אמזון תוסיף תמיכה בהתקנות Android App Bundle בחנות האפליקציות שלה

אפליקציות אנדרואיד על ווינדוס 11 (מקור מיקרוסופט)

אמזון (Amazon) עובדת על הוספת תמיכה בפורמט ה-Android App Bundle (סיומת aab) החדש של גוגל לאפליקציות האנדרואיד בעבור ה-Amazon Appstore, חנות אפליקציות האנדרואיד של החברה שתשולב גם במערכת הווינדוס 11 החדשה של מיקרוסופט.

פורמט קבצי ההתקנה AAB שהוכרז על ידי גוגל עוד במאי 2018 נועד להחליף את קבצי ה-APK הוותיקים עם שינויים רבים במבנה ההתקנה שמוביל לשיפורים רבים, בהם חיסכון בגודל קובץ ההתקנה עצמו, כאשר גוגל הכריזה לאחרונה כי מפתחים ידרשו להעלות אפליקציות חדשות בפורמט ה-AAB בלבד החל מאוגוסט הקרוב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

המעבר מ-APK ל-AAB גרם ללא מעט חששות בתחום לגבי הצורך של מפתחים לייצר את שני סוגי חבילות הקבצים במקביל או ליצור פיצול בין יישומים לחנות ה-Play Store של גוגל וחנויות אפליקציות אחרות, זאת במיוחד בהתחשב בכך כי מיקרוסופט שילבה במערכת הווינדוס 11 החדשה תמיכה בהרצה של יישומי אנדרואיד באופן מובנה במערכת, אפליקציות אותם המשתמשים יוכלו להוריד מחנות ה-Amazon Appstore של אמזון.

אחוז הורדת הנפח באפליקציות עם מעבר מ-APK ל-AAB (מקור גוגל)

עם זאת, נראה כי לא תהיה בעיה גדולה עם המעבר לשימוש בפורמט ה-AAB ה”חדש”, זאת לאחר עדכון חדש של אמזון על אימוץ פורמט ה-AAB בחנות האפליקציות של החברה שצפוי להגיע בעתיד הקרוב. החברה אף מסרה שבניגוד לגוגל היא לא תחייב מפתחים לעבור לפורמט ה-AAB אלא תאפשר להם להמשיך להשתמש ב-APK הישן יותר.

בעוד שלא ידוע באופן חד משמעי מתי אמזון תוסיף את התמיכה בקבצי ה-AAB החדשים, העובדה כי גם אמזון מאמצת את התקן החדש והמשופר מורידה חשש גדול ממשתמשים והמפתחים לגבי המעבר לפורמט החדש באפליקציות האנדרואיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים