מודל AI חדש של אפל מציג ביצועים טובים יותר מ-GPT-4 בטלפונים

חנות אפל באתונה צילום: אופק ביטון

חוקרי אפל (Apple) הציגו את מודל ה-ReALM (ר”ת Reference Resolution As Language Modeling) כחלק מעבודת מחקר חדשה (PDF).

מודל הבינה המלאכותית מסוגל להתייחס למידע המוצג על מסך המכשיר הסלולרי וגם למידע הנמצא באפליקציות הפועלות ברקע ולבצע את ההקשר ביניהם, מה שמאפשר לו להציג ביצועים דומים לאלו של מודל ה-GPT-4 בגרסת ה-ReALM הקטנה ביותר של 80 מיליון פרמטרים וטובים ממנו באופן ניכר בגרסת ה-3 מיליארד פרמטרים הגדולה ביותר.

אפל צפויה להציג ולשלב מגוון פתרונות AI חדשים במערכת ה-iOS 18 הבאה שלה, שתוצג בכנס המפתחים WWDC 2024 שיתקיים ב-10 ביוני, זאת לאחר שהחברה מצאה את עצמה הרחק מאחור במירוץ החימוש הגדול בתחום הבינה המלאכותית, אותו מובילות כיום חברות כמו OpenAI וגוגל, כאשר דיווח מוקדם יותר אף הצביע על כך שאפל צפויה לשלב את מודל ה-Gemini של גוגל במכשיריה.

עם זאת, אפל לא צפויה להתבסס על מודל ה-Gemini של גוגל בלבד, כאשר עד כה חוקרי החברה הציגו מגוון מודלי AI חדשים, בהם Keyframer ו-MGIE, אליהם מצטרף כעת גם מודל ה-ReALM, המציג לפי החוקרים ביצועים טובים יותר בהשוואה למודל ה-GPT-4 של OpenAI, המודל עליו מבוסס צ’אטבוט ה-ChatGPT הפופולרי של החברה ו-Copilot של מיקרוסופט.

על פי המחקר, היתרון הגדול ביותר של מודל ה-ReALM הוא ביכולת שלו “לראות ולהבין” את הפעילויות השונות של המשתמש במכשיר הסלולרי ולהבין את ההקשר ביניהן על מנת לתת מענה טוב יותר למשתמש.

המודל לא מתייחס רק לחלון הפעיל על מסך המכשיר הסלולרי והמידע שבו, אלא לכלל הפעילויות של המשתמש ברקע.

בין הדוגמאות השונות שהציגו החוקרים בעבודת המחקר על ה-ReALM ניתן למצוא את ה”שיחה” הבאה בין המשתמש למכשיר:

  • משתמש – הצג לי את בתי המרקחת הקרובים אלי.
  • מכשיר – מציג את רשימת בתי המרקחת הקרובים.
  • משתמש – תתקשר לזה שנמצא ברחוב הקשת / תתקשר לזה שבסוף הרשימה / תתקשר למספר הזה (שמופיע על המסך).

החלק המשמעותי ביותר ב-ReALM הוא כאמור היכולת להתייחס למידע נוסף שזמין על המסך וגם באפליקציות הפועלות ברקע על מנת לאפשר “שיחה טבעית” יותר עם המשתמש, שיכול להגיד למודל לבצע פעילות “כללית” ולא רק הוראה ספציפית, דבר אותו המודל יכול להבין בהתבסס על המידע מכלל פעילויות במכשיר.

ניתן לקרוא את עבודת המחקר של אפל על מודל ה-ReALM בקישור (PDF).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים