לוגו אלקטרה וגולן טלקום

אלקטרה בוחנת פיצול של החברה הבת גולן טלקום

חברת אלקטרה מוצרי צריכה פירסמה הבוקר (ד', 16.5) את דוחותיה הכספיים עבור הרבעון הראשון של 2018 ולצד אלו דיווחה החברה על בחינת פיצולה של ספקית התקשורת "גולן טלקום" לשם רישום מניותיה למסחר בבורסה בתל אביב בנפרד מאלקטרה. על פי הדיווח המיידי ששלחה אלקטרה מוצרי צריכה לבורסה, הוסמכה הנהלת החברה לבחון יחד עם גולן טלקום רישום למסחר של מניות גולן בבורסה בתל-אביב, מהלך שיגרור לשינוי מבני אשר במסגרתו יבוצע פיצול של גולן מאלקטרה.

אלקטרה מוצרי צריכה הודיעה על רכישתה של גולן טלקום בינואר 2017, כאשר באפריל של אותה שנה השלימה את הרכישה ששוויה נאמד אז ב-350 מיליוני שקלים. הפיצול של גולן מאלקטרה נמצא בשלב זה בבחינת היתכנות בלבד, כך שלא נקבע לוח זמנים לביצוע ההליך ולא ידוע בשלב זה אם יתקבל אישור לביצוע של זה מטעם הנהלות חברות אלקטרה מוצרי צריכה וגולן.

בתוך כך, מדווחת אלקטרה צריכה דרך דוחותיה הכספיים לרבעון שהסתיים ב-31 במרץ, 2018, כי מגזר התקשורת הסלולרית, אשר כולל בתוכו את פעילותה של גולן, הציג הכנסות של כ-130 מיליון שקלים ורווח של כ-18 מיליון שקלים. נתוני הרבעון המקביל בשנת 2017, כפי שאלו מוצגים בדוח הרבעוני של החברה, עומדים על הכנסות של כ-133 מיליון שקלים ורווח של כ-19 מיליון שקלים. סך המנויים של גולן טלקום עליהם מדווחת אלקטרה ברבעון הראשון של השנה עומד על 896 אלף עם הכנסה חודשית ממוצעת למנוי של 48.4 שקלים. שיעור נטישת המנויים עומד על 7.9 אחוזים.

ומה קורה עם Huawei?

נושא אחר בו דנה אלקטרה צריכה בדוחותיה הוא זה הנוגע לסכסוך שנגלע בינה ובין חברת וואווי (Huawei), אשר את מוצריה מפיצה אלקטרה צריכה בישראל. על פי הדיווח בדוח הרבעוני, לא קיים שינוי בסטטוס והחברה מדווחת כי תמשיך בפעילות ההפצה של מוצר הסלולר ממותג Huawei מתוך המלאי שברשותה. מכך ניתן להסיק כי אלקטרה לא תחל בשיווקם של דגמים חדשים כמו ה-Huawei P20 וה-Huawei P20 Pro בישראל עד שייפתר הסכסוך.

אלקטרה צריכה מדווחת על מחזור מכירות של כ-43 מיליון שקלים עבור מגזר המכשירים הסלולרים בתקופת הדוח הרבעוני הראשון של השנה, זאת לעומת מחזור של כ-26 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, כאשר את העליה מייחסת החברה לגידול במכירות מוצרי Huawei. ההפסד במגזר עמד ברבעון זה על כ-2.5 מיליון שקלים, זאת לעומת הפסד בסך של כ-3 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות