הסרטים והסדרות המצופים ביותר לשנת 2017: מידע ותאריכים

מקרן קולנוע מאיר על שנת 2017 תמונה: CC0 Unplush

עבר חג המולד, הסתיימו חגיגות השנה החדשה, ובהדרגה סרטי וסדרות 2017 מתחילים להתגלגל החוצה. ישנם הרבה דברים מעניינים ומסקרנים לצפות להם במהלך שנה זו. סביר להניח שיהיו כמה וכמה סרטים וסדרות שיפתיעו אותנו ללא התראה מוקדמת, אך גם בלעדיהם מצפה לנו שנה דחוסה לעייפה.

עלייה בכמות גיבורי העל

כמות סרטי גיבורי העל עולה משנה לשנה, ו-2017 לא יוצאת דופן מהבחינה הזו. בהתחשב בכך שסרטי אנימציה וגיבורי על הם הסרטים ששלטו בקופות בשנה שעברה, נראה שמדובר בהימור בטוח.

אולפני פוקס המאה ה-20 (20th Century Fox) פתחו את עונת גיבורי העל בשנה שעברה עם “דדפול” (Deadpool), וגם את השנה הזאת נפתח עם אקס-מן, עם כי מסורתי יותר. “לוגאן” (Logan), הסיפור האחרון של וולברין, לפחות בגרסתו של השחקן יו ג’קמן (Hugh Jackman), יעלה למסכים ב-2 למרץ, ויהיה, בדומה ל”דדפול”, מדורג R, למבוגרים בלבד. בניגוד לשכיר החרב החצוף, הטריילרים של “לוגאן” משדרים סיפור בוגר וקודר יותר, כך שסביר שדירוג ה-R יתבטא פחות בהומור ולגרי, ויותר באלימות חסרת עכבות.

ליקום הקולנועי של מארוול (Marvel) תהייה זו השנה העמוסה ביותר עד עתה. “שומרי הגלקסיה: חלק 2” (Guardians of the Galaxy: Vol. 2) יצא ב-5 במאי, “ספיידרמן: השיבה הביתה” (Spiderman: Homecoming) ב-7 ביולי, ו”ת’ור: רגנארוק” (Thor: Ragnarok) ב-3 בנובמבר. זכויות ההפצה הקולנועית לאיש העכביש אמנם עדיין בבעלות חברת סוני (Sony), אך לאחר הופעתו של טום הולנד (Tom Holland) בתפקיד ב”קפטן אמריקה” האחרון, ספיידרמן שב הביתה ליקום הקולנועי, ומופק בשיתוף פעולה בין סוני לאולפני מארוול.

ספיידרמן, מתוך טריילר לקפטן אמריקה: מלחמת אזרחים (עיבוד: גאדג'טי)
ספיידרמן, מתוך קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים (עיבוד: גאדג’טי)

אולפני האחים וורנר (Warner Bros) ממשיכים עם יקום DC שלהם מנגד. “וונדר וומן” (Wonder Woman) תופיע ב-2 ביוני, כשאת אשת-החיל תגלם שוב גל גדות. גדות תופיע באותו תפקיד פעם שניה ב”ליגת הצדק: חלק 1” (Justice League: Part 1) ב-17 בנובמבר. בניגוד ל-2016, השנה נראה שבוורנר לא חוששים לשים סרט DC בסמוך למארוול. אחרי הכל, “ליגת הצדק” עושה רושם של סרט בפרופיל גבוה בהרבה מ”ת’ור” השלישי. מצד שני, אל הרעם יארח את הענק הירוק, ולא רק אותו.

בתחום האנימציה צפויים סרטים רבים בשנה הבאה, הראשון בהם חופף גם עם גיבורי העל: “לגו באטמן: הסרט” (Lego Batman: The Movie) צפוי לצאת ב-9 בפברואר, עם וויל ארנט (Will Arnett) בתפקיד איש העטלף. בנוסף אנו צפויים לראות את “מכוניות 3” (Cars 3) של פיקסאר (Pixar) ב-16 ליוני, Despicable Me 3 ב-30 ליוני, “סרט האימוג’י” (The Emoji Movie) התמוה ב-3 לאוגוסט, לצד סרטי אנימציה רבים נוספים.

בעולם הטלויזיה 2017 תביא לנו מספר סדרות גיבורי על חדשות. נטפליקס (Netflix) תמשיך את סאגת “המגנים” (The Defenders) שלה, עם סדרה חדשה בשם “איירון פיסט” (Iron Fist), וסדרת “המגנים” שתבוא אחריה. פוקס, מנגד, תביא את המוטאנטים לטלויזיה עם “לגיון” (Legion) המסקרנת, העוקבת אחרי מוטאנט עם פיצול אישיות, שכוחותיו מושפעים ממחלתו.

לא רק גיבורי על

למרות שסרטי קומיקס הם חלק גדול ממה שמעניין אותנו ביום-יום, זה לא הכל. “הרוח במעטפת” (The Ghost in the Shell) מבוסס במקורו על קומיקס גם הוא, אך על קומיקס מנגה יפני, ולא על גיבורי על, והוא צפוי לצאת ב-31 במרץ. “קונג: אי הגולגולת” (Kong: Skull Island) יצא גם הוא במרץ, ב-9 לחודש.

במאי נזכה לראות סרט חדש בסדרת “הנוסע השמיני” (Alien), הנקרא “קובננט” (Covenant). “קובננט” יחבר בין “פרומיתאוס” (Prometheus) לסרטי “הנוסע השמיני”, והוא מבוים על ידי רידלי סקוט (Ridley Scott) עצמו. סרט המשך נוסף שיגיע במאי הוא “שודדי הקאריבים: המתים לא מדברים” (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales), הסרט החמישי בסדרה בכיכובו של ג’וני דפ (Johnny Depp).

2017 תהייה שנה עשירה בסרטים על קופים. ב-14 ליולי יצא “מלחמת כוכב הקופים” (War of the Planet of the Apes), שתמשיך את סיפור שני הסרטים שקדמו לו, פריקוולים לסרטי וספרי הפולחן “כוכב הקופים”. ב-21 ליולי יצא “דאנקירק” (Dunkirk), סרטו החדש של כריסטופר נולאן (Christopher Nolan), שהפעם מתמקד בסיפור מציאותי ממלחמת העולם השניה.

המלחמה על כוכב הקופים
המלחמה על כוכב הקופים (תמונה באדיבות 20th Century Fox)

את השנה יקנח סרט בסדרת “מלחמת הכוכבים” (Star Wars), תופעה שמתחילה להפוך למסורת חג-מולד חדשה. השנה נזכה לראות את הפרק השמיני בסאגה של משפחת סקייווקר, שיהיה המשך ישיר ל”הכוח מתעורר” מ-2015. שמו המלא של הסרט עדיין לא נחשף, אך ודאי נשמע אותו בקרוב.

בעולם הטלויזיה נראה את “המתים המהלכים” (The Walking Dead) חוזרים לחצי השנה של העונה השביעית ב-19 בפברואר. העונה השמינית תתחיל גם היא השנה, כנראה באיזור האלווין, כרגיל.

ב-4 לאפריל “נמלטים” (Prison Break) תחזור עם עונה חמישית חדשה, שתספר סיפור שמתרחש כ-7 שנים לאחר תום הסדרה המקורית. סדרת פולחן נוספת שחוזרת היא “טוויין פיקס” (Twin Peaks) של דייויד לינץ’ (David Lynch), וגם היא תתחשב בזמן הרב שעבר מאז שהסתיימה.

מתוך "משחקי הכס: עונה 6, פרק 10"
מתוך “משחקי הכס: עונה 6, פרק 10” (תמונה באדיבות HBO)

ל-HBO, כרגיל, יש ערב רב של סדרות להציע, אך שתי סדרות בולטות במיוחד: “משחקי הכס” (Game of Thrones) תחזור לעונה שביעית מטלטלת. אין תאריך יציאה רשמי לעונה החדשה, אך ידוע שהיא תתעכב במספר חודשים, ותצא כנראה לא באביב, אלא בקיץ. לקראת סוף השנה נראה את העונה השניה של “ווסטוורלד” (Westworld), שכבר טלטלה מיליוני צופים ברחבי העולם בעונתה הראשונה. אנו מקווים, בדיוק כמו HBO, שהיא תצליח לעמוד בסטנדרטים של משחקי הכס, כדי להחליף אותה כסדרת הדגל כאשר סדרת הפנטזיה המצליחה בכל הזמנים תסתיים בשנה הבאה.

קצה הקרחון

מעבר לסרטים והסדרות הללו, יהיו עוד תכנים רבים ב-2017 שעשויים להיות מעניינים. עם כמות צופים שרק הולכת וגדלה באופן טבעי, סביר להניח שנראה עוד שיאים נשברים, הן בצפיות והן במכירות. תהייה שנה מרתקת.

תאריך יציאה ב-2017שם סרטשם סדרה
9 בפברוארלגו באטמן: הסרט (Lego Batman: The Movie)-
19 בפברואר-המתים המהלכים עונה 7 (The Walking Dead)
2 במרץלוגאן (Logan)-
9 במרץקונג: אי הגולגולת (Kong: Skull Island)-
4 באפריל-נמלטים עונה 5 (Prison Break)
31 במרץהרוח במעטפת (The Ghost in the Shell)-
5 במאישומרי הגלקסיה: חלק 2 (Guardians of the Galaxy: Vol. 2)-
19 במאיהנוסע השמיני: קובננט (Alien: Covenant)-
21 במאי-טוויין פיקס (Twin Peaks)
26 במאישודדי הקאריבים: המתים לא מדברים (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)-
2 ביוניוונדר וומן (Wonder Woman)-
16 ביונימכוניות 3 (Cars 3)-
30 ביוניDespicable Me 3-
7 ביוליספיידרמן: השיבה הביתה (Spiderman: Homecoming)-
14 ביולימלחמת כוכב הקופים (War of the Planet of the Apes)-
21 ביולידאנקירק (Dunkirk)-
3 באוגוסטסרט האימוג'י (The Emoji Movie)-
3 בנובמברת'ור: רגנארוק (Thor: Ragnarok)-
17 בנובמברליגת הצדק: חלק 1 (Justice League: Part 1)-
Q1 2017-לגיון (Legion)
2017-איירון פיסט (Iron Fist)
2017-המגנים (The Defenders)
Q2 2017-משחקי הכס עונה 7 (Game of Thrones)
Q3 2017-ווסטוורלד עונה 2 (Westworld)
דצמבר 2017מלחמת הכוכבים פרק 8 (Star Wars Episode 8)-
השוואת מפרטים