וואטסאפ מוסיפה קהילות ואוסף שיפורים נוסף לאפליקציה

פיצ’ר הקהילות בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)

וואטסאפ (WhatsApp) הציגה רשמית את הקהילות (Communities) באפליקציית המסרים הפופולרית, פתרון חדש שיאחד קבוצות וואטסאפ שונות תחת מטריה אחת לשימוש נוח יותר.

בנוסף לקהילות החדשות, החברה הציגה גם אוסף שיפורים נוספים שיגיע בקרוב לאפליקציה, בהם הגדלת מגבלת נפח הקבצים ל-2GB, תגובות מהירות להודעות והגדלת מספר המשתתפים בשיחות אודיו.

קהילות וואטסאפ

אחרי לא מעט הדלפות על פיצ’ר הקהילות שנחשף בסוף 2021, וואטסאפ מציגה רשמית את חזון הקהילות שלה, פתרון חדש שנועד לאגד ביחד מספר קבוצות בקהילה שנועדה להקל על השימוש בוואטסאפ בשלל מקומות.

עסקים יוכלו לנהל קהילה של העסק עם תתי קבוצות למחלקות השונות, בתי ספר יוכלו ליצור קבוצות להורים של כיתות, מורים ועוד, כשהרעיון הוא יצירת מקום מרכזי לארגון של דיונים מרובים.

בניגוד לקבוצות הקיימות המוגבלות ל-256 משתמשים, עם המעבר לקהילות וואטסאפ צפויה להגדיל את כמות המשתמשים למספר גבוה יותר אשר בשלב זה אינו ידוע, אך היא מציינת כי מנהלים יוכלו לשלוח “הכרזות קהילה”, הודעות שישלחו לכלל חברי הקהילה, גם לאלפי משתמשים.

מנהלי הקהילות יקבלו שליטה גדולה יותר ויוכלו ליצור קבוצות חדשות בתוך הקהילה או לקשר אליה קבוצות קיימות, בנוסף לאפשרות למחיקת הודעות וקבצי מדיה של משתמשים שאינם עומדים בנהלי הקהילה ואף לפעול להסרתם מן הקהילות.

פיצ'ר הקהילות החדש בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)
פיצ’ר הקהילות החדש בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)

עם הגדלת כמות המשתתפים בקהילות, וואטסאפ מוסיפה גם כמה שיפורים לפרטיות המשתתפים, בהם הסתרה של מספרי הטלפון, אלה יהיו גלויים רק למנהלי הקהילות וחברים בקבוצות הספציפיות של המשתמשים.

בנוסף, משתמשים יוכלו לצאת מקבוצות בקהילה בצורה שקטה, ללא משלוח התראה על כך לשאר חברי הקבוצה.

עדכונים נוספים לוואטסאפ

לצד פתרון הקהילות החדש, החברה הכריזה רשמית על אוסף פיצ’רים נוסף שיגיע לאפליקציה, כאשר את מרביתם הכרנו מהדלפות בטא קודמות:

  • “תגובות המהירות”/רגשות – אפשרות לתגובה מהירה להודעות עם משלוח של אחד משישה אמוג’י: לייק 👍, לב ❤️, פרצוף צוחק 😂, פרצוף מופתע 😮, פרצוף בוכה 😢 ו”תודה” 🙏.
  • מחיקת הודעות על ידי מנהלי קבוצה – מנהלים בקבוצות וואטסאפ יקבלו את האפשרות למחוק הודעות של משתמשים בקבוצה.
  • משלוח קבצים של עד 2GBוואטסאפ תעלה את מגבלת משלוח הקבצים מ-100MB ל-2GB, שינוי אשר מגיע בנוסף לשדרוג ממשק ההורדה באפליקציה.
  • שיחות קוליות של עד 32 משתתפים – וואטסאפ תגדיל את כמות המשתתפים הפעילים בשיחות אודיו לעד 32 משתמשים ותציג ממשק משודרג.
אוסף הפיצ'רים החדשים בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)
אוסף הפיצ’רים החדשים בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)

בעוד שוואטסאפ הציגה את אוסף הפיצ’רים החדשים ובראשם פיצ’ר הקהילות, החברה לא הציגה צפי לשילוב הפיצ’רים השונים באפליקציה והזמינות שלהם בעבור כלל המשתמשים.

אין ספק כי פיצ’ר הקהילות החדש של וואטסאפ הוא שינוי גדול בעבור רבים המשתמשים כיום בוואטסאפ ככלי תקשורת עיקרי במגוון תחומים, החל מעבודה, צבא, לימודים ועוד. האפשרות לאחד יחדיו מספר קבוצות שונות לקהילות בתחום מסויים צפויה להקל רבות על המשתמשים באפליקציה, אך נותר לראות מתי אכן הפיצ’ר החדש יהיה זמין לכלל המשתמשים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים