“הציפור שוחררה”: טוויטר עוברת לידיו של אילון מאסק

אילון מאסק בטוויטר (צילום: רונן מנדזיצקי) אילון מאסק בטוויטר (צילום: רונן מנדזיצקי)

אחרי הטרלות וביקורות בציוצים, הצעת רכש, נסיגה מהצעת הרכש, קצת רפש ותביעות, הגיעה טוויטר לקו הסיום בכל הנוגע לפרשה שלה מול אילון מאסק, עכשיו הבעלים הגאה של חברה בשווי 41 מיליארד דולר (נכון לסיום המסחר אמש) אותה הוא רכש ב-44 מיליארד דולר.

מאסק כיכב ביממה האחרונה בידיעות שונות שהציגו אותו מגיע למשרדי טוויטר כדי לקחת את הפיקוד על החברה שבקרוב תוכרז רשמית כשלו, ועל פי דיווחים של הוושינגטון פוסט (בבעלות היריב בזוס), רויטרס, הניו-יורק טיימס ומספר מקורות עיתונאים נוספים, הפעולה הראשונה של מאסק כבעלים החדש היא פיטור צוות המנהלים הקיים בטוויטר.

על פי הדיווחים השונים, מאסק ישלח הביתה כמות לא קטנה של בכירים, בהם המנכ”ל הנוכחי פראג אגראוול ומנהל הכספים נד סגל, פעולה שככל הנראה מגיעה בעקבות טענותיו כלפיהם בעבר באשר להטעיה בכל הנוגע למספרי הבוטים הקיימים בפלטפורמה, טענות שהובילו אותו לניסיון (שלא צלח) לבטל את עסקת הרכישה של טוויטר.

בעקבות כניסתו כבעלים החדשים של החברה, שינה מאסק את התיאור שלו בטוויטר ל-“Cheif Twit”, שהוא כפל משמעות, שכן המילה “Twit”, לפחות עבור הבריטים, משמעותה “שוטה”. לכך הוסיף מאסק גם ציוץ רשמי ראשון בו ציין באופן רשמי כי “הציפור שוחררה”.

את העסקה לרכישת טוויטר החל מאסק עם הצעה בגובה 44 מיליארד דולר עוד באפריל 2022, אך לאחר מכן ניסה לסגת ממנה, כשהוא טוען להטעיה בנוגע לדיווח על מספר הבוטים הקיימים בפלטפורמה.

בטוויטר פנו לבתי המשפט על מנת להכריח את מאסק לרכוש את החברה כמובטח בהצעה, כאשר רגע לפני שהגיע לשלב העדויות שלו במשפט, הודיע כי הוא חוזר לעסקה בסכום המקורי אותו הבטיח.

היום (ו’, 28.10) צפוי מאסק לפנות לעובדי טוויטר כבעלים החדשים וככל הנראה יציג בפניהם את תכניותיו לחברה בעתיד. בשלב זה עדיין לא ברורות מה הן תכניותיו של מאסק לטוויטר ולעובדיה או מי ימלא את תפקיד המנכ”ל במידה ומאסק שולח את המנכ”ל הנוכחי הבייתה, אך בעבר עלה שמו של ג’ק דורסי, מייסד טוויטר והמנכ”ל לשעבר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים