טוויטר מוסיפה מנוי שנתי מוזל ל-Twitter Blue ומגיבה רשמית על שיבושי ה-API

לוגו טוויטר

טוויטר (Twitter) מוסיפה אפשרות לרכישת מנוי שנתי במחיר מוזל ל-Twitter Blue, שירות המנויים בתשלום של החברה, עם מחיר שנתי של 84 דולר, זאת בניגוד לעלות שנתית רגילה של 96 דולר במנוי חודשי רגיל.

בנוסף, טוויטר מגיבה בצורה רשמית לחסימת ה-API לאפליקציות צד ג’ ומאשרת כי מדובר בצעד יזום שנגרם כתוצאה מעבירה על חוקי ה-API של החברה, עם בעיה קטנה אחת – איש לא יודע על איזה חוקים מדובר.

תכנית שנתית ל-Twitter Blue

תוכנית ה-Twitter Blue שהוצגה ב-2021 נועדה לספק למשתמשי טוויטר פיצ’רים משודרגים שאינם קיימים בגרסה הרגילה של הרשת החברתית, כאשר הפיצ’ר הגדול ביותר שנוסף לאחר רכישת החברה על ידי אילון מאסק היה אימות הזיהוי עם ה”וי הכחול” באופן אוטומטי לכל מנוי, דבר שגרר לא מעט בעיות ולהשהיית תוכנית המנויים כולה.

טוויטר החזירה את מנוי ה-Twitter Blue המשודרג שהציג מאסק בעלות של 8 דולרים בכל חודש, תוך כדי שהיא מעלה את מחיר המנוי ל-11 דולר עבור משתמשי אפל שיבחרו לרכוש את המנוי ישירות דרך האפסטור, זאת על מנת לכסות את “מס אפל” העומד על 30%.

עכשיו טוויטר מנסה לעודד את המשתמשים לרכוש מנוי Twitter Blue עם הוספת מנוי שנתי במחיר מוזל העומד על 84 דולר לשנה, הנחה של 12 דולר או קצת יותר מ-12% בהשוואה לעלות המנוי החודשי למשך שנה.

הנחה זו תגדל ליותר מ-36% בעבור משתמשי אפל שיחליטו לרכוש את המנוי השנתי במקום החודשי דרך החנות, צעד שנועד לעודד אנשים לעשות מנוי שנתי ולספק תזרים מזומנים מהיר יותר לחברה.

מנוי שנתי מוזל ל-Twitter Blue (מקור טוויטר)
מנוי שנתי מוזל ל-Twitter Blue (מקור טוויטר)

שיבושי ה-API של טוויטר

אחרי כמעט שבוע של דממת אלחוט מצידה של טוויטר על כך שאפליקציות טוויטר אלטרנטיביות דוגמת TweetBot ו-Twitterific הפסיקו לעבוד לאור בעיות גישה ל-API (ממשק תכנות יישומים) של הרשת החברתית, טוויטר מפרסמת תגובה רשמית ראשונה ותמוהה לא פחות.

מוקדם יותר השבוע דיווחנו כי מדובר ככל הנראה בצעד מכוון של טוויטר כנגד אפליקציות אלטרנטיביות לאפליקציה שלה,, דבר אותו החברה מאשרת בציוץ רשמי חדש, תוך כדי שהיא מתייחסת לצעד בתור “אכיפה של חוקי API קיימים וותיקים“, עם בעיה אחת… אף אחד לא מסוגל להגיד על איזה חוקים מדובר ובטוויטר בינתיים ממשיכים לשתוק מעבר להצהרה הכללית.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים