“בושת הוי הכחול” – X תאפשר למנויים בתשלום להסתיר את הוי הכחול

לוגו X, טוויטר לשעבר

במהלך יוצא דופן ומעט מבלבל , X (טוויטר לשעבר), מוסיפה פיצ’ר חדש למשתמשי ה-X Blue, השם החדש של תוכנית מנויי ה-Twitter Blue בתשלום – אפשרות להסתיר את ה”וי הכחול”, סמל אימות החשבון שהתחיל את דרכו כסמל סטטוס וזיהוי זהות המשתמש והפך להיות סימן לכך כי המשתמש בעל הוי הכחול משלם כסף על מנוי X, דבר שככל הנראה יותר ויותר משתמשים פחות גאים להציג באופן פומבי.

אחד המהלכים השנויים ביותר במחלוקת מצד אילון מאסק לאחר רכישתה של טוויטר לפני כשנה, היה הסרת סימון ה”וי הכחול” ששימש כאימות לחשבונות בטוויטר והפיכת הוי הכחול לפיצ’ר אותו אותו ניתן לקבל עם רכישת מנויי ה-Twitter Blue (כיום X Blue) בתשלום חודשי של 29 ש”ח.

שינוי זה גרר זעם ציבורי רחב, אך גם כאוס עצום כשגל חשבונות פיקטיביים ניצלו לרעה את האפשרות לרכישת הוי הכחול כדי לבלבל משתמשים שרגילים לזהות את הוי-הכחול ככלי לאימות המשתמשים בפלטפורמה. החברה אף יצירה בהמשך גרסאות חדשות לוי הכחול בצבעים נוספים.

משתמשי ה-X Blue מקבלים מגוון פיצ’רים שלא קיימים אצל משתמשי ה-X שאינם משלמים, בהם אפשרות לעריכת ציוצים, כתיבת ציוצים ארוכים במיוחד של עד 25 אלף תווים, אימות דו-שלבי ב-SMS ועוד מגוון פיצ’רים אחרים.

אל הפיצ’רים בתשלום נוספה לאחרונה האפשרות החדשה להסתיר את ה”וי הכחול”, וזאת על מנת לאפשר למנויי ה-X Blue להסתיר מאנשים אחרים כי הם מנויים בתשלום של X… או במילים אחרות “להסתיר את הבושה” בלהיות מנוי X Blue, כאשר הזיהוי יוסתר ממרבית המקומות בפלטפורמה.

פיצ'ר הסתרת ה
פיצ’ר הסתרת ה”וי הכחול” ב-X (מקור X)

אפשר להתייחס לפיצ’ר החדש כאל הסוף הלא רשמי של הוי הכחול, או יותר נכון למשמעות שלו.

מסימן שטוויטר סיפקה על מנת לעזור למשתמשים לדעת כי אדם, ארגון או חברה הם אכן מי שהם מתיימרים להיות והזהות שלהם אושרה, הפך הוי הכחול לסמל סטטוס אותו כל אדם היה יכול לרכוש בעלות של 29 ש”ח בחודש, ועכשיו לסימן של “בושה” על כך כי אותו אדם הסכים לשלם ל-X על מנוי X Blue לקבלת פיצ’רים נוספים, בהם הוי הכחול.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים