דרך הדלת האחורית: כך וואטסאפ תמשיך לחייב משתמשים להסכים למדיניות הפרטיות החדשה

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שינוי המדיניות של וואטסאפ (WhatsApp) לא צפוי לחזור, אך חלק מהמשתמשים ידרשו לאשר אותו בכל מקרה במידה והם ירצו לשוחח עם חלק מהמשתמשים עסקיים, כך לפי דיווח חדש של אתר WABetaInfo, הידוע בחשיפותיו לתכונות חדשות בוואטסאפ, כאשר מצילום מסך חדש ניתן לראות את הדרישה להסכים לתנאים החדשים כתנאי מקדים לשיחה עם משתמש עסקי.

“סערת” שינוי מדיניות הפרטיות של וואטסאפ החלה בינואר השנה, כאשר החברה החליטה לבצע שינוי מדיניות פרטיות לשירות הפופולרי שיאפשר לספק מידע מהוואטסאפ לפייסבוק, הבעלים הנוכחים של החברה. עם זאת, התגובה העולמית למהלך החדש גרמה לחברה לשנות את ההחלטה ולא להגביל את המשתמשים שלא יסכימו לתנאי המדיניות החדשים, כאשר לבסוף היא עשתה “סיבוב פרסה” והחליטה שלא להגביל משתמשים כלל או לחייב אותם להסכים למדיניות החדשה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם זאת, לפי המידע החדש של WABetaInfo נראה כי עדיין יהיה צורך לפחות בעבור חלק מהמשתמשים להסכים לתנאי המדיניות החדשים, שכוללים גישה של פייסבוק למידע משיחות הוואטסאפ, דבר שיתרחש רק במקרים בהם מעוניינים המשתמשים לבצע שיחה בוואטסאפ עם משתמש עסקי העושה שימוש בפתרונות הענן של פייסבוק לניהול החשבון העסקי שלו בוואטסאפ. גישה זו לא צפויה להשפיע על משתמשים רגילים או עסקיים שאינם עושים שימוש בפתרונות אלו.

הסכמה למדיניות הפרטיות החדשה לצורך שיחות עם משתמשים עסקיים (מקור wabetainfo)

הפתרון החדש של וואטסאפ ופייסבוק שלא לחייב את המשתמשים להסכים לתנאי מדיניות הפרטיות החדשה כתנאי להמשך השימוש בווטאספ הוא דבר חשוב וחיובי, שצפוי לקבל אישור סופי בקרוב לפי WABetaInfo, כאשר המשתמשים היחידים ש”יאלצו” להסכים לתנאים החדשים הם רק אלו שיבחרו ליצור קשר בוואטסאפ עם חשבונות עסקיים המשתמשים בפתרונות של פייסבוק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים