הכירו את ZenScreen Fold: מסך ה-17 אינץ’ המתקפל של אסוס

מסך ה-ZenScreen Fold OLED החיצוני והמתקפל (מקור אסוס) מסך ה-ZenScreen Fold OLED החיצוני והמתקפל (מקור אסוס)

בין שלל המוצרים השונים אותם הציגה אסוס (ASUS) במהלך תערוכת CES 2024 אפשר היה למצוא שני פתרונות תצוגה מעניינים, הכוללים את ה-ZenScreen Fold OLED, מסך OLED מתקפל בגודל 17 אינץ’ המיועד לנשיאה נוחה, ואת משקפי ה-AirVision M1, הכוללים מסכי Micro OLED ברזולוציית Full HD להקרנת תצוגה באיכות גבוהה.

לצד נייד ה-Zenbook Duo בעל שני המסכים, ניידי הגיימינג מסדרות ה-Zephyrus, ROG ו-TUF ומכשירי סדרת ה-ROG Phone 8, החברה הציגה גם את מסך ה-ZenScreen Fold OLED המתקפל מדגם MQ17QH, המגיע בגודל 17 אינץ’, בדומה לנייד ה-Zenbook 17 Fold OLED אותו הספקנו הספקנו לראות עוד בתערוכת IFA 2022.

ניתן להניח כי המסך החיצוני החדש מבוסס על אותו המסך שקיים במחשב ה-Fold של החברה, פשוט ללא החומרה הסטנדרטית של המחשב עצמו.

בדומה לו, המסך החדש מגיע בגודל 17.3 אינץ’ עם יחס 4:3 ורזולוציית 2560×1920, כאשר הוא עומד ב-100% מתקן הצבעים DCI-P3 ובתקן ה-DisplayHDR True Black 500.

מסך ה-ZenScreen Fold OLED החיצוני והמתקפל (מקור אסוס)
מסך ה-ZenScreen Fold OLED החיצוני והמתקפל (מקור אסוס)

המסך שוקל 1.17 ק”ג, כאשר הוא כולל צמד חיבורי USB-C ומחבר HDMI על מנת לחבר אותו להתקנים חיצוניים שונים, החל ממחשבים ניידים ועד קונסולות משחק ועוד.

משקפי ה-ASUS AirVision M1

בעבור משתמשים שמעדיפים פתרון שונה מאשר מסך נייד, ASUS הציגה את משקפי ה-AirVision M1, המגיעים כפתרון תצוגה נייד המתחרה במשקפי ה-TCL NXTWEAR S (סקירה) ולא כפתרון מציאות מדומה/רבודה כמו משקפי ה-Vision Pro של אפל.

המשקפיים החדשים כוללים מסכי Micro OLED ברזולוציית Full HD המגיעים בזווית צפיה של 57 מעלות, עם בהירות של עד 1100nits ועמידה ב-95% מתקן הצבעים DCI-P3, מסכים המסוגלים להציג תצוגה במגוון יחסי תצוגה, כמו 16:9, 4:3, 21:9, ו-32:9.

משקפי ה-ASUS AirVision M1 (מקור אסוס)
משקפי ה-ASUS AirVision M1 (מקור אסוס)

המשקפיים מיועדים לשימוש חוטי באמצעות מחבר DisplayPort דרך USB-C, כאשר הם כוללים רמקולים מובנים ומשטח מגע במסגרת המשקפיים, שנועד לאפשר תפעול מהיר ונוח יותר.

משקפי ה-ASUS AirVision M1 (מקור אסוס)
משקפי ה-ASUS AirVision M1 (מקור אסוס)

חברת ASUS לא פרסמה צפי זמינות או מחיר למסך ה-ZenScreen Fold OLED ומשקפי ה-AirVision M1.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים