הכירו את Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy – פלטפורמה יעודית למכשירי ה-Galaxy S23

פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy (מקור סמסונג/קוואלקום) פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy (מקור סמסונג/קוואלקום)

סדרת מכשירי ה-Galaxy S23 שהוכרזה אמש (ד’, 1.2) הגיעה כחלק משיתוף פעולה עמוק יותר בין סמסונג וקוואלקום (Qualcomm) עם הצגת פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy היעודית, המגיעה כפלטפורמת ה-Snapdragon החזקה ביותר אותה הציגה החברה עד היום.

אחת הבשורות הגדולות ביותר שהביאה סדרת מכשירי ה-Galaxy S23 החדשה של סמסונג לצרכנים היא המעבר לשימוש מלא ובלעדי של מכשירי הסדרה בפלטפורמת ה-Snapdragon של קוואלקום בכל השווקים בעולם, כאשר פלטפורמת Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy נועדה לספק בוסט נוסף לביצועים בהשוואה למכשירי Snapdragon 8 Gen 2 אחרים בשוק.

ניתן לחשוב על ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy כעל גרסת “פלוס” או גרסה מומהרת של ה-Snapdragon 8 Gen 2 הרגילה של קוואלקום, כאשר לפי סמסונג מערכת השבבים החדשה מציגה שיפור ביצועי מעבד של עד 34%, ביצועי בינה מלאכותית של עד 49% וביצועים גרפיים של עד 41% בהשוואה לדור המכשירים הקודם.

פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy (מקור קוואלקום)
פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy (מקור קוואלקום)

בדומה לגרסה הרגילה, מערכת השבבים החדשה מגיעה בתצורת 1+2+2+3, הכוללת ליבת פרימיום מבוססת Cortex-X3 ,צמד ליבות Cortex-A710 וצמד ליבות Cortex-A715, חזקות ו-3 ליבות Cortex-A510 יעילות.

השינוי הגדול בגרסת הגלקסי מגיע בדמות תדר ליבה גבוה יותר בליבת ה-X3 המגיע ל-3.36GHz, בהשוואה ל-3.19GHz בדגם הרגיל, זאת בנוסף לעליית תדר ליבת ה-Adreno 740 הגרפית מ-680MHz ל-719MHz.

מלבד תדרי העבודה הגבוהים יותר של המעבד והליבה הגרפית, גרסת ה-Snapdragon 8 Gen 2 היעודית לסדרת הגלקסי מגיעה עם מספר שיפורים נוספים, בהם שימוש ראשון בעולם ב-Cognitive ISP, שנועד לשפר את איכות התמונות עם פילוח סמנטי (Semantic Segmentation) בזמן אמת, וביצועי בינה מלאכותית משופרים עם מעבד ה-Hexagon המובנה על ידי שימוש ב”מיקרו אריחים” (Micro Tile).

ה-Snapdragon 8 Gen 2 העדכנית של קוואלקום נחשבת לפלטפורמת ברירת המחדל בעבור מכשירי הפרימיום של היצרנים השונים ברחבי העולם, כאשר פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy היעודית בעבור מכשירי סמסונג נועדה לסחוט את מלוא הביצועים ולטעון לכתר כפלטפורמת ה-Snapdragon החזקה ביותר כיום.

עם זאת, שאלה אחת שרבים שואלים את עצמם כרגע היא האם הפלטפורמה החדשה באמת תישאר יעודיית וייחודית לסמסונג בלבד או שנזכה לראות גרסת Snapdragon 8+ Gen 2 בעתיד הקרוב, שתציג שיפורים דומים אך תהיה זמינה גם עבור מכשירים של יצרנים נוספים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים