שלט קוואלקום

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

קוואלקום מאשימה את אפל בגניבת סודות מסחריים ומסירתם לאינטל

| יום שלישי, 25 בספטמבר 2018, 17:30 | טכנולוגיה, סלולר

מתוך דיווח חדש באתר החדשות CNBC האמריקאי עולה כי ענקית השבבים קוואלקום (Qualcomm) מאשימה את אפל (Apple) בגניבת סודות מסחריים ומידע קנייני של החברה ומסירתו לאינטל (intel). זאת, לטענתה של קוואלקום, על מנת לעזור למהנדסי אינטל לתקן את הביצועים הנמוכים של שבבי אינטל במכשירי אפל.

ההאשמות החדשות של קוואלקום נגד אפל מגיעות כחלק ממלחמה משפטית בין שתי החברות הנמשכת כבר זמן רב. קוואלקום מבקשת כעת להוסיף את מסירת המידע לאינטל כחלק מתביעה משפטית שהוגשה בנובמבר בהקשר להפרה של “הסכם תוכנה ראשי” (master software agreement) עליו החברות חתמו מוקדם יותר בעשור הנוכחי, כאשר אפל החלה להשתמש בשרותיה של קוואלקום.

הצצה לאחור

לפי התביעה המקורית מנובמבר, כחלק ממהסכם בין החברות הסכימה אפל לתת לקוואלקום גישה לבדיקת קוד המקור והתוכנות של קוואלקום, זו התבצעה על ידי מפתחיה של אפל על מנת לבדוק כי המידע מאובטח ושמור, אך עם זאת אפל סירבה לאפשר לעובדי קוואלקום לבדוק את התקינות והשמירה על המידע של קוואלקום ובכך הפרה את ההסכם ביניהן.

לפי קוואלקום, כחלק מהגילויים בתיק הנדון בימים אלו בבית המשפט, החברה גילתה כי לא רק שאפל מסרבת לתת לה אפשרות לבדוק את אבטחת המידע של קוד המקור השייך לה, אלא כי אפל גם העבירה באופן פעיל את קודי המקור והכלים של קוואלקום לאינטל במטרה לעזור למהנדסי אינטל לפתור תקלות בשבבים שלהם.

עכשיו נותר לראות אם בית המשפט העליון בסן דייגו (San Diego), קליפורניה, יוסיף את ההאשמות החדשות לתיק הקיים וכיצד הגילוי החדש ישפיע על המלחמה המשפטית בין שתי החברות, שנסוב בעיקרו על גובה התמלוגים אותו מבקשת קוואלקום מספקי אפל על השימוש במוצרי החברה.

מקורות
cnbc
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות