לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: חברת מיקרוסופט מפתחת מעבד ARM יעודי לשרתים וניידי ה-Surface

| יום ראשון, 20 בדצמבר 2020, 16:37 | חומרה, מחשבים

מיקרוסופט (Microsoft) עובדת על פיתוח מעבד ARM בעיצוב עצמי עבור תחום השרתים ומחשבי ה-Surface של החברה, כך לפי דיווח של אתר בלומברג. בעוד שמיקרוסופט איננה שחקנית חדשה בתחום ה-ARM, הדיווח החדש מצביע על כך כי בחברה מעוניינים בפיתוח מעבד ARM מבית ולא בהמשך השימוש בשבבי קוואלקום כפי שעשתה עד כה.

בעוד שרבים יצביעו על אפל וסדרת שבבי ה-Apple Silicon, בהם ה-Apple M1, כמאיץ הגדול של מעבר תחום המחשוב למעבדי ARM, השייכת כיום ל-Nvidia, ממעבדי ה-X86, הרי שמעבדי ARM נמצאים בשימוש בתחום השרתים כבר מספר שנים, עם דוגמאות כמו מעבד ה-Graviton2 של אמזון, כאשר מיקרוסופט אף היא איננה שחקנית חדשה בתחום.

מיקרוסופט רכשה עוד ב-2010 רישיון לארכיטקטורת ARM ועבדה בשיתוף פעולה עם קוואלקום על פיתוח ניידי ARM עם גרסה יעודית של מערכת ההפעלה ווינדוס 10, כאשר רק השנה הציגה החברה את ה-Surface Pro X, שהגיע עם מעבד Microsoft SQ2, גרסה מותאמת של ה-Snapdragon 8cx 5G מבית קוואלקום, שהחליף את ה-SQ1 הקודם של החברה. לפי הדיווח הנוכחי, מיקרוסופט בוחרת לבצע פיתוח מבית של מעבד ARM יעודי במקום להתבסס על מעבד ARM קיים של קוואלקום, עם דגש עיקרי על פתרון בעבור שוק השרתים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי
מעבד Microsoft SQ1 (תמונה: Microsoft)

מעבד Microsoft SQ1 (תמונה: Microsoft)

בעוד שאפל לא הייתה החברה הראשונה שהחלה להשתמש במעבדי ה-ARM, שבב ה-Apple M1 האיץ את "מרוץ החימוש" בטכנולוגיה של ARM בתחום המחשוב, מרוץ שהופך את חברת ARM בבעלות הנוכחית של Nvidia משחקנית משנה בתחום המחשבים לשחקן מכרזי מול הדואופול של מעבדי ה-X86 מבית אינטל ו-AMD. כל מה שנותר לראות הוא האם מעבדי ה-ARM הצפויים של מיקרוסופט יוכלו לתת מענה מספק והאם גם תחום המחשוב הביתי יבצע פניה לכיוון ארכיטקטורת ARM.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות