הוכרזו: Sonos Ace – אוזניות קשת מסננות רעשים עם 30 שעות סוללה

אוזניות Sonos Ace (צילום: רונן מנדזיצקי) אוזניות Sonos Ace (צילום: רונן מנדזיצקי)

סונוס (Sonos) מוכרת היטב בשוק האודיו הודות להיצע הרמקולים המגוון שלה, המנצל את חיבור ה-WiFi הביתי ליצירה של מערכות שמע מורכבות בחדרים מרובים המנוהלות דרך אפליקציה אחת, והיום (ג’, 21.5) מצטרפת החברה לשוק התחרותי של אוזניות הקשת מסננות הרעשים עם Sonos Ace.

על האוזניות החדשות עבדה Sonos לא מעט זמן, כאשר דיווחים בנושא החלו להגיע עוד ב-2019, אם כי רק לפני כשנתיים החלו להישמע קולות רציניים יותר בנושא, ובפגישה עם גאדג’טי אישרה החברה כי העבודה החלה לפני מספר שנים לאחר דרישות חוזרות מצד המשתמשים הקיימים במוצריה.

עיצוב

ב-Sonos הקפידו היטב על צד העיצוב גם עם אוזניות ה-Ace, אשר מגיעות במבנה קשת העוטף את האוזן (Over-Ear) ומאפשר התאמה לראש עם שני צירי מתכת המחליקים פנימה והחוצה.

את החלק התחתון של הקשת מרפדת החברה על מנת להשאיר את האוזניות במקומן וכדי שלא ילחצו על הראש, כאשר כריות האוזניים עשויות מ”ספוג זיכרון” (Memory Foam) וניתנות לכיוונון מצד לצד (האוזניות לא מתקפלות), כאשר את כוסות האוזניים ניתן להסיר בקלות הודות לשימוש במגנטים, במידה ותידרש החלפתן בעתיד.

על גבי האוזניות ניתן למצוא מספר כפתורים פיזיים המשמשים לתפעולן, זאת לצד אפשרויות השליטה דרך האפליקציה של Sonos, בהם כפתור הפעלה וכיבוי, נורת LED לזיהוי הפעלה וכניסה למצב התאמה (בלוטות’), כפתור סליידר המאפשר את שינוי הווליום וכן הפעלה ועצירת שירים ומעבר ביניהם (קדימה או אחורה).

אוזניות Sonos Ace (צילום: רונן מנדזיצקי)

אוזניות ה-Sonos Ace מגיעות בשני צבעים בשלב זה: לבן ושחור, כאשר בחברה שמו דגש גדול על הסביבה עם שימוש בפחות פלסטיק ונרתיק לאחסון האוזניות העשוי מבד הממוחזר ב-75% מבקבוקי פלסטיק.

יכולות ה-Sonos Ace

האוזניות הראשונות של Sonos מגיעות עם דרייברי 40 מ”מ דינאמיים בכל אוזניה ומציעות סינון רעשים אקטיבי (ANC) הודות ל-8 מיקרופונים, בנוסף לאפשרות האזנה לסביבה (Hear-Through), כאשר בחברה בחרו במבנה הקשת עבור הדגם הראשון שלה.

בעוד ש-Sonos התמקדה לאורך השנים בטכנולוגיית ה-WiFi לצורך חיבור הרמקולים השונים שלה בסביבה הביתית, לאחרונה החלה לקרוץ גם לכיוון הבלוטות’ עם מספר רמקולים, כמו ה-Sonos Move 2 (סקירה), ובאופן דומה, גם במקרה של ה-Sonos Ace מדובר קודם כל באוזניות המאפשרות חיבור בלוטות’ (5.4) ישיר, אך הן מציעות גם אפשרות חיבור למערך הרמקולים של החברה, תחילה עם ה-Sonos Arc וזמן לא רב לאחר מכן גם ל-Sonos Beam 2 ורמקולים נוספים.

היתרון בחיבור למערכת של Sonos עם האוזניות מגיע דרך האפשרות ליצור סביבת שמע המשכית, כך שניתן לצפות בסרט בטלוויזיה באמצעות מקרני הקול של החברה ולבצע מעבר מיידי לאוזניות כשתרצו למקד את השמע רק לאוזניים שלכם ולא לכל החדר.

האוזניות מציעות תמיכה גם בשמע מרחבי בשילוב בין Dolby Atmos וטכנולוגיית ה-TrueCinema שלה, אשר בדומה לטכנולוגיית ה-TruePlay שלה לרמקולים, מאפשרת מיפוי של חלל החדר על מנת להתאים בצורה הטובה ביותר את חווית השמע מרובת הערוצים ישירות לתוך האוזניים של המשתמשים ב-Sonos Ace.

החברה מוסיפה לכך גם תמיכה בזיהוי תנועות הראש, כך שבזמן צפיה בסרט ניתן לחוש בשינוי מקור הקולות הבוקעים מהטלוויזיה וליהנות גם ממוסיקה המותאמת לחווית השמע ההיקפי (Spatial Audio) בהתאם לשינויים בתנועות הראש. מצב זה ניתן להפעלה וכיבוי דרך האפליקציה.

אפשרויות ה-Sonos Ace באפליקציה (תמונות מסך)
אפשרויות ה-Sonos Ace באפליקציה (תמונות מסך)

זמן השימוש באוזניות החדשות מגיע עד 30 שעות כאשר סינון הרעשים פעיל הודות לשילובה של סוללת 1060mAh, הנטענת דרך חיבור USB-C ומאפשרת טעינה מהירה בת 3 דקות לצורך האזנה למוסיקה במשך כ-3 שעות.

מפרט טכני: Sonos Ace

  • דרייבר – 40 מ”מ דינאמי בכל אוזניה (תמיכה ב-Dolby Atmos וזיהוי תנועת הראש במכשירים תומכים)
  • מיקרופונים – 8 מיקרופונים לשליטה על סינון הרעשים וכיוון הקולות בזמן שיחה
  • סוללה – קיבולת של 1060mAh לקבלת זמן האזנה של עד 30 שעות עם סינון רעשים (ANC) פעיל
  • טעינה – דרך USB-C, כש-3 דקות טעינה יספקו 3 שעות האזנה וטעינה מלאה דורשת כשעתיים
  • קישוריות – בלוטות’ 5.4 (תומך ב-AptX דרך USB-C)
  • ממדים – 191x160x85 מ”מ
  • משקל – 312 גרם
  • כפתורי שליטה – פיזיים על האוזניות לשליטה בווליום, כיבוי והפעלה, ניגון ועצירה, מעבר בין שירים, מעבר בין מצבי סינון רעשים והאזנה לסביבה.
  • אחר – זיהוי לבישה (והסרה) אוטומטי, כיבוי אוטומטי, אקוולייזר (דרך האפליקציה), מעבר מהיר בין טלוויזיה לאוזניות (עם מערכת Sonos)
אוזניות Sonos Ace מפורקות (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות Sonos Ace מפורקות (צילום: רונן מנדזיצקי)

זמינות ומחיר

את אוזניות ה-Sonos Ace משיקה החברה באירופה במחיר של 499 אירו (כ-1992 ש”ח) וניתן יהיה להשיג אותן בישראל במחיר של 1,999 ש”ח החל מה-5 ביוני ברשת באג (היבואן) ובחנויות אודיו ואלקטרוניקה נבחרות.

מבאג נמסר כי במסגרת המכירה המוקדמת ניתן יהיה להשיג את האוזניות במחיר של 1,799 ש”ח.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים