פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פרצת אבטחה בפייסבוק חשפה פרטים של למעלה מ-267 מיליון משתמשים

| יום ראשון, 22 בדצמבר 2019, 11:16 | רשתות חברתיות

חוקר האבטחה Bob Diachenko יחד אתר Comparitech פרסמו מידע על גילוי בסיס נתונים שחשף פרטים אישים על יותר מ-267 מיליון משתמשי פייסבוק (Facebook), רובם מארה”ב, הכוללים את השמות המלאים ומספרי הטלפון שלהם.

בעיות האבטחה של פייסבוק הן לא דבר חדש כאשר השנים 2018 ו-2019 יזכרו במיוחד לאור פרשת Cambridge Analyticaפרשת שמירת ההודעותפרשת דליפת התמונות, פרשת שיתוף המידע עם חברות מסחריות ועוד מגוון פרשות אבטחה נוספות שנחשפו והיו קשורות לפייסבוק באופן ישיר או לאינסטגרם ווואטסאפ השייכות לה.

במקרה הנוכחי, חוקר האבטחה זיהה בסיס נתונים של משתמשי פייסבוק באתר אינטרנט ב-4 בדצמבר כשהוא כולל בתוכו פרטים של 267,140,436 משתמשים. כשבועיים לאחר, מכן ב-19 בדצמבר, מאגר המידע הוסר והפך ללא זמין ברשת. עם זאת הנזק לפרטיות משתמשי פייסבוק נעשה כבר כאשר מזהה הפייסבוק הייחודי שלהם יחד עם שמם, מספר הטלפון שלהם וחותמת תאריך היו זמינים לכל דורש ברשת.

בתגובה רשמית לאתר focus-fen פייסבוק מסרה כי (בתרגום חופשי לעברית):

החברה בודקת את הטענות על דליפת מאגר מידע של משתמשי הרשת כאשר סביר להניח כי מדובר על מידע שנלקח טרם שינויי אבטחה אותם החברה ביצעה בשנים האחרונות.

בעוד ייתכן והתגובה של פייסבוק נכונה והמידע “נלקח” מהחברה בתקופה מוקדמת יותר, הדבר יעזור פחות למאות מיליוני המשתמשים שהמידע האישי שלהם נחשף ברשת והיה זמין לגורמים זדוניים שיכולים לנצל אותו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות