הכירו את חברי יחידת המתאבדים: חלק 5 – הארלי קווין והג’וקר

הארלי קווין מתוך "יחידת המתאבדים" (תמונות באדיבות Warner Bros) הארלי קווין מתוך “יחידת המתאבדים” (תמונות באדיבות Warner Bros)

גיבורי קומיקס יכולים להיות דמויות “מעניינות”, אך לרוב הם בעיקר סמלים – סמלים פשוטים, ברורים, וחזקים. לגיבור שצריך לייצג רעיונות של “תקווה”, “אחווה” או “צדק” לא תמיד יש את הפריוילגיה להיות גם דמות מעניינת. זאת, לרוב, נחלתם של הנבלים. זה לא מקרי, אם כך, שלבאטמן, אחד הגיבורים המוכרים והאהובים ביותר כיום, יש גם את גלריית הנבלים המרשימה ביותר, עם נבלים שאנחנו אוהבים, לעתים, יותר מהגיבורים עצמם.

הארלי קווין

הארלי קווין (Harley Quinn) היא דמות חדשה יחסית בעולם הקומיקס של DC, ומקורה, למעשה, בכלל לא בקומיקס. ד”ר הארלין קווינזל (Harleen Quinzel) הופיעה לראשונה בסדרה המצוירת של באטמן משנת 92, בתור מטפלת של הג’וקר במוסד ארקהם לעבריינים חולי נפש.

הארלי קווין מתוך "יחידת המתאבדים" (תמונות באדיבות Warner Bros)
הארלי קווין מתוך “יחידת המתאבדים” (תמונות באדיבות Warner Bros)

ד”ר קווינזל התאהבה בליצן הפסיכופט, סייעה לו להמלט מהמוסד והפכה לעוזרת ושותפה לפשעיו, הליצנית הארלי קווין. היא תוכננה כדמות חד פעמית, אך היוצרים והקהל אהבו אותה כל כך שהיא נשארה בסדרה בתור זוגתו ושותפתו של הג’וקר. מהסדרה לקומיקס הדרך הייתה קצרה – בקומיקס היא הופיעה כבר ב-93, וב-99 קיבלה אף סדרת קומיקס משלה. היא עבדה עם נבלים נוספים מלבד הג’וקר, כשהבולטת ביניהן היא פויזן אייוי (Poison Ivy).

ישנן וריאציות בהן להארלי יש כוח פיזי ומהירות על-אנושיים, כמו גם חסינות לרעלים, אך בדומה לג’וקר, בין אם יש לה איזשהם כוחות או לא, זה לא משנה – הארלי אהובה לא בזכות היכולות שלה, אלא בזכות הצבעוניות והססגוניות של הדמות שלה, ובזכות כמה שהיא מופרעת וחסרת מעצורים. היא הצליחה להתפתח כדמות בזכות עצמה, ובמספר חוברות אף פעלה נגד הג’וקר, בהתחשב בכך שהוא יכול להיות בן זוג אלים ומתעלל.

“יחידת המתאבדים” תהייה הופעתה הראשונה של הארלי קווין שלא באנימציה, ומרגו רובי (Margot Robbie) מ”הזאב מוול סטריט” תגלם אותה.

הג’וקר

הג’וקר (The Joker) הוא נבל שלא דורש שיציגו אותו. הוא הופיע לראשונה ב-1940 בחוברת הראשונה של באטמן, ומאז לאן שבאטמן הולך, הג’וקר הולך גם. מעין המלט של עולם הנבלים, כל שחקן שאי פעם שיחק או דובב נבל חולם להציג וריאציה לג’וקר. הג’וקר החדש ישוחק על ידי ג’ארד לטו (Jared Leto), וכיאה לשחק שקיבל הזדמנות כזו לידיו, לטו לא מבזבז אותה.

בדומה להית’ לדג’ר (Heath Ledger) המנוח, נראה שלטו נכנס לדמות גם מחוץ לשעות הצילומים, ואף שלח מתנות לשחקני יחידת המתאבדים, כולן בשם הג’וקר, והן הולמות את הדמויות – וויל סמית’ קיבל קליעים בשביל דדשוט, למשל, ומרגו רובי קיבלה מכתב אהבה עם עכברוש חי בתוך קופסה שחורה.

הג’וקר מעולם לא היה חבר ביחידת המתאבדים, וגם בסרט הקרוב הוא לא אחד מהחבורה. תפקידו עדיין לא ברור לחלוטין, אך מה שברור מהטריילרים זה שהוא ובאטמן הולכים לא להסכים לגבי כמה דברים, כהרגלם, והוא והארלי יהיו קרובים מאד, לפחות בחלק מהסרט. נותר לנו רק לחכות ל”יחידת המתאבדים” ב-4 לאוגוסט, יום חמישי הקרוב, כשהסרט יעלה למסכים. אז, כנראה, נקבל כמה תשובות.

רוצים לדעת עוד על חברי יחידת המתאבדים? קראו את הכתבות הקודמות בסדרה:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים