הערכה: משקפי המציאות המדומה של אפל יגיעו בסוף 2022 עם עוצמת עיבוד של מחשב מק שולחני

לוגו אפל, כניסה לחנות בברצלונה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

האנליסט מינג-צ’י קו (Ming-Chi Kuo), המסקר בקביעות את חברת אפל, מספק הערכות נוספות בנוגע ל-Apple Glasses, השם הלא רשמי למשקפי המציאות המדומה (ר”ת Virtual Reality) אותם צפויה אפל להשיק בסוף 2022 עם שבב הדומה ל-Apple M1.

ההערכות החדשות שמגיעות ממינג-צ’י קו משנות מעט את לוח הזמנים אותו הכרנו עד היום, עם השקה מאוחרת יותר של המשקפיים בסוף 2022 ולא באמצע 2022 כפי שהעריכו עד היום. עם זאת, הפרט המעניין ביותר שמספק האנליסט הוא העוצמה שתציע אפל למשתמשים עם המשקפיים, שצפויה להשתוות לזו של מחשבי המק מהדור הנוכחי.

לפי המידע החדש, המשקפיים יכילו צמד שבבים מהייצור של אפל, בהם מעבד ראשי שיהיה בעל ביצועים דומים לאלו של שבב ה-Apple M1 אותו אפשר למצוא בדגמי ה-iMac 24 2021 ו-Mac Mini 2020. אליו יצורף מעבד משנה שיהיה אחרי לעיבוד המידע מהחיישנים השונים, בהם מערך של 6 או 8 מצלמות חיצוניות שיאפשרו חווית מציאות רבודה על צמד מסכי 4K Micro OLED מבית סוני בהם אפל צפויה להשתמש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שרטוט משקפי המציאות הרבודה של אפל (מקור The Information)
שרטוט משקפי המציאות הרבודה של אפל (מקור The Information)

משקפי המציאות המדומה/רבודה של אפל הם בין מהמוצרים המעניינים עליהם עובדת אפל כבר מספר שנים, כצעד הראשון של החברה בתחום פתרונות המציאות המדומה והרבודה.

המתחרה העיקרית של אפל צפויה להיות מטא וסדרת משקפי ה-Oculus, כאשר היתרון הגדול ביותר של מטא הוא תג המחיר הנמוך שמתחיל ב-300 דולר למשקפי ה-Oculus Quest 2, זאת בהשוואה לתג המחיר הצפוי של 1000 דולר עבור משקפי אפל לפי ההערכות הנוכחיות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים