הצ’אט הקולי עם ChatGPT זמין לכולם וסם אלטמן חוזר ל-OpenAI

אפליקציית ChatGPT (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית ChatGPT (צילום ועיבוד: רונן מנדזיצקי)

חברת OpenAI הופכת את פיצ’ר ה-ChatGPT with voice, אפשרות השיחה הקולית עם צ’אטבוט ה-ChatGPT, לזמין עבור המשתמשים שאינם משלמים, זאת במקביל להודעתה של החברה על החזרתו של סם אלטמן לתפקיד המנכ”ל לאחר שהודח לאחרונה במפתיע על ידי הדירקטוריון.

פיצ’ר הצ’אט הקולי של ChatGPT הוצג בחודש ספטמבר השנה כאפשרות לניהול שיחות קוליות עם המשתמש במקום הצורך להתכתב עם הצ’אטבוט, פיצ’ר שהיה זמין בשלב הראשון רק בעבור מנויי ChatGPT בתשלום, וכעת זמין גם למשתמשים החינמיים.

בדוגמה שפרסמה החברה בטוויטר עם השקת הפיצ’ר לכלל המשתמשים, המשתמשת שואלת את ChatGPT (בתרגום חופשי לעברית):

זה היה לילה ארוך בעבור הצוות ואנחנו רעבים. כמה פיצות בגודל 16 אינץ’ עלי להזמין עבור 778 אנשים?

בתגובה ChatGPT עונה כי היא תצטרך להזמין כ-195 פיצות על מנת להאכיל את הצוות כולו בהנחה שכל אחד אוכל שלושה משולשים. באופן מעניין כמות האנשים המדוברת קרובה לכמות עובדי OpenAI.

אפליקציית ה-ChatGPT לסלולר זמינה להורדה מחנות היישומים של אפל וגוגל.

סם אלטמן חוזר ל-OpenAI

השקת הפיצ’ר למשתמשי ChatGPT החינמיים מגיעה בזמן ש-OpenAI עוברת טלטלה ומשבר חסר תקדים לאחר הדחתו של אלטמן, על ידי הדירקטוריון, מהלך שהוביל להתפטרותו של גרג ברוקמן, היו”ר ואחד ממייסדיה הנוספים של החברה, שהודיעו על הצטרפותם למיקרוסופט.

על רקע זה חתמו יותר מ-700 עובדי OpenAI על מכתב פתוח עם דרישה להחזרתו של אלטמן לתפקיד המנכ”ל ולהתפטרות של הדירקטוריון, שאינו מסוגל להוביל יותר את החברה לדבריהם. העובדים איימו בהתפטרות המונית מהחברה ובמעבר לחטיבת ה-AI החדשה של מיקרוסופט יחד עם אלטמן וברוקמן.

הלחצים ככל הנראה עבדו ו-OpenAI מודיעה לפני זמן קצר דרך ציוץ בטוויטר כי היא מחזירה את אלטמן לתפקידו כמנכ”ל, זאת במקביל ליצירת דירקטוריון חדש, אותו יוביל ברט טיילור (Bret Taylor), שבעברו היה אחראי על פיתוח שירות המפות של גוגל ומנהל הטכנולוגיות הראשי בפייסבוק, כשהוא מחליף את גרג ברוקמן, ששימש כיו”ר הדירקטוריון עד שהתפטר לאחרונה.

אל טיילור יצטרפו לארי סאמרס (Larry Summers) ואדם ד’אנג’לו (Adam D’Angelo), מייסד אתר השאלות והתשובות Quora.

סם אלטמן אישר את הדברים על ידי ציוץ מחדש לציוץ המקורי של OpenAI, אליו הוסיף כמה לבבות:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים