גדול ומעניין במיוחד ל-Google Photos, שירות אחסון התמונות הפופולרי של החברה, כחלק מכנס המפתחים Google I/O 2021 השנתי שלה. השינויים הגדולים אותם היא מכניסה ל-Google Photos מתבססים על הידע והיכולת העצומה של החברה בתחום הבינה המלאכותית והלמידה העמוקה, שמאפשרים ליצור חוויה חדשה מתמונות שצולמו, בין אם מדובר על יצירת אלבומים אוטומטיים של אירועים על ידי זיהוי דפוסים ועד יצירת סרטונים מונפשים ממספר תמונות.

אחד השיפורים הגדולים ביותר אותם הציגה גוגל קשור לצורה בה אנו נזכרים באירועים, כאשר לפי גוגל מרבית המשתמשים לא ניגשים כלל לאחוז גדול מהתמונות אותם הם צילמו. בזמן שהחברה השיקה מגוון פיצ’רים בהם “זכרונות” (Memories) ל”חוויה מחדש” של רגעים בין אם מדובר על הצגת תמונות משנים קודמות שהתרחשו באותו היום ועד יצירת אלבומים אוטומטיים, מסתבר שתמיד יש עוד מקום לשפר את האופן בו אנו צורכים את התמונות והחוויות שלנו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הפעם גוגל שדרגה את השירות עם הצגת “דפוסים קטנים” (little patterns), פיצ’ר מובנה חדש שמזהה באופן אוטומטי דפוסים בין תמונות שונות על מנת ליצור “זיכרון” חדש עבור המשתמשים. דוגמה לכך מגיעה מאוסף תמונות בהן המשתמש מטייל עם תיק גב כתום אותו המערכת החדשה מזהה ומייצרת מהם זיכרון חדש בשם “טיול עם תיק גב כתום”. בעוד שתמונה אחת לא מעוררת אצל מרבית המשתמשים חוויה של זיכרון באותו רגע מצולם, אוסף התמונות המגיע עם נושא המאחד ביניהן נועד לתת למשתמש אפשרות טובה יותר להיזכר באותם אירועים.

פיצ’ר נוסף בתמונות אשר משתמש בבינה מלאכותית הוא “תמונות סינמטיות” (Cinematic photos), המזכיר מעט את טכנולוגיית ה-Deep Nostalgia של מייהריטג’. בעוד שגוגל הציגה עוד קודם לכן אפשרויות חדשות להנפיש תמונות, בהן יצירת תנועה בתמונות על סמך מידע העומק שלהן. הגרסה החדשה אותה הציגה גוגל באירוע המפתחים מציגה שיפור משמעותי מאוד, כאשר היא מנצלת את העובדה כי רובנו מצלמים יותר מתמונה אחת של אירוע אותו אנחנו רוצים לתעד על מנת לוודא שקיבלנו צילום טוב.

הטכנולוגיה החדשה משתמשת במספר תמונות של אותו אירוע עם שינויים קטנים ביניהן על מנת לשלב בין התמונות וליצור תמונות משנה המתבססות על למידה עמוקה, כדי להפוך תמונה רגילה לסרטון קצר המשתמש במספר תמונות ומפיח בהן חיים עם תנועה המתבססת על השינוי בתנועות בין התמונות, בניגוד לאיחוד של מספר “תסריטי תנועה”, כפי שעשו במייהריטג’.

שיפורים נוספים ל”זכרונות” שיגיעו בהמשך השנה, יכללו  זיהוי אוטומטי של אירועים, בין אם מדובר על השנה החדשה או חגיגת חג החנוכה, ליצירת אוסף יעודי שיאפשר גישה נוחה יותר לתמונות מאותו אירוע.

אחד השינויים המשמעותיים ביותר הוא היכולת החדשה לשלוט ב”זכרונות” אותם מייצר Google Photos. משתמשים יוכלו לבחור להסיר תמונות ספציפיות של אנשים או אירועים מתוך גוגל תמונות על מנת למנוע מהם לחוות רגעים שהם מעדיפים לשכוח, כמו פרידות, מוות של אדם קרוב או כל תמונה אחרת שהם מעדיפים “לשכוח”.

זיכרון “חנוכה” אוטומטי (מקור גוגל)

אחד הדברים החשובים שצריך לזכור על Google Photos, הוא העובדה כי גוגל תפסיק להציע אחסון בחינם של תמונות באיכות גבוהה (לא מקורית) בסוף החודש הנוכחי, אך אין ספק כי אוסף הפיצ’רים החדש מציע לא מעט שדרוגים לחווית השימוש בשירות, כאשר החברה אף הוסיפה פיצ’ר תיקיה מאובטחת לאפליקציה.

השוואת מפרטים