מפעל ייצור השבבים של TSMC בטיוואן

מפעל ייצור השבבים של TSMC בטיוואן. מקור תמונה: Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd

חברת TSMC מתחילה בפיתוח ייצור 2nm

| יום רביעי, 19 ביוני 2019, 19:31 | חומרה, מחשבים
תגיות: 2nm, 3nm, 5nm, 7nm, TSMC

יצרנית המוליכים למחצה TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) הכריזה על תחילת הפיתוח של טכנולוגיית ייצור בתהליך בגודל 2nm, לראשונה בעולם בתחום ייצור השבבים, עם צפי ייצור לקראת 2024. זאת, בנוסף לייצור ה-7nm הנוכחי של החברה והתוכניות לייצור 5nm ו-3nm בעתיד הקרוב.

בעוד שרק לאחרונה תחום השבבים עבר לייצור בתהליך 7nm ו-TSMC שידרגה השנה את יכולת ייצור ה-7nm עם שילוב טכנולוגיית ה-EUV, החברה ממשיכה לחזק את היתרון הטכנולוגי שלה עם צפי למעבר לייצור 5nm בסוף 2019 או תחילת 2020 והתחלת בנייה של מפעל לייצור 3nm שצפוי להיפתח עד 2021 עם ייצור שבבים ב-2022.

לפי המידע החדש, TSMC מנסה לפתוח פער טכנולוגי מול סמסונג, המתחרה היחידה שלה למעשה בתחום ייצור השבבים המתקדמים, שכבר הספיקה להודיע מוקדם יותר השנה על גמר פיתוח ייצור 5nm ואף הציגה את טכנולוגיית ה-MBCFET לייצור בתהליך 3nm.

המירוץ בין TSMC לסמסונג, שנשארה בית היציקה היחיד מלבדה שמוכן להשקיע סכומי עתק בפיתוח טכנולוגיות ייצור מתקדמות, הוא זה שדוחף את שתי החברות לקדם את התחום ויאפשר ייצור שבבים חזקים יותר עם צריכה חשמלית נמוכה יותר מדור לדור, צעד שיאפשר לנו הצרכנים ליהנות ממוצרים איכותיים יותר ככל שטכנולוגיית הייצור תתקדם.

מקורות
gizchina
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות