מתחרה חדש לנינטנדו? Valve עובדת על קונסולה ניידת משלה

Valve

קונסולת ה-Nintendo Switch זכתה להצלחה גדולה מאז הושקה, ובנינטנדו דיווחו רק לאחרונה כי מכרו עד כה קרוב ל-85 מיליון יחידות. כעת מסתמן כי חברת משחקים נוספת עשויה לקרוא תיגר על ה-Switch, כאשר דיווחים אודות פיתוח קונסולה ניידת מבית חברת Valve, היא הבעלים של חנות המשחקים המוכרת Steam.

הדיווח בנושא מגיע מאתר Ars Technica, אשר מצטט מספר מקורות שאישרו בפניו כי Valve עובדת על פיתוח קונסולת המשחקים הניידת מזה מספר שנים, כאשר קוד שנחשף על ידי החברה לאחרונה באתר GitHub מציג גם את שם הקוד לקונסולה – SteamPal, כך הוא מופיע בקבצים הפנימיים של החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הפרטים החדשים מצטרפים גם להתבטאות קודמת מצידו של מייסד החברה, גייב נואל (Gabe Newell), שהזכיר את הקונסולה באירוע בבית ספר בניו-זילנד מוקדם יותר החודש. במענה לשאלה שנשאל אודות הקונסולה, ענה נואל: “תקבלו לכך תשובה עד סוף השנה.. וזו לא תהיה התשובה לה ציפיתם”.

פיתוח קונסולה מתחרה לסוויץ’ של נינטנדו מצידה של Valve הוא אינו דבר מפתיע. לחברה עבר עשיר למדי בפיתוח מוצרי קצה, בהם ה-Steam Controller, בקר משחק מתקדם שהיה מיועד למחשבים, וה-Steam Machine, מחשב בתצורת קונסולה שנועד לשמש כמרכז מדיה ומשחקים בסלון הביתי. שני המוצרים האלה מצאו את סופם, כאשר Valve הפסיקה למכור את ה-Steam Controller ב-2019 ואת ה-Steam Machines שנה קודם לכן.

מבט מלמעלה על בקר ה-Steam Controller
בקר Steam Controller (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ל-Valve גישה לספרייה גדולה מאוד של משחקים דרך חנות Steam, וכמות מרשימה של משתמשים פעילים, הרוכשים משחקים ומשחקים בהם באמצעות הפלטפורמה, כאשר על פי נתוני החברה לסוף שנת 2020, עמד מספר המשתמשים הפעילים ב-Steam על מעל 120 מיליון. קונסולה ניידת מבית Valve ככל הנראה תוכל להציע סל גדול מאוד של משחקים, הרבה מעבר ממה שמסוגלת נינטנדו להציע עבור הקונסולה שלה, כאשר בחברה אף עובדים מזה מספר שנים על משחקים בפיתוח עצמאי, אשר פלטפורמה כמו קונסולה ניידת יכולה להיות כלי מצויין לשיווקם.

באופן מעניין, עוד ב-2018, עת הכריזה החברה על חזרתה לתחום פיתוח המשחקים, הזכיר גייב נואל את שמה של נינטנדו, עת ציין כי היא מהווה עבור Valve כמקור השראה:

תמיד היינו קצת קנאים לנינטנדו. כאשר מיאמוטו יושב וחושב על הגרסה הבאה של מריו, או זלדה, הוא מדמיין איך ייראה בקר השליטה, איזה יכולות גרפיות ואחרות יעמדו לרשותו. הוא יכול להציג יכולות חדשות כמו בקר תנועה, כי הוא שולט בשני האספקטים הללו [חומרה ותוכנה יחדיו]. הוא יכול לנצל את החומרה בדרך הטובה ביותר. אז זה משהו שתראו אותנו מנצלים בסופו של דבר.

התבטאות זו מלפני כשלוש שנים ככל הנראה הייתה רמז ראשון לכך שב-Valve מעונינים לשלב בין יכולות התוכנה והחומרה של החברה, אליה הוסיף נואל גם את הדברים הבאים, אשר במבט לאחור עשויים להעיד על עבודתה על הקונסולה גם כן: “אנחנו לא הולכים לדבר על זה היום. אבל ה’דבר הגדול’, החץ החדש שבאמתחתנו, באמת, הוא היכולת שלנו לפתח חומרה ותוכנה בו זמנית.

השוואת מפרטים