טיזר למכשיר עם מסך נגלל (תמונה: LG)

CES 2021: חברת LG מציגה טיזר לטלפון בעל מסך נגלל

| יום שלישי, 12 בינואר 2021, 10:39 | סלולר

קונספט לטלפונים בעלי מסך הנגלל לתוך גוף המכשיר אינם דבר חדש ומספר חברות כבר הספיקו להציג יכולות היתכנות בנושא, כאשר LG עצמה משחקת עם הרעיון כבר מספר שנים והציגה טיזר ראשון למכשיר בעל מסך נגלל עוד בספטמבר 2020. כעת, במסגרת תערוכת CES 2021, מציגה החברה הצצה חטופה לדרך בה יעבוד המכשיר בעל המסך הנגלל.

ה-LG Rollable יהיה הניסיון של LG להתחרות בגל הטלפונים המתקפלים, בראשם סדרת ה-Galaxy Z Fold של סמסונג, אך הגישה כאן היא שונה. ב-LG הפרידו בין קטגוריות המוצרים החדשניים, הנקראת Explorer Project, ובהם גם מכשיר ה-Wing שנסקר בגאדג'טי, ובין יתר מכשירי הסדרה, והמכשיר הנגלל צפוי לקחת חלק בקטגוריה זו, כשהוא מציע גישה שונה ל"קיפול" המסך, עם אפשרות גלילה החוצה מגוף המכשיר על מנת להפוך אותו ל"טאבלט" וגלילה חזרה פנימה על מנת לחזור לממדים של טלפון.

מסך נגלל LG

הגישה של LG עשויה לספק מענה טוב יותר לסגירה והפתיחה של מכשירים דוגמת ה-Fold של סמסונג, וכאשר המסך נגלל מתוך גוף המכשיר החוצה, הסיכוי לפגעים במסך כתוצאה מקיפול ופתיחה חוזרים פעמים רבות אינו קיים. עם זאת, ישנן "בעיות" אחרות שעשויות לצוץ כתוצאה משימוש במנגנון מכני כמו זה המוצג על ידי LG בטיזר הנוכחי, ועולה השאלה גם לגבי גודלו, משקלו ועוביו של המכשיר שצריך לאחסון את המסך תחת הגוף הקטן יותר במצב טלפון, מה שעשוי להוביל להגדלה משמעותית של המכשיר עצמו או ויתור על אלמנטים מסוימים, בראשם שילוב סוללה קטנה יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בשונה מהקונספט שהציגה החברה עם מכשיר ה-Wing בעל המסך המסתובב, במקרה של ה-LG Rollable לא מדובר בחברה היחידה שהציגה קונספט למסך נגלל, כשבשנתיים האחונות ראינו מספר הצהרות על מוצרים דומים שעשויים, ואולי גם לא, להגיע בעתיד. בין אותם מוצרים ניתן למצוא את מכשיר הקונספט של חברת TCL, אשר גלילת המסך שלו מגוף המכשיר מאפשרת מעבר מתצוגת 6.75 אינץ' לתצוגת 7.8 אינץ' כשהמסך פתוח, כאשר ב-TCL אף ציינו כי המכשיר יגיע עם מערך צילום מרובע

מכשיר הקונספט OPPO X 2021, שהוצג בנובמבר האחרון ושמו ככל הנראה רומז על מועד השקה אפשרי במהלך השנה הנוכחית, מציע מעבר בין מסך 6.7 אינץ' ל-7.4 אינץ' עם גלילת המסך החוצה מגוף המכשיר, אך במקרה זה לא מדובר בשינוי גדול במיוחד בגודל התצוגה.

שמועה שצצה עוד ב-2019 הזכירה גם את שמה של סוני בכל הקשור לפיתוח מכשיר בעל מסך נגלל. בסוני כבר הציגו בעבר מכשירים שאפתניים יותר מאלו שהיו קיימים בשוק, כשהיו בין הראשונים להציע סמארטפון התומך בתקני עמידות בפני מים וטלפונים עם מסכי 4K, אך במצבה הנוכחי של חטיבת הטלפונים של החברה, לא בטוח כי מכשירי קונספט יהיו בראש מעייניה. ולבסוף ישנה גם סמסונג, שלא חשפה פרטים על מכשיר בעל מסך נגלל עד כה, אך בהחלט הציגה את יכולותיה בתחום, כשדוגמה אחת לכך היא אב-טיפוס למסך נגלל שהוצג על ידי החברה עוד ב-2016.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות