סוני מרחיבה את היקום של ספיידרמן גם לטלוויזיה עם “סילק”

סילק מתוך “קומיקס מארוול” (תמונה: Marvel)

אחרי שהיקום הקולנועי של מארוול התרחב בשנתיים האחרונות גם לעולם הטלוויזיה עם שלל סדרות בדיסני+, אולפני סוני החליטו כי גם הם מעוניינים בנתח מהעוגה. בסוני כבר החלו לבנות את היקום הקולנועי של ספיידרמן, המתקיים לצד זה הרשמי של מארוול וחולק עימו דמויות.

סרטי מארוול של סוני כוללים את טרילוגיית “ספיידרמן” עם טום הולנד, סרטי “ונום” ו“מורביוס”. בשנה הבאה צפויים להצטרף אל אלו גם “קרייבן הצייד” עם אהרון טיילר ג’ונסון ו“מאדאם ווב” עם דקוטה ג’ונסון וסידני סוויני.

כעת מכריזה סוני שהיקום המתרחב הזה יגיע גם לטלוויזיה בהסכם חדש עם אמזון פריים ו-MGM. שיתוף הפעולה צפוי להביא למסך מספר סדרות עתידיות, כאשר בראשן עומדת הסדרה “סילק: חברת העכבישים” (Silk: Spider Society).

סילק מוכרת בקומיקס כפרסונה של סינדי מון, אישה קוריאנית-אמריקאית שנעקצה על ידי אותו העכביש שהעניק לפיטר פארקר את כוחותיו. את יכולותיה מגלה סילק בזמן שהיא בורחת ממאסר ומחפשת אחר בני משפחתה הנעדרים.

בקולנוע, ראינו את דמותה של סינדי בתפקיד קטן ב“ספיידרמן: השיבה הביתה” ו“הנוקמים: מלחמת האינסוף”, אז גולמה על ידי השחקנית טיפאני אספנסן. ליהוקים לסדרה החדשה טרם הוכרזו.

טיפאני אספנסן כ
טיפאני אספנסן כ”סינדי מון” מתוך “ספיידרמן: השיבה הביתה” (באדיבות Sony Pictures)

סדרת הלייב אקשן מגיעה מחברת ההפקה של פיל לורד וכריס מילר, מפיקי “ספיידרמן: ממד העכביש”. את הסדרה יצרה אנג’לה קאנג, ששימשה עד כה כשואוראנרית של “המתים המהלכים”.

סילק תעמוד כגיבורה הטלוויזיונית הראשונה ביקום המתפתח של סוני. החברה מחזיקה כרגע בזכויות ללא פחות מ-900 דמויות שונות מהקומיקסים של מארוול.

סיפור הזכויות של סוני תמיד היה מסובך עם שנים בהן סרטיהם היו נפרדים מהיקום הקולנועי של מארוול, עוד לפני הרכישה על ידי דיסני ב-2009. השנים האחרונות פתחו את הצוהר לשיתופי פעולה, בראשם החזרתו של ספיידרמן לסדרת “הנוקמים”.

בצד הטלוויזיוני ענייני הזכויות אינם פחות מסובכים. כחלק מההסכם החדש, הסדרות של סוני לא יתקיימו באותו היקום של דיסני+. הסדרות ישודרו קודם כל ברשת +MGM (הנמצאת בבעלותה של אמזון) אשר תושק מחדש תחת שם זה החל מינואר הקרוב.

מחוץ לארה”ב, הסדרות ישודרו באמזון פריים וידאו, שם יגיעו ל-240 מדינות. טרם ידוע האם זה כולל גם את ישראל, שכן סדרות אחרות של אמזון שצפויות להגיע לפלטפורמה הגלובלית יעדרו מהמזרח התיכון – כמו הסדרה העתידית בעולם “ג’ון וויק”.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים