מיקרוסופט חושפת את Windows 11

במהלך אירוע השקה מקוון שנערך היום (ה’ 24.6) חשפה מיקרוסופט (Microsoft) את Windows 11, הדור הבא של מערכת ההפעלה הפופולרית של החברה, המגיע עם ממשק חדש ושיפורים לחווית השימוש, העבודה והמשחק, עם יכולת הרצת ישומי אנדרואיד, כאשר המערכת החדשה תגיע עדכון בחינם למשתמשים קיימים.

אחרי שסיפקה רמזים על השקת מערכת ההפעלה החדשה, שהספיקה לדלוף עוד בטרם ההשקה, אנו מקבלים כעת את מלוא הפרטים על ווינדוס 11, שתחליף את ווינדוס 10 שהושקה במקור ב-2015. משתמשי ווינדוס קיימים יוכלו לבחור האם לשדרג בחינם למערכת החדשה או להישאר עם ווינדוס 10 עד גמר התמיכה בה ב-2025.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Windows 11: עדכון לעיצוב

כפי שההדלפה הציגה קודם לכן, ווינדוס 11 מגיעה עם שינוי ויזואלי גדול בהשוואה לווינדוס 10, עם ממשק מעוגל ומעודכן הרבה יותר, כאשר סרגל הכלים עובר למרכז המסך, בדומה לאופן בו הוא מוצג במערכות הכרום ו-macOS. מיקרוסופט שדרגה ושינתה את תפריט ההתחל (Start) המוכר עם מנוע חיפוש חכם המאפשר חיפוש במחשב, ברשת ובענן ה-OneDrive בו-זמנית, כאשר היא מסירה את ה-Live Tiles.

תפריט ההתחל החדש בווינדוס 11 (מקור מיקרוסופט)

בגרסה החדשה מגיעה המערכת כולה עם ממשק מעוגל וטבעי יותר, ושיפורים למצב הכהה והבהיר של המערכת עם מגוון ערכות נושא חדשות. הגרסה החדשה ממוטבת לעבודה עם מסכים מרובים וגדולים עם פיצ’ר ה-Snap Groups, המאפשר למקם מספר חלונות במקביל על המסך בצורה פשוטה ונוחה יותר לעבודה, כאשר ניתן ליצור שילובים של אפליקציות שונות שיפתחו יחדיו.

ניהול חלונות מרובים על מסך (מקור מיקרוסופט)

שינוי נוסף מגיע בדמות מערכת הווידג’טים החדשה של מיקרוסופט, כשהווידג’טים מחליפים את ה-Live Tiles ועוברים לתפריט נפרד. משתמשים יוכלו לבחור אילו ווידג’טים להציג על מנת ליצור חלון מידע חדש ומותאם לשימוש האישי שלהם.

ווידגטים בווינדוס 11 (מקור מיקרוסופט)

עדכונים נוספים ב-Windows 11

השינויים שמגיעים ל-Windows 11 אינם ויזואליים בלבד, כאשר לפי מיקרוסופט מדובר על מערכת ההפעלה המאובטחת ביותר שלה עד כה. שינויים נוספים שניתן למצוא מתחת לממשק החדש כוללים את היכולת החדשה של ווינדוס 11 לבצע עדכונים ברקע, שיגיעו גם בנפח הקטן ב-40% לעומת גרסאות קודמות.

בין השיפורים במערכת החדשה שנועדו לעזור למשתמשים לעבוד נמצא את מערכת הצ’אט (Chat) החדשה, שתשולב במערכת ההפעלה (ותחליף את Skype) לגישה נוחה ומהירה. היא תתבסס על Microsoft Teams ותאפשר למשתמשים לשתף בקלות הודעות, תמונות ומסמכים, וליצור קשר אחד עם השני בשיחות אודיו או וידאו בכלל הפלטפורמות הקיימות.

אפליקציית הצ’אט החדשה (מקור מיקרוסופט)

שינוי גדול ומשמעותי נוסף מגיע לחנות האפליקציות של מיקרוסופט, ה-Microsoft Store, שתאפשר למשתמשים להוריד בקלות תוכנות ותכנים למחשב בצורה מאובטחת, ולראשונה – החברה תאפשר גם להתקין על המחשב אפליקציות אנדרואיד בצורה פשוטה ונוחה ללא צורך בפתרונות חיצוניים.

בעבור גיימרים המערכת החדשה מציעה תמיכה משופרת ב-DirectX 12 Ultimate וגם ב-DirectStorage להפעלה מהירה יותר של משחקים, ומצב ה-Auto HDR לשימוש במשחקים תומכי HDR על המערכת, כאשר משתמשים יוכלו ליהנות ממגוון גדול של משחקים עם ה-Xbox Game Pass למחשב.

Xbox Game pass למחשב (מקור מיקרוסופט)

המחשבים התומכים ב-Windows 11

דרישות המינימום של ווינדוס 11:

  • מעבד – כפול ליבה 1GHz של 64 ביט.
  • זיכרון – 4GB.
  • אחסון – 64GB.
  • מסך – לפחות 9 אינץ’ ברזולוציית 1366×768.
  • אבטחה – UEFI עם Secure Boot ו-TPM 2.0.
  • כרטיס מסך – תומך DirectX12 / WWDM 2.x.

מערכת ההפעלה Windows 11 תהיה זמינה באופן פומבי בסתיו הקרוב, כאשר היא תגיע כעדכון בחינם בעבור משתמשי ווינדוס 10 להם מערכת התואמת לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה. בנוסף, המערכת תהיה זמינה למשתמשי תוכנית הבטא של החברה, ה-Windows Insiders, כבר בשבוע הבא.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים