אפל מציגה את מחשב ה-Mac Pro הראשון המבוסס על Apple silicon

מחשב ה-Mac Pro החדש של אפל (מקור אפל) מחשב ה-Mac Pro החדש של אפל (מקור אפל)

אפל (Apple) הכריזה במהלך כנס המפתחים השנתי WWDC 2023 על צמד המחשבים הנייחים החדשים שלה, ה-Mac Pro שמגיע כנייח העוצמתי ביותר של החברה עד היום ומחשב ה-Mac Studio הזעיר, כאשר שניהם מתבססים על סדרת שבבי ה-Apple M2, המקבלת גם היא רענון בדמות שבב ה-M2 Ultra העוצמתי ביותר בסדרה.

אחרי לא מעט זמן וציפיה, אפל משלימה רשמית את המעבר המלא של סדרת מחשבי המק והמקבוק שלה לסדרת שבבי ה-Apple silicon עם הצגת מחשב ה-Mac Pro הנייח החדש, אשר מחליף את דגם ה-Mac Pro 2019 הקודם שהתבסס על מעבדי אינטל ומציע שיפור ביצועים של עד פי 3 ממנו, תוך כדי שהיא שומרת על העיצוב הייחודי שלו בדמות פאנל “מגרדת הגבינה” הקדמי.

לצד ה-Mac Pro השולחני הגדול שיגיע עם שבב ה-M2 Ultra החדש של החברה, אפל מרעננת גם את מחשב ה-Mac Studio הזעיר שהוצג ב-2022 והתבסס על סדרת שבבי ה-Apple M1 לטובת מעבדי ה-M2 Max או M2 Ultra בדגם החדש, שיציג שיפור ביצועים של עד פי 50 לעומת הדור הקודם, כך לפי החברה.

צמד מחשבי ה-Mac Pro ו-Mac Studio החדשים של אפל (מקור אפל)
צמד מחשבי ה-Mac Pro ו-Mac Studio החדשים של אפל (מקור אפל)

ה-Mac Pro החדש יהיה זמין בתצורת מחשב נייח רגיל או בתצורת שרת (Rackmount) יעודית, תצורות המאפשרות לאפל להציע לראשונה תמיכה בחיבור התקני PCIe עם 6 חיבורים מובנים בתקן PCIe 4.0 המהיר פי 2 מהדור הקודם.

המחשב החדש יכלול בנוסף צמד חיבורי HDMI עם תמיכה ברזולוציית 8K ותדר רענון של עד 240Hz לצד 8 חיבורי Thunderbolt 4, שיאפשרו לחבר למחשב עד שישה מסכי Pro Display XDR, שלושה חיבורי USB-A וצמד חיבורי רשת במהירות 10Gb.

הכירו את ה-Apple M2 Ultra

כשנה לאחר שהציגה את שבב ה-Apple M2 המקורי ולצידו מאוחר יותר את צמד שבבי ה-Apple M2 Pro/Max, אפל מציגה את ה-Apple M2 Ultra, הדגם הרביעי והאחרון בסדרת ה-Apple M2 המגיע כמעבד החזק ביותר של החברה עד היום וכמחליף הרשמי של ה-Apple M1 Ultra.

בדומה לדור הקודם, שבב ה-Ultra החדש אינו שבב חדש לגמרי, אלא צמד שבבי M2 Max שחוברו יחדיו באמצעות טכנולוגיית ה-UltraFusion.

הוא כולל 24 ליבות מעבד (16 ליבות ביצועים + 8 ליבות יעילות), עד 192GB זיכרון מובנה ו-60 או 76 ליבות גרפיות, דבר המאפשר למחשבים המשתמשים בשבב החדש לתמוך בעד 6 תצוגות חיצוניות במקביל.

שבב ה-M2 Ultra החדש מציג שיפור ביצועים של עד 50% בעריכת וידאו בתוכנת ה-DaVinci Resolve ורנדור מהיר של עד פי 3 בתוכנת ה-Octane, כך לפי אפל, כאשר היא מתארת את שיפור הביצועים בין שני דורות שבבי ה-Ultra כשיפור ביצועי מעבד של עד 20%, שיפור ביצועים גרפיים של עד 30% ושיפור ביצועי בינה מלאכותית באמצעות ה-Neural Engine של עד 40%.

שבב ה-Apple M2 Ultra (מקור אפל)
שבב ה-Apple M2 Ultra (מקור אפל)

זמינות ומחירים

צמד מחשבי המק החדשים זמינים לרכישה בהזמנה מוקדמת בארה”ב ועם זמינות בחנויות בארה”ב החל מה-13 ביוני, כאשר מחיר המחשבי ה-Mac Studio ו-Mac Pro החדשים יעמוד על החל מ-1999 ו-6599 דולר, בהתאמה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים