נטפליקס מציגה צמיחה דו-ספרתית ברבעון השני ומתכננת משחקים לטלפונים

נטפליקס ובקר משחק צילום: רונן מנדזיצקי

נטפליקס פירסמה את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון השני של השנה, בהן היא מדווחת על צמיחה דו-ספרתית בהכנסות וברווח בהשוואה לנתוני השנה הקודמת. לצד פרסום התוצאות חשפה החברה כי היא נמצאת בשלבים מוקדמים של פיתוח תחום המשחקים, וכי היא מתכננת לשים את עיקר הדגש על משחקים לפלטפורמות המובייל.

נטפליקס סיכמה את הרבעון השני של 2021 עם הכנסות בגובה של כ-7.34 מיליארד דולר, עליה של 19% משנה לשנה, כאשר בצד הרווח התפעולי רשמה החברה עליה שנתית של כ-36% עם נתון של כ-1.85 מיליארד דולר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כפי שחזתה החברה עוד ברבעון הקודם, הצמיחה במספר המנויים המשיכה לרדת, ואף ירדה לצמיחה חד ספרתית משנה לשנה, אך בחברה הצליחו לקלוע לתחזית הצמיחה של כ-8%, זו פורסמה ברבעון שעבר. סך המנויים לשירות הסטרימינג בתום הרבעון השני נמדד ב-209.18 מיליון, כשאת התוספת כולה משייכת נטפליקס למנויים ברחבי העולם (מחוץ לארה”ב). על אף ההאטה בצמיחה במספר המנויים החדשים, בנטפליקס מדווחים על עליה בהכנסה הממוצעת ממנוי, זו עלתה לדברי החברה ב-4%.

שמים דגש על משחקים

לאחר מספר דיווחים על כניסתה של נטפליקס לתחום המשחקים, מתייחסת כעת החברה לנושא באופן רשמי. “אנו נמצאים בשלבים המוקדמים של הרחבת העיסוק שלנו במשחקים, ובונים על המאמצים הקיימים בתחומים האינטראקטביים (כמו הסרט “מראה שחורה: בנדרסנץ’“) ומשחקי דברים מוזרים“, מציינת הודעת החברה.

בנטפליקס מתכננים דברים גדולים עבור תחום המשחקים ורואים בזה כ”הרחבה נוספת” לשירות הסטרימינג, ממש כפי שעשתה החברה עת נכנסה לתחום הפקות הסרטים והסדרות המקוריים. “משחקים יהיו חלק בלתי נפרד מהמנוי של המשתמשים וללא תוספת תשלום“, ציינו בחברה, ובכך הבטיחו כי אין לנטפליקס תוכניות למכור את תחום המשחקים כמנוי נפרד ובעלות נוספת. בנוסף, ציינה החברה כי עיקר הדגש בשלב זה יהיה על משחקים למובייל.

כחלק מתהליך ההרחבה של תחום המשחקים בחברה, הוסיפה נטפליקס לשורותיה את מייק ורדו כסגן הנשיא של חטיבת פיתוח משחקים. לפני שהצטרף לנטפליקס ורדו בילה כשנתיים במחלקת המובייל של EA Sports, שם עבד על משחקים של מלחמת הכוכבים, סים סיטי ו-Plants vs. Zombies.

נתוני צפייה והתכנים שבדרך

בנטפליקס חשפו כמה נתונים על התכנים שעלו לשירות במהלך הרבעון השני של 2021:

 • סדרת הפנטזיה “צל ועצם” (Shadow and Bone) רשמה 55 מיליון צפיות בחודש הראשון.
 • הסדרה “סווית טות'” (Sweet Tooth) רשמה 60 מיליון צפיות בחודש הראשון.
 • עונה 2 של “חם, לוהט, רותח” (Too Hot To Handle) רשמה 29 מיליון צפיות בחודש הראשון.
 • סדרת הדוקו “הבנים של סאם” (The Sons of Sam) רשמה 19 מיליון צפיות בחודש הראשון.

ובצד הסרטים:

 • “צבא המתים” (Army of the Dead) של זאק סניידר רשם 75 מיליון צפיות בחודש הראשון.
 • “אבהות” (Fatherhood) עם קווין הארט רשם 74 מיליון מיליון צפיות בחודש הראשון.
 • סרט האנימציה “משפחת מיטצ’ל ומלחמתה במכונות” (The Mitchells vs. The Machines) רשם 53 מיליון צפיות בחודש הראשון.

בהמשך הדרך צפויה נטפליקס להציג כמה תכנים חדשים:

ההצלחה של הסרט “צבא המתים” הובילה לפיתוח גרסת “פריקוול” בשם “צבא הגנבים” (Army of Thieves) שיגיע לקראת סוף השנה וסדרת אנימציה שתגיע בשנת 2022.

במהלך המחצית השנייה של השנה נראה את התכנים הבאים בנטפליקס:

 • עונות חדשות של “בית הנייר” (La Casa de Papel) במהלך הרבעון השלישי (חלק 1 ב-3.9)
 • עונה חדשה של “חינוך מיני” (Sex Education) ב-17.9
 • הסרט “צדק של אב” (Sweet Girl) בכיכובו של ג’ייסון מומואה (“אקווהמן”) במהלך הרבעון השלישי.
 • הסרט “דוכן הנשיקות 3” (Kissing Booth 3) ב-11.8
 • הסרט “קייט” (Kate) בכיכובה של מרי אליזבת’ וינסטד (“סקוט פילגרם”) במהלך הרבעון השלישי.
 • סרט המיוזיקל “ויוו” (Vivo) עם שיריו של לין מנואל מירנדה (“המילטון”) במהלך הרבעון השלישי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים