דניאל קרייג נפרד מבונד בטריילר הסופי של “לא זמן למות”

הסרט החדש בסדרת ג’יימס בונד, “לא זמן למות” (No Time to Die), הפך לסמל של תקופת הקורונה בבתי הקולנוע כאשר היה הראשון מני רבים שנדחו עם פרוץ המגיפה. כעת, שנה וחצי לאחר תאריך היציאה המקורי, הסרט מקבל טריילר סופי בהחלט ונותר לקוות כי הדחיות הסתיימו ובונד יצא סוף סוף להרפתקה החדשה שלו בקרוב.

הפעם, בונד (דניאל קרייג) מנסה לחיות בשקט בביתו החדש בג’מייקה יחד עם ד”ר מדלן סוואן (לאה סדו), הפסיכולוגית מהסרט הקודם “ספקטר” (Spectre). אך המרגל האהוב בעל הרשיון להרוג מהר מאוד מוצא עצמו נגרר בחזרה לאקשן על ידי חברו מה-CIA, פליקס (ג’פרי רייט) ונקרא להתמודד מול סאפין (ראמי מאלק, “רפסודיה בוהמית”), נבל שאובססיבי אליו ומקווה להשאיר רושם לאחר מותו – למשל הרושם של להרוג את הסוכן המפורסם ואולי גם להשתלט על העולם על הדרך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הטריילר החדש מתמקד במיוחד בעובדה כי מדובר בסרטו האחרון של קרייג בתפקיד, וכי זהו בעצם הסרט שחותם את הסדרה בכיכובו. דרך סצינות מהסרטים הקודמים, הטריילר מקווה להזכיר לנו את המסע שעבר בונד בסרטים הקודמים והדמויות שנבנו לאורך הדרך. זהו הזמן להיפרד לא רק מקרייג אלא גם מדמויות אהובות אחרות של תקופתו שיחזרו בסרט החדש כמו ד”ר סוואן, איב מאניפני (נעמי האריס), M (רייף פיינס) ואפילו הנבל ארנסט סטאברו בלופלד (כריסטוף וולץ).

אלמנט נוסף של הסיום הוא הצגתה של דמות שמיועדת להחליף את בונד כסוכנת 007 – נומי (לשאנה לינץ’, “קפטן מארוול”). הצגתה יכולה לרמוז לנו כי בונד של קרייג אכן יקבל כאן סיום ראוי. בין אם ימות או יישאר בחיים, ברור כי בונד יסיים את הסרט מחוץ לתפקיד. יהיה מעניין לראות האם סרטי בונד הבאים ימשיכו את קו העלילה הנוכחי וייתנו ללינץ’ את התפקיד, או שנזכה לריבוט נוסף אשר ילהק מחדש את בונד, M, Q וכל החבורה שנוהגת להתחלף מדי מספר סרטים מאז שנות ה-60.

הסרט החדש מגיע מהבמאי קארי ג’וג’י פוקונאגה (“זה: חלק 2”), על פי תסריט של ניל פרוויס ורוברט וייד, הצמד שכתב את כל סרטי בונד מאז “העולם אינו מספיק” (The World is Not Enough) ב-1999. הפעם, עבדו על התסריט יחד עם פיבי וולר-ברידג’, יוצרת סדרות הלהיט “פליבג” (Fleabag) ו“להרוג את איב” (Killing Eve).

בנוסף לטריילר לסרט עצמו, באפל tv פלוס שיחררו טריילר משלהם לסרט הדוקומנטרי “להיות ג’יימס בונד” (Being James Bond) שיעסוק בתקופתו של קרייג בתפקיד. הסרט יעלה לצפייה ב-7 בספטמבר.

“לא זמן למות” יעלה לאקרנים בישראל ב-30 בספטמבר.

השוואת מפרטים