אפל מציגה את Apple M2 – הדור השני של שבבי ה-Apple Sillicone

שבב ה-Apple M2 החדש של אפל (מקור אפל) שבב ה-Apple M2 החדש של אפל (מקור אפל)

אפל (Apple) הכריזה במהלך כנס המפתחים WWDC 2022 השנתי שלה שנערך היום (ב’, 6.6) על ה-Apple M2, השבב הראשון בדור השני של שבבי ה-Apple Silicon, המגיע עם 8 ליבות עיבוד, המציגות לדבריה ביצועים משופרים בעד 18% לעומת הדור הקודם, 10 ליבות גרפיות, המציגות שיפור ביצועים של עד 35%, ואוסף שיפורים רחב הכולל זיכרון גדול יותר, צריכה חשמלית משופרת ועוד.

מה חדש ב-Apple M2

אחרי שב-2020 אפל זנחה את מעבדי אינטל עם המעבר למשפחת שבבי ה-Apple Silicon מבוססי ה-ARM, בהם ה-Apple M1 המקורי ושבבי ה-M1 Pro, M1 Max ו-M1 Ultra שהוצגו לאחר מכן, עכשיו היא מציגה את ה-Apple M2, הדור השני של שבבי ה-Apple Silicon, המחליף את ה-Apple M1 המקורי ומצליח לדחוס 20 מיליארד טרנזיסטורים בשבב החדש, 25% יותר לעומת הדור הקודם.

בדומה לדור הקודם, השבב החדש מגיע בייצור 5nm ומשלב מעבד בעל 8 ליבות, הכולל 4 ליבות חזקות (High-performance) עם זיכרון קאש של 16MB ו-4 ליבות יעילות (High efficiency) עם קאש של 4MB, ליבות המציגות שיפור ביצועים של עד 18% בהשוואה לדור הקודם.

לצד ליבות המעבד החדשות, השבב החדש מגיע גם עם 10 ליבות גרפיות חדשות, בהשוואה ל-8 בדור הקודם, המציגות שיפור של עד 35%, לפי החברה.

שבב ה-Apple M2 החדש לעומת Apple M1 (מקור אפל)
שבב ה-Apple M2 החדש לעומת Apple M1 (מקור אפל)

מלבד ביצועי המעבד והליבה הגרפית המשופרים, שבב ה-Apple M2 החדש מגיע עם זיכרון מאוחד (unified memory) מסוג LPDDR5, בנפח גדול יותר של 24GB ורוחב פס זיכרון גדול יותר של 100Gbps.

בנוסף, ה-M2 מגיע עם תמיכה בקידוד ופיענוח של וידאו ProRes ברזולוציות 4K ו-8K, תמיכה בתצוגות חיצוניות ברזולוציה של עד 6K, ליבת אבטחה Secure Enclave חדשה, מעבד Neural Engine משופר לבינה מלאכותית עם 16 ליבות, המציג שיפור של עד 40% בביצועים ויעילות חשמלית טובה יותר מהדור הקודם, עם יותר ביצועים לוואט.

מבנה שבב ה-Apple M2 החדש (מקור אפל)
מבנה שבב ה-Apple M2 החדש (מקור אפל)

שבב ה-Apple M2 החדש יהיה זמין בגרסאות החדשות של ניידי ה-MacBook Air ו-MacBook Pro 13.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים