דיווח: אפל תציג אייפד עם גב זכוכית וגרסה חדשה של האייפד מיני

Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אפל (Apple) צפויה להציג גרסה חדשה של האייפד פרו עם תמיכה בטעינה אלחוטית שתתאפשר בזכות מעבר לשימוש בגב זכוכית, כך לפי דיווח של אתר בלומברג, אשר מוסיף לכך כי החברה תציג כבר השנה גרסה חדשה של האייפד מיני עם עיצוב מעודכן וגרסה מעודכנת של האייפד 10.2.

רק לפני חודשיים הציגה אפל את ה-iPad Pro 2021 עם מסך mini-LED, וכעת נראה כי ה-iPad Pro 2022 יציג שינוי דרמטי בעיצוב לצד המעבר האפשרי למסכי OLED. לפי הדיווח החדש, אפל צפויה לבצע שינוי בעיצוב הדומה לזה שנעשה עם המעבר ממכשיר האייפון 7 לאייפון 8, ולהחליף את גב המתכת של ה-iPad Pro לטובת גב זכוכית שיאפשר להוסיף לאייפד תמיכה בטעינה אלחוטית.

סביר להניח כי הטעינה האלחוטית תהיה דומה ל-MagSafe שהוצגה עם האייפון 12, כאשר הדיווח מצביע על כך כי אפל צפויה להוסיף לאייפד פרו החדש גם תמיכה בטעינה אלחוטית הפוכה של מכשירי אייפון ואוזניות האיירפודס, בדומה לטכנולוגיה הקיימת בדור האחרון של מכשירי הגלקסי של סמסונג.

Apple iPad Pro 2021 (תמונה: אפל)
Apple iPad Pro 2021 (תמונה: אפל)

יחד עם המידע החדש על האייפד פרו שצפוי להגיע לשוק ב-2022, מצביע הדיווח על חשיפת צמד דגמי אייפד חדשים כבר במהלך השנה הנוכחית – אייפד 10.2 חדש שיגיע בעיצוב דק יותר וגרסה חדשה של האייפד מיני שצפויה להגיע עם שולי מסך דקים יותר. ייתכן כי אפל תוותר על כפתור הבית בדגם הבא, בדומה לצעד אותו עשתה עם דגם האייפד אייר האחרון.

iPad Mini 2019 (תמונה באדיבות Apple)
iPad Mini 2019 (תמונה באדיבות Apple)

למרות שלא בטוח כי אפל אכן תכניס את כל השינויים הצפויים לדור הבא של האייפדים, דוגמת הטעינה האלחוטית ההפוכה, נראה כי החברה מתכננת לבצע כמה שינויים גדולים בסדרה. כל מה שנותר לעשות עכשיו זה לחכות ולראות איזה שינויים ושדרוגים אכן יגיעו עם האייפדים הבאים.

השוואת מפרטים