תקן ה-WiFi 6 מקבל עדכון עם שיפורי ביצועים וחיסכון בחשמל

סימון תקן WiFi 6 סימון תקן WiFi 6

ארגון הגג של תקינת ה-WiFi העולמית, ה-WiFi Alliance, הכריז על תוכנית ה-Wi-Fi CERTIFIED 6 Release 2, רענון גרסה לתקן ה-WiFi 6 האלחוטי המוסיף צמד שיפורים לתקן הקיים בדמות שיפור בביצועי העלאת מידע וניהול צריכת חשמל משופר בעבור השוק העסקי ומכשירי האינטרנט של הדברים.

ה-WiFi 6 העדכני הושק בסוף 2018 כשם הרשמי לתקן ה-802.11ax, כאשר ארגון ה-WiFi Alliance החל לחלק אישורי Wi-Fi CERTIFIED 6 בעבור התקנים העומדים בתקן ה-WiFi 6 ב-2019. בשנת 2020 הרחיב הארגון את תקן ה-WiFi 6 עם הכרזה על WiFi 6E, המוסיף לתדרי ה-2.4GHz ו-5GHz הקיימים גם את תדר ה-6GHz.

כעת ארגון ה-WiFi Alliance מעדכן את תקן ה-WiFi 6 פעם נוספת עם ההכרזה על תוכנית ה-Wi-Fi CERTIFIED 6 Release 2, שנועדה לאשר את הגרסה המעודכנת המגיעה עם שני שינויים מרכזיים:

  • שיפור ביצועי העלאת מידע – תקן ה-WiFi 6 המעודכן מוסיף תמיכה ב-uplink MU-MIMO (ר”ת Multiple User, Multiple Input, Multiple Output) או “העלאה מרובת משתמשים, מרובת כניסות, מרובת יציאות”, פיצ’ר חדש בתקן המאפשר למשתמשים מרובים להעלות מידע בו זמנית לשיפור הביצועים, המחליף את ה-uplink OFDMA שהופיע בתקן המקורי.
  • ניהול צריכת חשמל משופר – תקן ה-WiFi 6 המעודכן מוסיף אפשרויות ניהול חשמל חדשות המיועדות לשוק העסקי ומוצרי האינטרנט של הדברים (IoT), עם הוספת 3 אפשרויות חדשות: שידור TWT (ר”ת target wake time), זמן שינה מוארך (extended sleep time) וחיסכון בסוללה בריבוי משתמשים SMPS (ר”ת dynamic multi-user spatial multiplexing power save), שלוש טכנולוגיות שנועדו לעזור ולהוריד את צריכת החשמל במכשירים מבוססי סוללה.

לא מדובר על תקן חדש, אלא בגרסה משופרת של תקן ה-WiFi 6 המגיעה עם צמד פיצ’רים חדש, כאשר ה-uplink MU-MIMO צפוי להיות הרלוונטי ביותר למשתמשים הביתיים. כמו בכל שינוי או עדכון תקן, סביר להניח כי יקח פרק זמן ארוך עד שהחברות יעדכנו את המוצרים שלהן עם תמיכה בתקן המעודכן. עד אז, תקן ה-WiFi 6 הרגיל ו-WiFi 6E המורחב ממשיכים להפוך לנפוצים יותר בשוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים